Для чого потрібні кімнатні квіти. Користь кімнатних рослин

Для чого потрібні кімнатні квіти. Користь кімнатних рослин
Для чого ж нам потрібні кімнатні квіти? Звичайно, квіти дійсно створюють в приміщенні затишок, комфортну атмосферу, роблять інтер’єр приміщень живим і привабливим, однак в останні роки вчені відкрили й інші властивості кімнатних рослин, і ці відкриття змінили ставлення людей до них. Кімнатні рослини потрібні в кожній квартирі не тільки для затишку. У повітрі закритих приміщень з різних причин накопичуються токсичні речовини: їх виділяють оздоблювальні матеріали, миючі засоби, водопровідна вода, та й повітря, що потрапляє з вулиці, далеко не завжди буває чистим і безпечним – у вихлопах автомобілів і сигаретному димі містяться такі небезпечні для здоров’я речовини , як бензол і толуол . Е      лектромагнітне випромінювання, бактерії і висушений повітря теж не додають здоров’я ні нам, ні нашій шкірі. З усіма цими проблемами допомагають впоратися кімнатні рослини, однак не все підряд, а певні види.

Кімнатна рослина хлорофітум: користь для здоров’я
Якщо розглядати кімнатні рослини з цієї точки зору, то найкориснішим з них виявиться хлорофітум. Ця рослина відомо всім: довгі зелені листя, іноді зі смужками, іноді без; цвіте дрібними білими квітами; розмножується дуже легко, і невибагливо у догляді – досить відокремити «діток» від довгого стебла, який виганяє кожен дорослий квітка, і буквально увіткнути в сиру землю. Рослина тут же прийметься і почне пускати коріння.

Хлорофітум поглинає не лише токсини, що виділяються синтетичними матеріалами, а також потрапляють в квартиру зовні, але і вбиває шкідливі бактерії. Якщо в приміщенні є кілька хлорофитумов, вам не знадобиться встановлювати дорогі очищувачі повітря: за добу ці рослини поглинають майже всі шкідливі бактерії в приміщенні. Не дарма хлорофітуми ніколи не уражаються шкідниками.

Частого поливу рослина не вимагає, проте полив повинен бути рясним, особливо влітку. Додавши в горщик з хлорофітумом кілька таблеток активованого вугілля, можна значно підсилити його очищаючі властивості.

Кімнатна рослина драцена: користь для здоров’я
Якщо в приміщенні в якості підлогового покриття використовується лінолеум, то заведіть драцену. Ця рослина дуже красиво, і легко вписується в будь-який інтер’єр. В офісах зазвичай використовують великі екземпляри, а для квартир підійдуть невеликі рослини. Драцена майже на 70% очищає повітря від бензолу, що виділяється лінолеумом, а також справляється з потрапляють в квартиру вихлопними газами.

Кімнатні рослини Диффенбахія і фікус: користь для здоров’я
Очищати забруднене повітря житла здатні й такі рослини, як пестролістая диффенбахия і фікус. Їх слід розміщувати на тому боці квартири, вікна якої виходять у бік промислового району чи жвавої автостради. Ці рослини люблять світло, проте потрібно розташовувати їх так, щоб виключити потрапляння прямих сонячних променів.

Коли полив для диффенбахії буде недостатнім, вона витягнеться вгору і почне скидати листя. Фікус ж, навпаки, не любить дуже інтенсивного поливу, і може скидати здорові листя саме з цієї причини. У зимовий час фікус краще не поливати взагалі – досить обприскувати рослину з пульверизатора.

Однак, якщо ви вирішили вирощувати у себе ці рослини, то не дозволяйте чіпати диффенбахию дітям: її сік отруйний, і може викликати алергічні реакції, потрапивши на шкіру або слизові оболонки.

Кімнатна рослина герань: користь і властивості герані
Герань відома нам дуже давно, і багато російські класики згадували про неї у своїх творах, описуючи інтер’єр старовинних будинків і квартир. Ця рослина широко поширене і в наші дні, завдяки своїй невибагливості, гарним квіткам і лікувальним властивостям. Герань здатна вбивати стрептококи та стафілококи, а найкращим місцем для неї буде спальня, так як речовини, що виділяються рослиною в навколишнє середовище, мають заспокійливі та антистресовими властивостями. Найкраще тримати герань на підвіконні, на сонячній стороні, так як вона світлолюбна, хоча і вимагає рясного поливу в теплу пору року.

Кімнатна рослина лавр: корисні властивості
Дуже цікава рослина – лавр. Це вічнозелений чагарник, який можна назвати карликовим, і він теж здатний вбивати шкідливі бактерії і віруси. Людям із захворюваннями шлунка та кишечнику, а також серця і судин тримати цю рослину в своїй квартирі особливо корисно. Лавр добре росте в освітлених місцях, і його можна стригти, як звичайний чагарник, надаючи рослині округлу форму.

Кімнатна рослина кактус: користь кактусів
Одним з найпоширеніших рослин можна назвати і кактус. Видів кактусів дуже багато, але особливо корисні кактуси з довгими голками. Як і інші корисні кімнатні рослини, вони мають бактерицидні властивості, однак у них є ще одна важлива особливість.

