Дипломна робота на тему: «Я – КОНЦЕПЦІЯ ЯК ФАКТОР ОСОБИСТІСНОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ В РАННІЙ ЮНОСТІ»

ЗМІСТ

ВСТУП    3-5

РОЗДІЛ 1. Я-концепція в ранній юності    6-25

1.1. Самосвідомість і його місце в психічної організації життя людини    6-8

1.2. Поняття, значення й структура Я-концепції    8-15

1.3. Становлення самосвідомості в ранній юності як джерело формування Я-концепції    15-19

1.4. Особливості Я-концепції в ранній юності    19-25

РОЗДІЛ 2. Особистісне самовизначення – психологічне новоутворення ранньої юності    26-44

2.1. Особистісне самовизначення як психологічна проблема    26-36

2.2. Психологічний зміст особистісного самовизначення в ранній юності    36-44

РОЗДІЛ 3. Практичне вивчення Я-концепції як фактора особистісного самовизначення у ранній юності    45-81

3.1. Визначення показників особистісного самовизначення у ранній юності    47-81

ВИСНОВКИ    82-84

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ.    85-91

Додатки

 

ВСТУП

Внутрішній світ особистості і її самосвідомість здавна привертали увагу філософів, учених і художників. Свідомість і самосвідомість – одна із центральних проблем філософії , психології й соціології. Її значення обумовлене тим, що вчення про свідомість і самосвідомість становить методологічну основу вирішення не тільки багатьох найважливіших теоретичних питань, але й практичних завдань у зв’язку з формуванням життєвої позиції.

Здатність до самосвідомості й самопізнання – виняткове надбання людини, що у своїй самосвідомості усвідомлює себе як суб’єкта свідомості, спілкування й дії, стаючи в безпосереднє відношення до самої себе. Підсумковим продуктом процесу самопізнання є динамічна система уявлень людини про саму себе, сполучена з їх оцінкою, що називається терміном «Я-Концепція».

Я-Концепція виникає в людини в процесі соціальної взаємодії як неминучий і завжди унікальний продукт її психічного розвитку, як відносно стійке й у той же час піддане внутрішнім коливанням і змінам психічне надбання. Вона накладає відбиток на всі життєві прояви людини – із самого дитинства до глибокої старості.

Періодом виникнення свідомого «Я», як би поступово не формувалися окремі його компоненти, вважається підлітковий і ранній юнацький вік. Практично всі психологи вказують на ранню юність як на критичний період формування самосвідомості й розглядають розвиток самосвідомості як центральний психічний процес перехідного віку.

Ріст самосвідомості й інтересу до власного Я в підлітків веде до змін у характері становлення й структурі Я-Концепції. У ранньому юнацькому віці (15-17 років) у межах становлення нового рівня самосвідомості відбувається формування стійкого уявлення про себе. До 16-17 років виникає особливе особистісне новоутворення, що у психологічній літературі позначається терміном «самовизначення».

Складність і багатогранність особистісних змін у ранньому юнацькому віці, його визначальний вплив на хід подальшого розвитку особистості спричиняє актуальність обраної нами теми дослідження: «Я-Концепція як фактор особистісного самовизначення в ранній юності».

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Ja Concepc (615.0 KiB, Завантажень: 25)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
завантаження...
WordPress: 24.43MB | MySQL:26 | 0,732sec