Єдність хімічного складу організмів. Практична робота № 3 Визначення наявності білків, жирів та вуглеводів у їжі

Тема. Єдність хімічного складу організмів. Практична робота № 3 Визначення наявності білків, жирів та вуглеводів у їжі.

Мета: узагальнити знання про єдність    хімічного складу організмів, учити учнів логічно мислити; розвивати їх творчі здібності, пам’ять,    уміння застосовувати знання на практиці; розвивати пізнавальний інтерес до знань і потребу     в самоосвіті; сприяти співпраці     учня з учнями та учня з викладачем, що формується на основі      гуманних стосунків та в атмосфері взаємодопомоги; виховувати в учнів уміння працювати в колективі, відповідальність, працелюбність.

Тип уроку: узагаль­нення і систематизація знань

Методи та форми роботи:

1)   інформаційно-рецептивний:

2)   репродуктивний: робота з карт­ками;

3)   проблемно-пошуковий:

4)   навчально-дослідний:

 

Терміни та поняття: органічні речовини, біополімери, мономери, ліпіди, вуглеводи, моносахариди, дисахариди, полісахариди, білок, амінокислота, пептидний зв»язок, структурна конфігурація, денатурація, ренатурація, деструкція,  нуклеїнові кислоти (лат. nucleus – ядро), нуклеотиди, ДНК, РНК, А, Г, Ц, Т, комплементарність, редуплікація

 

Обладнання: конверти із завданням та набори до проведення кожного конкурсу, макет людини,) макет ДНК, таблиці, малюнки,  геометричні фігурки різних кольорів.

Девіз уроку.

Від того, що ми знаємо,

залежить, ким ми станемо.

Ж. Ростан

 

Хід уроку.

І.       Організаційних момент.

    «Допоможе дієслово» (Учитель пропонує учням за допомогою дієслів визначити свій емоційний стан; хвилююся, сподіваюся, радію, очікую…)

 

ІІ.      Актуалізація опорних знань.

Учні поділяються на три команди.  У кожній команді є свій капітан, в обов’язки якого входить зачитувати завдання й організовувати порядок  виконання. Капітан пропонує учасникам команди висловлюватися по черзі, заохочує їх до роботи. Веде записи  результатів роботи своєї команди та  стежить за часом «секретар». Журі обирається з учнів групи (три  учні), ще один учень підбиває під сумки відповідей команд у кожному  конкурсі гри. Оцінювання: за відпо­віді учні отримують фігурки червоного (2 бали), зеленого (1,5 бала) та жовтого (1 бал) кольорів.

 

ІІІ.    Мотивація навчальної діяльності.

Гете вважав, що природа — це єдина книга, читання якої однаково цікаве на всіх її сторінках.

Я бажаю вам гортати сторінки цієї книги обережно, читати уважно, бо саме природа — наймудріша з учителів. Впевнена, що вам удасться зробити це справно. Всі живі організми від  найпростіших бактерій до найскладніших організмів, що населяють біосферу Землі, є «літерами» природи на  її сторінках.

Ми з вами вивчили тему «Єдність хімічного складу організму» та з’ясували, що всі живі організми природи, і кожна їх клітина має сталий хімічний склад.

Нехай наш урок буде не тільки уроком і біології, але й уроком життя.

Сьогодні підсумковий урок у формі  гри-КВК, учасниками якої є три команди. На дошці записані назви конкурсів, із яких ваші команди будуть  змагатися. У кожної команди на столах лежать аркуші паперу, де написано, що ви повинні знати і вміти з цієї  теми, і вся наша робота буде проходити за цими питаннями.

 

ІV.    Повідомлення теми і мети уроку.

(Монітор комп’ютера).

 

V.      Інтерактивна вправа.

Ви вже обрали назву та девіз своєї  команди, тому, будь-ласка, оголосіть їх.

I команда — «Біологи».

Девіз: «Ні про що не думає лише той,  хто не читає» (Д. Дідро).

 II команда — «Екологи».

Девіз: «Хто шукає, той завжди знаходить… аптеку в лісі, на городі, у всій  навколишній природі».

