Докладний переказ тексту публіцистичного стилю із творчим завданням

Тема : Докладний переказ тексту публіцистичного стилю із творчим завданням

Мета:  удосконалити мовленнєво-мислительні вміння усвідомлювати тему й основну думку, логіку викладу, тип і стиль мовлення, запам’ятовувати послідовність викладу матеріалу; розвивати мовленнєво-комунікативні вміння здійснювати змістово-композиційний і мовний аналіз публіцистичного тексту, сприйма­ти на слух і розуміти його, письмово докладно від­творювати зміст прослуханого тексту та виконувати творчі завдання до нього.

Тип уроку:   урок розвитку комунікативних умінь.

ХІД УРОКУ

I.     Організаційний момент

II.    Ознайомлення учнів з темою, метою й завданнями уроку

III.    Робота з текстом (підготовча робота до докладного переказу із творчим завданням)

Перше прослуховування тексту (сприймання висловлювання в цілому)

► Прослухати уважно текст. Довести, що він належить до публіцистичного стилю.

ЛІВЕРПУЛЬ — КУЛЬТУРНА СТОЛИЦЯ ЄВРОПИ

    У Великій Британії на роль культурної столиці претендували Брістоль, Бірмінгем, Кардіфф, Ньюкасл та Оксфорд. У підсумку журі віддало перевагу промисловому Ліверпулю перед його найближчим суперником — містом Ньюкасл — і подало на затвердження офіційним Брюсселем. Портовий Ліверпуль упродовж тривалого часу мав лише одну туристичну принаду — музей групи «Бітлз», а в останні роки став стрімко розвиватися саме культурний та туристичний центр Великої Британії.

У Ліверпулі відкрито нові театри, культурні центри, готелі, ресторани, казино та зали для конференцій. Рік культури дасть потужний поштовх розвитку міста.

У місцевій філії лондонської галереї «Тейт» виставлено найбільші шедеври мистецтва — починаючи з робіт Пабло Пікассо та Енді Уорхола і закінчуючи «Поцілунком» Родена. Заплановано й окремі виставки Густава Клімта, Клода Моне та Каміля Піссарро. У Ліверпулі щороку відбувається фестиваль електронної музики під патронатом Бі-Бі-Сі та вручення європейських музичних нагород телеканалу МТV. Улітку проходять змагання  з академічного веслування.

Усі «бітлівські» місця Ліверпуля можна об’їздити екскурсійним автобусом Тпе Маgiсаl Муstеrу Тоиr, який позичив назву в «бітлівського» альбому та однойменного фільму. Цей тур можна здійснити на таксі компанії Fаb Fоur («Чудова четвірка», як по-іншому називають «Бітлз»). Щороку наприкінці серпня на Метью – Стріт відбувається традиційний фестиваль «Бітлівський тиждень».  Саме на цій вулиці розташовано клуб The Gavern («Печера»), у якому ліверпульська четвірка давала свої перші концерти.

Щороку Ліверпуль відвідують у середньому два мільйони туристів (О. Шаманський).

Бесіда за змістом тексту

І. Як ви розумієте поняття культурна столиця?

2. Довести прикладами з тексту, що Ліверпуль — культурний і туристичний центр Великої Британії.

3. Які міста України, на ваше переконання, могли б бути пре­тендентами на європейську культурну столицю?

 

Лексико-стилістичпа робота

►Пояснити лексичне значення слова патронат. (1. У Старо­давньому Римі — влада, становище патрона, його заступни­цтво. 2. Узагалі заступництво з чийогось боку).

►Дібрати синоніми до виділеного слова у словосполученні ту­ристична принада. (Перевага, пріоритет).

 

Лексико-орфографічпа робота

►      Записати англіцизми. Запам’ятати правопис їх.

►      записати власні назви. Запам’ятати правопис їх.
Брюссель, Брістоль, Бірмінгем, Кардіфф, Ньюкасл, Оксфорд.

Пабло Пікассо, Енді Уорхола, Родеп, Густав Клімт, Клод Моне та Каміль Піссарро.

 

ІІовторне прослуховування тексту

 

IV. Підготовка чорнового варіанта докладного переказу

Підготувати докладний переказ прослуханого тексту, поширюючи його відомою вам інформацією про Ліверпуль як єв­ропейське місто культури.

Допоміжні матеріали для роботи

ЄВРОПЕЙСЬКІ СТОЛИЦІ КУЛЬТУРИ

Спочатку цей проект мав назву «Європейське місто культури».

Назву змінено в 2005 році. Наведений список охоплює зіставлення всіх міст, які отримали звання від початку функціонування про­екту;  міст, які було представлено до звання Європейської столиці культури в 2009-2013 роках, та назви держав, з-поміж яких будуть вибрані міста у 2013 році.

ЛІВЕРПУЛЬ

Ліверпуль місто у Великобританії, соціаль­ні, економічний, політичний та культурний центр, великий порт.

.Ліверпуль розташований на північному заході Англії, у графстві  Мерсісайд, біля гирла річки Мерсі. Географічні координати — 50″25′ півн. ш. 3’0′ з. д. Чисельність населення – 447,500 осіб.

Перша згадка про Ліверпуль сягає 1190 року. До середини ХV1 століття чисельність населення залишається на рівні близько 500 осіб. Під час громадянської війни в Англії (1642-1651) і,, місто точилися численні бої. У 1699 році згідно з рішенням Парламенту Ліверпуль отримав статус адміністративного округу, а в 1715 році в місті був побудований перший у Британії вологий док.

Поступово Ліверпуль стає світовим центром торгівлі, і на початок XIX століття 40% світової торгівлі проходить через місто.Чисельність населення починає швидко зростати, місто активно розбудовується. У 1830 році Ліверпуль (разом із Манчестером) стає першим містом у Великобританії, що має міжміське залізне
сполучення (залізниця Ліверпуль-Манчестер).

Протягом першої половини XX століття місто продовжує активно  розростатися, притягуючи все більше і більше мігрантів з усієї Європи. Ліверпуль поступово поглинає передмістя.

Під час Другої Світової війни місто пережило 8 повітряних атак, більшість з яких припала на березень 1941 року.

У червні 2003 року Ліверпуль був обраним культурною сто­лицею Європи 2008 року. Одним з основних факторів економіки міста стає туризм (З Інтернету).

V.    Написання докладного переказу тексту публіцистичного стилю із творчим завданням

VI.    Підсумок уроку

VII.   Домашнє завдання

►Завершити роботу над оформленням докладного переказу із творчим завданням, розпочату на уроці.

►Скласти твір у публіцистичному стилі про одне з українських обласних міст, яке, на ваш  погляд, могло б бути претендентом на європейську культурну столицю.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Докладний переказ тексту публіцистичного стилю із творчим завданням (17.8 KiB, Завантажень: 5)

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,332sec