ДВАНАДЦЯТЬ ПРАВИЛ ЧИТАННЯ ВІД ІВАНА ОГІЄНКА

1. Читання книг навчає нас уму-розуму, замiнюючи нам життєвий досвiд; кpiм цього, воно завжди дає нам високу естетичну насолоду. Тому, читаючи книги, нiколи не поспiшайте: нехай навчання буде серйознiше, а насолода глибша.

2. Не можна судити про те, чого не знаєш, тому ніколи не називайте книгу нудною, якщо не прочитали її до кінця.

3. Коли ви захопленi книгою, коли вона володiє вами цiлковито, намагайтеся бути уважними, бо це найвищий момент у читаннi, нi в якому разi не поспiшайте, не «ковтайте» книги: читання поспiхом, коли враження змiнюються одне одним, притуплює почуття; ви не отримаєте вiд книги всього, що вона могла вам дати.

4. При читаннi жодного слова з книги не повинно бути пропущено. Особливо шкiдливо робити пропуск, «ковзати книгою» у найцiкавiших мiсцях.

5. Передчасно не намагайтеся дiзнатися про розв’язку книги: вiд цього увага слабне, iнтepec до книги зникає. Бо обiдати не починають iз десерту.

6. Змiст книги – це священна власнiсть того, хто її написав: дуже часто письменник створює книгу з великими зусиллями. Тож-бо завжди знайте i твердо пам’ятайте iм’я автора, який написав книгу, iнакше читання ваше схоже на крадіжку.

7. Читання – це праця, корисна та приємна. До всякої ж працi звичка набувається лише постiйними вправами. Тому читайте завжди i всюди, де тiльки є
для цього можливiсть, – тодi читання стане вашою звичкою, а вона є
ознакою висококультурної людини.

8. При читаннi жодне слово, жодне речення не повиннi залишатися незрозумiлими. Тому завжди звертайтеся до словника чи до вчителя – хай той пояснить усе, чого ви не розумiєте. Тiльки тодi читання буде навчанням.

9. Не розтягуйте без потреби читання однiєї книги на дуже довгий час: вiд такого читання змiсту загалом ви не охопите i естетичної насолоди отримаєте мало.

10. Читати лежачи дуже шкiдливо для очей, та й увага при такому читаннi завжди слабне.

11. Не слиньте пальцiв, коли гортаєте книгу: до вас її могла читати хвора людина, і ви можете заразитися.

12. Книга є
найвищим скарбом культурного життя людини; тож бережiть її свято i не доторкайтеся до неї брудними руками.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,314sec