Динаміка Всесвіту

Тема. Динаміка Всесвіту

Мета: більш детально ознайомити з творчістю майстрів абстрактного мистецтва; вчити розрізняти основні напрями в образотворчому мистецтві; поширити знання про закони класичного пейзажу; формувати навички роботи в техніці акварелі по-мокрому; розвивати нестандартне мислення.

Тип уроку: комбінований.

Техніка виконання: акварель по-мокрому.

Обладнання: для вчителя – репродукції картин П. Пікассо, Ж. Брака, Е. Мунка, С. Далі, К. Малевича, В. Кандінського, П. Мондріана, учнівські роботи; для учнів – акварельні чи гуашеві фарби, склянка з водою, пензлі, альбом.

Хід уроку

  1. Організаційний момент
  2. Повідомлення теми та мети уроку
  3. Актуалізація опорних знань і вмінь

    Опитування.

    Чим абстрактне мистецтво відрізняється від реалістичного?

    Кого з художників-абстракціоністів ви запам’ятали?

  4. Вивчення нового матеріалу

    Розповідь учителя.

    Подорожуючи космічними просторами, ви можете стати свідком виникнення нової галактики, побачити, як народжуються і згасають зорі, змінюють свою форму різнокольорові туманності, закручуються у пружних спіралях яскраві сузір’я. Усе це важко зобразити, але передати враження руху можна в абстрактних картинах.

    Абстрактні твори мистецтва
    – безпредметні . Зазвичай у них не зображені конкретні речі, постаті людей, проте вони здійснюють емоційний вплив на глядача, навіюють певні відчуття, думки.

    Роздивіться багатство кольорів у абстрактній композиції.

    Художник може передати певний настрій у картині за допомогою контрастних кольорів: червоного і зеленого, синього й оранжевого, фіолетового і жовтого, та різноманітних поєднань їх відтінків.

    Гармонійне поєднання цих кольорів у художніх творах створює контрастний колорит.

    Роздивіться картини із контрастним колоритом. Які емоції вони викликають?

    Відповідно до сюжету в картині може передаватися спокій або рух. Вираження спрямованого руху в композиції називається динамікою. Динамічна форма завжди активна.

    Роздивіться картини і спробуйте визначити, які художні засоби допомагають митцям передати рух у композиції.

    Роздивіться контрасти форм і кольорів у фантастичній композиції.

    Погляньте на контраст кольорів у декоративних розписах українських народних майстрів із села Петриківка Дніпропетровської області.

    Роздивіться пари контрастних кольорів, розташованих навпроти один одного в колірному колі.

    Погляньте на поєднання контрастних кольорів у акварелі.

  5. Практична робота

    Слово вчителя.

    Створіть абстрактну композицію в контрастному колориті (акварель по-мокрому): «Динаміка Всесвіту», «Контрасти космосу», «Зародження галактики».

    Спочатку виконайте кілька вправ для удосконалення живописної техніки акварелі по-мокрому.

    Доберіть колорит, що допоможе передати ваш задум.

    Задайте необхідний напрямок руху в композиції.

  6. Підсумок уроку

    Учитель оцінює роботи учнів, кращі виставляє для загального огляду, разом із класом з’ясовує, чи досягнуто мети уроку.

  7. Домашнє завдання

    Завершити роботу над деталями малюнка. Опрацювати відповідний параграф підручника.

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,332sec