III команда — «Екзоти».

Девіз: «На світі є багато різних див  і з ними познайомимо вас ми».

 

I конкурс «Розминка»

Інтерактивна гра «Карусель»

Команди ставлять по п’ять теоретич­них питань: учні першої команди від­повідають на перше запитання, дру­га команда доповнює і відповідає на друге запитання, поставлене першою командою, і т. д.

II конкурс

Розробити правила з техніки безпеки.

Завдання: починаючи рух згори від лі­вої клітинки і пересуваючись по го­ризонталі (ліворуч або праворуч) або по вертикалі (угору або вниз), про­йдіть усі клітинки таким чином, щоб із літер, наведених у них, утворило­ся правило щодо застережних захо­дів під час роботи з хімічними реак­тивами. Кожна клітинка може бути використана тільки один раз.

Кожна команда одержує таблички:

 

 

 

 

1)

X І Е А к ж н А У В А С  
І м Р И т о м П Б А Н м  
ч н І В и н Е Р 0 Т И А К

Хімічні реактиви не можна пробувати на смак

 

2)

н І м І ч н и н    
0 к І І н и в Е й А
л и X р Е ч 0 Н ю X

Ніколи хімічні речовини не нюхай!!

3)

Б р Е Ж Н І ч к т И Р 0 л И
У Е Б Й И м н А Е в П Е А В
Д Ь 0 3 X І и М Р 0 м Н Й  

Будь обережний з хімічним реакти­вом, не проливай!

 

III конкурс «Пошуково-дослідний»

Виконання практичної роботи № 3 Визначення наявності білків, жирів та вуглеводів у їжі.

На столах лежать: зерно пшениці, насіння соняшника, квасоля, горох, волоський горіх, хліб, картопля, ви­ноград.

Перед вами макет людини. Давайте із курсу анатомії пригадаємо, з чого складається травна система людини і для чого вона потрібна. (Травна сис­тема людини служить для механічної та хімічної обробки їжі, засвоєння по­живних речовин, виділення неперетравлених залишків. Травний канал складається з ротової порожнини, глотки, стравоходу, шлунка, кишечнику, який становить тонка, товста, сліпа та ! пряма кишка)                                     

Ми з вами вже знаємо, що в будь – яких організмах обов’язково є органічні й неорганічні речовини. Зараз  ми детальніше зупинимося на таких  органічних речовинах, як білки, жири та вуглеводи.

•    Пригадайте, які рослини багаті  на білок.

•    Де у тварин зустрічаються різні  види білків? (М’язи, пір’я)            

•    Які організми містять більше вуглеводів? (Рослинні)                        

•    Є клітини з невеликим складом  жирів, а є багаті на жири. В яких  організмах склад жирів у клітинах складає 90 %? (У рослин: соняшник, волоський горіх…; у тварин: під шкірою, у молоці…)           

•    Пригадайте, які функції білків,) жирів та вуглеводів у клітинах І (організмах)?

Перед нами стоїть проблемне питання: «Яка різниця в призначенні вуглеводів, жирів і білків як компонентів їжі?»

Відповідь на нього ми з вами дамо  після проведення наступного кон­курсу, де дослідним шляхом простежимо, як визначити наявність білків, жирів, вуглеводів у їжі.

Капітани команд обирають конверти із завданням, члени команд обирають із пропонованих продуктів ті, що належать до завдання.

Виконують практичну роботу згідно інструкції.

 

VІ.    Рефлексія.

  1.             Як вам працювалося на уроці?
  2. Чи задоволені результатами спільної діяльності?
  3. «Кольоровий настрій»

 

 

VІІ.   Підсумок уроку.

Оцінювання і мотивація.

 

VІІІ. Домашнє завдання.

Опрацювати матеріал в підручнику.

Скласти тестові завдання до теми.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

15 Тема Єдність хімічного складу організмів Практична робота № 3 Визначення наявності білків, жирів та вуглеводів у їжі. (22.5 KiB, Завантажень: 26)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

15 єдність хім складу (130.0 KiB, Завантажень: 11)

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,319sec