Драматичний театр

Тема: Драматичний театр

Мета. Ознайомити учнів з теорією і мистецтвом побудови драматичних творів; розвивати естетичні здібності; активізувати розумовий процес і пізнавальний інтерес.

Обладнання: ілюстрації.

Хід заняття

І. організаційний момент.

Сюжетно-рольова гра « Ідемо в гості».

Діти об’єднуютьсяв групи: господарі» і « гості». « Господарі» повинні зустріти «гостей», використовуючи чарівні слова. « Гості» відповідають тим самим.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Утюдна гра « Подарунки».

Одного з учаспиків гри обирають ведучим.

Учитель звертається до нього зі словами: «Ми чули, що ви іфушаєте подорожувати і відвідаєте різні міста?»

Ведучий підтверджує це й запитує, чи не матиме він якихось доручень. Гравці по черзі звертаються до нього з особистими проханнями.

Кожний називає те або інше місто, свого родича або приятеля, до якого просить зайти.

За умовами гри міста називаються загальновідомі, і початкові літери в їхніх назвах повинні різнитися.

Ведучий, вислухавши прохання гравців, обіцяє все виконати.

Попрощавшись, він «вирушає подорожувати», тобто залишає кімнату. Головна турбота ведучого полягає в тому, щоб запам’ятати, хто із гравців яке місто назвав, а подарунок йому придумати —значно простіше.

« Відвідував вашого дідуся,— звертається ведучий до когось із гравців.— Він надіслав вам намисто». Якщо правильно названі місто та родич, то залишається тільки , подякувати люб’язному мандрівникові. Якщо ж ведучий помилився, то гравець не приймає в нього подарунка.

ІІІ. Повідомлення теми і мети заняття.

ІУ. Робота над новим матеріалом.

Розповідь учителя

Драматургі́я (від грец. dramaturgein складати драму) — означає як теоретичні принципи створення сценічних образів, так і мистецтво створення емоційного переживання у літературних, театральних, музичних, кінематографічних або телевізійних творах та постановках.Окрім того драматургія є областю професійної діяльності у театрі та кіно — коли з метою театралізованої постановки авторського твору потрібно окреслити його сюжет, створивши структуру з певних елементів. Розробка такого дизайну і є завданням драматурга. Драматургія — теорія і мистецтво побудови драматичного твору, а також сюжетно-образна концепція такого твору. Драматургією називають також сукупність драматичних творів окремого письменника, країни або народу, епохи. Розуміння основних елементів драматичного твору і принципів драматургії історично мінливі. Драма трактувалася як дія здійснюється (а не вже доконане) при взаємодії характеру і зовнішнього положення дійових осіб. Дія є відомою зміною у відомий проміжок часу. Зміні в драматургії відповідає зміна долі, радісна в комедії і сумна в трагедії. Проміжок часу може охоплювати декілька годин, як у французькій класичній драмі, або багато років, як у Шекспіра.

Драматýрг — письменник, який створює драматичні твори (драми, трагедії, комедії, трагікомедії, водевілі, містерії, інтермедії, драматичні поеми тощо), призначені для вистав на театральному кону або для читання. Автор п’єс. Деякі драматурги (Вільям Шекспір, Мольєр, Іван Котляревський, корифеї українського театру) не тільки писали п’єси, але й самі реалізовували їх на сцені.

У. Рольова гра «В образі».

Учитель пропонує учням прочитати якесь маленьке оповідання, епізод або один абзац і подумати: хто й кому міг би цю історію розповідати. Тепер слід запропонувати «розповісти» цю історію від імені можливого героя-оповідача, тобто прочитати текст не своїм голосом (голосом старого діда (баби), маленької дитини, карлика, велетня, розбійника, вітру та ін.). Звісно, що читати в образі дитині легше. Усі можливі промахи легалізовані, адже цього вимагає роль, а тому не страшно. Завдапня слухачів: оцінити роботу — наскільки схоже?

УІ. Підсумок заняття.

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,723sec