Двомембранні органели: мітохондрії і процес дихання, пластиди і процес фотосинтезу

Тема:  Двомембранні органели: мітохондрії і процес дихання, пластиди і процес фотосинтезу. Лабораторна робота № 8. Вивчення будови двомембранних органел.

Мета: дати уявлення про двомембранні органели клітини і тих функціях, які вони виконують, з’ясувати, який існує взаємозв’язок між мітохондріями і процесом дихання, пластидами і процесом фотосинтезу.

Тип уроку: комбінований.

Методи та форми роботи: наочні, словесні елементи інтерактивних технологій.

Терміни та поняття: мітохондрії, кристи, матрикс, грани, тилакоїди, ламели, строма, фотосинтез, хемосинтез, світлова фаза, темнова фаза, фотоліз води, хлорофіл, фотон світла, дихання, аеробні організми, анаеробні організми, гліколіз,  бродіння, тканинне дихання, дихальний ланцюг.

Обладнання: таблиці: “Будова рослинної клітини”, “Фотосинтез”.

Девіз уроку.

Хлорофіл у рослинах – це те,

що єднає космос і життя на Землі.

К.А.Тимірязєв.

Хід уроку.

І.       Організаційний момент.

Вправа “Я зичу тобі …” (Учні стають в пари і в голос бажають одне одному успіху, гарного настрою.

 

ІІ.      Актуалізація опорних знань.

Біологічний диктант.

  1. Перелічіть одномембранні органели, що трапляються у тваринних клітинах.
  2. Основна функція гранулярної ендоплазматичної сітки.
  3. Основна структурна одиниця комплексу Гольджі.
  4. В утворенні яких компонентів клітини бере участь комплекс Гольджі?
  5. Органоїд клітини, який становить одномембранний пухирець, заповнений різноманітними гідролітичними ферментами.
  6. Порожнини в цитоплазмі, оточені мембраною і заповнені рідиною.

 

ІІІ.    Мотивація навчальної діяльності.

Гра “Мікрофон”.

Учні за допомогою мікрофона самостійно формують позитивну мотивацію для вивчення.

ІV.    Повідомлення теми і мети уроку.

(Монітор комп’ютера).

 

V.      Вивчення нового матеріалу.

1.      Будова та функції мітохондрій. Розповідь учителя з використанням схеми.

 

2.      Енергетичний обмін і його сутність.

 

VІ.    Інтерактивна вправа.

Робота в творчих групах.

І група.      Будова та функції пластид.

ІІ група.     Фотосинтез та його фази.

ІІІ група.    Значенняфотосинтезу для біосфери.

Виконання лабораторної роботи № 8. Вивчення будови двомембранних органел.

Інструктивна картка.

  1. Розгляньте під мікроскопом мікропрепарат “Будова тваринної клітини” і тимчасовий мікропрепарат шкірочки цибулини ріпчастої цибулі.
    1. Знайдіть двомембранні органели:  мітохондрії і пластиди.
    2. Порівняйте побачене під мікроскопом з малюнком у підручнику.
    3. Замалюйте і підпишіть двомембранні органели.
    4. Зробіть висновок про особливості будови двомембранних органел.

 

VІІ.   Рефлексія.

Порівняльна характеристика мітохондрій і хлоропластів.

Структурно-функціональна характеристика

Мітохондрії

Хлоропласти

Особливості структури мембран

Що знаходиться всередині

Які процеси відбуваються

У яких клітинах наявні

Кількість у клітині

Місце локалізації

Як утворюються

Інші особливості функціонування

VІІІ. Підсумок уроку.

Оцінювання і мотивація.

 

ІХ     Домашнє завдання.

Опрацювати матеріал в підручнику. Скласти ребус “Двомембранні органели”.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

26 Двомембранні органели мітохондрії і процес дихання, пластиди і процес фотосинтезу (37.1 KiB, Завантажень: 27)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

26 Двомембранні органели (440.5 KiB, Завантажень: 10)

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,525sec