Ебріотехнології. Клонування

Тема: Ебріотехнології. Клонування.

Мета: Дати учням основні поняття про ембріотехнології,  їх значення для медицини. Ознайомити учнів з сучасними технологіями клонування, пов’язаними з ними етичними та біологічними проблемами.

Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.

Методи і форми роботи: Словесно-інформаційні з використанням інтерактивних технологій.

Основні терміни і поняття: Ембріотехнології, клонування.

Обладнання: Таблиці, малюнки.

                                                                        

   Девіз уроку:

«Людина не повинна соромитись

 цікавості, яку пробуджує в ній природа»

                                                                        Ніколас Тімберген

Хід уроку

  1. I.                  Організація класу:

Вправа «Я радий (не радий), що знаходжуся тут, тому що…»

II. Актуалізація опорних знань:

Вправа «Так, ні»

Вчитель зачитує твердження, а учні сигналізують підняттям руки, якщо воно правильне і піднімаються якщо воно не правильне.

Наприклад:

  1. не усі живі організми мають життєвий цикл.
  2. Життєвий цикл – період між однаковими фазами розвитку двох або більшої кількості послідовних поколінь.
  3. Тривалість життєвого циклу у всіх організмів однакова.
  4. Складні життєві цикли супроводжують закономірним чергуванням різних поколінь або складними перетвореннями організму під час розвитку.

 

III. Повідомлення теми і мети уроку:

(На моніторі комп’ютера)

IV. Вивчення нового матеріалу:

  1. З історії розвитку ембріотехнологій (Розповідь з елементами бесіди).
  2. Ембріотехнології на службі людства.

Метод «Джигсоу»

(Заздалегідь об’єднати учнів у групи так звані «домашні». Кожен член групи має свій номер № 1,2,3,4,5,6….(у процесі). Кожна група отримала завдання опрацювати матеріал і підготувати характеристику одній із властивостей м’язів. На уроці учні об’єднуються в «експертні групи», які складаються тільки із номерів1, інша група – 2, третя – 3, і т.д.

Завдання окремих груп якомога глибше вивчити пропонований матеріал,  після чого учні повертаються до «домашніх» груп  і узагальнюють знання. Учитель контролює процес роботи в групах і надає допомогу.)

  1. Клонування. (Розповідь з елементами бесіди.)

 

V. Рефлексія.

1. Які умови сприяли розвитку ембріотехнологій?

2. Яке значення мають ембріотехнології для людства?

3. Що таке клонування? Які  біологічні і етичні проблеми клонування ?

VI. Підведення підсумків.

VII. Домашнє завдання: підготувати відповідний матеріал з підручника.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

27 Ебріотехнології Клонування. (14.2 KiB, Завантажень: 30)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,475sec