ДВАНАДЦЯТЬ ПРИНЦИПІВ РОЗВИТКУ ТВОРЧИХ СХИЛЬНОСТЕЙ У ДІТЕЙ (ЗА ДЖ. ЛАНДРАМ)

1. Поблажливі батьки, що балують. Поводячись з дитиною як з унікальною особистістю, ви прищепите їй стійке самолюбство і впевненість у собі. Слід враховувати, що таке виховання сприяє вихованню нахабного егоїста.

2. Демонструйте свою незалежність. Активна діяльність батьків сприяє формуванню в дитини тих же поведінкових моделей.

3. Численні подорожі і часті переїзди. Нові враження і знайомства позитивно впливають на розвиток відваги, здатності імітувати й учать не боятися невизначених ситуацій.

4. Свобода вчинків і рухів. Дозвольте дітям випробувати ризик, звичайно не допускаючи катастрофи. Дитині повинна бути надана свобода дослідження світу, а батьки відслідковують її діяльність, щоб новий досвід не зашкодив життю і здоров’ю дитини.

5. Заохочуйте дитину. Викиньте слово «ні» зі свого лексикону. Розвивайте сильні сторони, не звертаючи увагу на слабкості.

6. Вселіть дитині, що відрізнятися від інших — це чудово. Лідери відрізняються від інших.

7. Перевага вирішенню абстрактних проблем. Кращі конструктори, мозаїки-головоломки, відеоігри і радіоконструктори. Вирішення евристичних проблем розвиває, серед іншого, й інтуїтивні здібності.

8. Книги, фільми й уявлювані герої. Книги і їхнє читання — ключі до успіху в розвитку дитини. Уявлювані герої швидше за все відкриють перед дитиною необмежені перспективи і визволять її енергію.

9. До знань і допитливості слід відноситися з повагою. Діти повинні одержувати знання в мистецтві, точних науках, поезії, філософії. Знання народжують ентузіазм.

10. Створюйте дитині оточення, що стимулює її. Слід враховувати, що дитина вбирає в себе все, як губка.

11. Гіперактивність. Висока енергійність і швидкість завжди виграють. Спостерігайте за надто активними дітьми, але не заспокоюйте їх ліками і не карайте. Пам’ятайте, що такою поведінкою керують, але змінити її не можна.

12. Не обмежуйте уяви.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 2,416sec