Дворічні квітково–декоративні рослини

Тема. Дворічні квітково–декоративні рослини.

Мета.  Ознайомити з дворічними квітково-декоративними рослинами нашої країни, навчитися визначати дворічні квітково-декоративні рослини за зовнішнім виглядом; розвивати спостережливість, уяву, мислення; виховувати бережливе ставлення до рослин.

Обладнання : ілюстрації дворічних квітково-декоративних рослин.

Хід заняття

  1. 1.     Організаційний момент.

2.  Мотивація навчально діяльності

На минулому занятті ми говорили про однорічні квітково-декоративні рослини. А давайте подумаємо, яка ще існує група рослин? Правильно, існують рослини які належать до дворічних.

3.  Повідомлення теми і мети заняття.

– І тому на сьогоднішньому занятті ми познайомимося з представниками дворічних квітково-декоративних рослин, навчимося визначати представників цієї групи рослин за зовнішнім виглядом.

4.  Вивчення нового матеріалу

1). Виступ керівника гуртка.

Дворічні квіткові рослини — це ті, які в перший рік після сівби здебільшого утворюють розетку листків і кілька квіток, а повністю розцвітають і дають насіння лише на другий рік. Найбільш поширені дворічні квіт­кові рослини: братки триколірні, гвоздики пірчаста й турецька, незабудки, дзвоники, стокротки (маргаритки), які мають повні прості квітки різнокольорового забар­влення.

Розмножують їх насінням, яке висівають здебільшого у липні—серпні в парники або в спеціальні грядки. Сходи рослин пікірують теж у парники або в грядки. А щоб вони цвіли у квітниках, восени їх вирощують трохи раніше. Дворічні добре перезимовують у грунті, але в північних областях України їх треба вкривати на зиму тонким шаром листя.

2). Повідомлення учнів про дворічні квітково-декоративні рослини

   3). Практична робота « Створення картотеки дворічних квітково-декоративних рослин».

5.  Закріплення.

   1). Вікторина.

ЗАВДАННЯ  ДЛЯ  ВІКТОРИНИ.

1. У рослин протягом певного часу замінюється листя незалежно від того листопадна чи вічнозелена рослина. Але є рослини, у яких листки дуже довго не відмирають. Ця рослина живе протягом 100 років і протягом цього часу зберігає свої два листки.  Що це за рослина? Де вона росте? Як ростуть два листки?

Це рослина вельвічія, яка росте в пустелях Південно-Західної Африки. Від ріповидного вкороченого стебла відходить два супротивних шкірясто зелених листки до 2 м. завдовжки. Листки весь час ростуть в основі, а верхівки їх поступово відмирають.

2. З кори якого дерева виготовляють препарат для лікування малярії? Де батьківщина цього дерева? (З кори хінного дерева. Батьківщина – Південна Америка).

3. Стебла якої злакової рослини використовують на водопровідні труби, телеграфні стовпи, різні вироби? (Бамбука).

4. З якої рослини стародавні єгиптяни виготовляли папір? (Папірусу).

5. Листок якої водяної рослини, плаваючи на поверхні води, може утримувати на собі дитину вагою до 35 кг? (Листок вікторії регії).

6. Національною емблемою якої країни є квітка хризантеми? (Японії).

7. Як називається найлегше в світі дерево, з якого був виготовлений відомий пліт “Контікі” для експедиції норвезького ученого Тура Хейердала, що на колодах цього дерева переплив океан від Перу до Полінезійських островів? (Базальтове дерево).

8. Яка рослина поїдає комах? (Це рослина росичка. Росте вона на торфяних болотах. Серед інших представників рослинного світу виділяється тим, що може живитися комахами, яких ловить спеціально пристосованими для цього листками).

9. Плоди  якої рослини можуть підтримувати життя людського організму, якщо додавати до цієї “дієти” тільки воду? (Плоди субтропічного дерева авокадо, що містить у собі 30% жирів, до 1,5% білків і всі відомі вітаміни).

10. Саджанець якої рослини подарували москвичі відомому американському піаністові Вану Кліберну в 1958 році? Де його посадив Ван Кліберн? (Це саджанець білого бузку, який Ван Кліберн посадив у США на могилі російського композитора С.В. Рахманінова).

11. Яка болотна рослина може замінити вату та йод?  (Сфагнум).

12. Яка рослина поширилась в Україні після нашестя татар? (Аїр. Татари возили кореневища аїру з собою, вважаючи, що ця рослина очищає воду. Перепливаючи на конях ріки, вони кидали в них кореневища, які швидко вкорінювались. Тому цю рослину й називають татарським зіллям. Здавна відомі лікарські властивості аїру).

13. Чому на схилах ярів для укріплення пісків садять сосну, а не ялину?

( Корені сосни проникають у ґрунт глибоко, а у ялини вони поверхневі).

14. Яку з наших рослин називають живим компасом? (Пихелю. Листки цієї рослини зорієнтовані у меридіальному напрямку).

15. Чи є у флорі України отруйні рослини? Які з них ростуть у нашій місцевості? (Є. Вороняче око, чемериця, дурман, блекота, цикута, болиголов).

16. На перший погляд така слабенька, але залишити її на грядці – вмить овочі заглушить. Біла квіточка – вірний барометр. Якщо не розкрилась до 9 год. ранку – чекай дощу. Ніжна рослинка, а зимує під снігом. Цей бур’янець – улюблена їжа багатьох мешканців живого куточку. Що це за рослина? (Мокрець або зірочник).

17. У її листі містяться вітаміни С і К, провітамін А, корисні

мінеральні солі й білки. Навесні з неї варять зелений борщ.

Можна добувати зелену фарбу. У давнину з її волокон

виготовляли мішковину. Вона навіть пече.

Що це за рослина? (Кропива. Захисне значення).

6. Домашнє завдання.

Знайти інформацію про багаторічні квітково-декоративні

рослини.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

05 Тема Дворічні квітково–декоративні рослини (18.3 KiB, Завантажень: 17)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 2,532sec