Дихальні рухи

Тема. Дихальні рухи.

Мета: сформувати в учнів поняття про дихальні рухи, механізм нервової і гуморальної регуляції процесу дихання, життєву ємність легень; формувати в учнів уміння пояснювати залежність рівня вентиляції від частини та глибини дихання, вплив фізичних вправ на функціонування органів дихання.

Тип уроку: комбінований.

Форми і методи: словесні, наочні, елементи інтерактивних технологій.

Терміни та поняття: вдих, видих, дихальні рухи, нервова регуляція дихальних рухів, дихальний центр, життєва ємкість легень.

Обладнання: таблиці, схеми, спірометр.

                   Девіз уроку:

                                                                          «Не тільки сама істина дає

                                                                            впевненість, але й пошук її»

Хід уроку

І Організаційний момент.

Розпочнемо урок з компліментів (учні роблять компліменти один одному)

ІІ Актуалізація опорних знань.

Пригадайте та запишіть:

–         Голосові зв’язки знаходяться в_________________

–         Між ними є_________________________________

–         Висота голосу залежить від____________________

–         Центри мови знаходяться в____________________

–         Голос утворюється під час_____________________

ІІІ Мотивація навчальної діяльності.

Вчитель: отже, звуки мови здійснюються під час видиху, коли повітря проходить крізь голосову щілину, яка при цьому звужується, а натягнуті зв’язки починають коливатися. Видих і вдих – це два протилежні процеси, які ми називаємо дихальними рухами. І на сьогоднішньому уроці ми вияснимо, як вони забезпечують вентиляцію легень.

IV Повідомлення теми і завдань уроку. (Монітор комп’ютера)

V Вивчення нового матеріалу.

1. Механізм вдиху і видиху.

Пояснення вчителя, демонстрація розширення  і стискання легень на моделі Дондерса.

2.Робота в групах.

І група опрацьовує матеріал підручника «Вдих, глибокий вдих».

ІІ група опрацьовує матеріал підручника «Видих, глибокий видих».

Обмін досвідом.

3.Нервова та гуморальна регуляція дихальних рухів (використання схеми)

 

 

Схема регуляції дихальних рухів

(На моніторі комп’ютера)

 

4.Дихальні рефлекси. Метод «Учитель-учень»

5.Життєва ємність легень. Розповідь учителя методом «Приваблива мета»

Наприклад: вплив фізичних вправ на функціонування органів дихання.

VІ Рефлексія

Вправа «Конкурс запитань» (учні готують по кілька запитань. Обмін запитаннями відбувається у формі конкурсу).

VІІ Домашнє завдання

Опрацювати текст підручника.

Провести самоспостереження. Покласти руку на груди і живіт, підрахувати кількість дихальних рухів за хвилину в положенні лежачи, сидячи, після 10 різних присідань. Записати результати і зробити висновки.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

33 Тема Дихальні рухи. (14.1 KiB, Завантажень: 33)

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,500sec