Кактуси можуть захищати людину від шкідливого електромагнітного випромінювання, знижуючи іонізацію повітря в приміщеннях. Саме тому кактуси рекомендується розміщувати в безпосередній близькості від екрану телевізора чи комп’ютера, але при цьому рослина має отримувати достатньо світла: адже кактуси – рослини жарких країн. Знижувати вплив електромагнітного випромінювання здатне ще одна поширена рослина – традесканція.

Кімнатна рослина пеперомия: користь для здоров’я
Невелике акуратне рослина – пеперомія, здатне захищати нас від застуди та ГРВІ. Повітря в приміщенні, де знаходиться ця рослина, повинен бути в міру сухим, а саме приміщення – не надто яскраво освітленим. Пеперомії приписується ще одне лікувальну властивість – вона допомагає протистояти депресій, випромінюючи позитивну енергетику, створюючи в сім’ї або колективі теплу, доброзичливу атмосферу.

Властивості кімнатних рослин (квітів)
Вологість повітря в приміщеннях можуть підтримувати багато рослин, але найбільш поширені з них: папороть, цикламен, різні види фіалок.

Прихильники езотеричних навчань приписують більшості кімнатних рослин властивості позитивно впливати на життя і світовідчуття людини. Так, герані і бегонії допомагають розвивати впевненість у собі; фіалка і глоксинія покращують матеріальне становище; бальзамін і китайська троянда сприяють розвитку творчих здібностей; пальма, фікус і лавр допомагають зміцнити вольові якості.

У нашому світі безліч кімнатних рослин, і всі вони мають певні властивості, надаючи будь-який вплив на наш настрій, самопочуття і життя. Тому, вибираючи кімнатні рослини для свого будинку або квартири, потрібно не лише оцінювати їх лікувальні та корисні властивості, а й покладатися на свою інтуїцію, а також на інтуїцію інших членів сім’ї.

Адже кожна людина індивідуальна, і те, що корисно одному, іншому може принести незручності і дискомфорт. Прислухайтеся до своїх відчуттів, і ви не помилитеся у виборі кімнатних рослин.

Кімнатні рослини за гороскопом

Століттями люди збирали по крупицях знання і систематизували їх. У результаті ми маємо безліч народних прикмет, символів, знаків застерігатимуть і перевірених часом гороскопів. Гороскопам можна вірити, можна ставитися до них скептично, але ігнорувати їх навряд чи варто. Сьогодні жіночий журнал NashaKrasa розповість вам про найбільш близькому жіночому серцю вигляді гороскопів – ми поділимося інформацією про те, як вибирати ті чи інші кімнатні квіти за гороскопом. Навіть якщо ви не довіряєте висновками астрологів, вам напевно буде цікаво дізнатися, чи збігаються ваші квіткові переваги з тим, що записане в стародавніх манускриптах та доповнено сучасними дослідників.
Квітковий гороскоп – один з найбільш ранніх збірок про самоусвідомленні людини в цьому житті – адже зірки далеко, а рослини – ось вони, зовсім поруч! Дерева, квіти і трави не могли не привернути увагу допитливих умів. Вивчалися не тільки цілющі властивості рослин, але і їх вплив на долю людини. На відміну від астрології, де все за нас вирішене зірками, кімнатні квіти за гороскопом дають можливість самостійно, якщо не обирати долю, то хоча б зробити спробу це зробити. Багато хто вірить, що, використовуючи силу квітки, можна захистити себе від неприємностей. Квіткові гороскопи володіють ще однією перевагою – квіти приносять естетичну насолоду.

Спочатку в тлумачення здібностей того чи іншого квітки впливати на людину був закладений принцип, схожий з складанням гороскопу друїдів – виходячи з того, в який час року ви народилися, ви і повинні вибирати для себе рослина. Пізніше кімнатні квіти за гороскопом були «прив’язані» до знаків зодіаку, що значно розширило можливості тлумачень. Крім тлумачень гороскопи мають і прикладне значення. Ви, напевно, помічали, що одні квіти ростуть, ніби самі по собі, за іншими ж, скільки не доглядай – нічого хорошого не буде. Жіночий журнал NashaKrasa розповість вам про те, які кімнатні квіти за гороскопом підходять саме вам, а, значить, гарантовано приживуться в будинку.

Овни можуть сміливо купувати азалії, аспарагус, всі види кактусів, сукулентів та пеларгонії.З цих квітів можна створити цікаву композицію, урізноманітнити її нейтральними кімнатними рослинами, і ви отримаєте справжній куточок живої природи у своїй квартирі. Гороскоп говорить, що Овнам небажано вирощувати кімнатні троянди і фіалки, але це не означає, що від них слід неодмінно відмовитися.

Тельцям прихильні папороті, плющі, примули, кімнатні троянди, амарілліси і гіппеаструми. З орхідеями можуть виникнути проблеми, але не всім же займатися розведенням екзотичних рослин!

Близнюки можуть присвятити свій вільний час декоратівноцветущім бегоній. Зараз таке розмаїття сортів цих воістину королівських рослин, що жалкувати про те, що сансевьера, амариліс і клівії – не ваші кімнатні квіти за гороскопом, ви будете навряд чи.

Раки – ось кому пощастило! Ракам покірні самі вибагливі, самі екзотичні і найкрасивіші рослини. Перераховувати їх немає сенсу. Просто купуйте те, що вам подобається, все буде рости і пахнути. Все, крім пеларгонії, – ця квітка, що прикрашає підвіконня майже в кожному будинку, чомусь не жалує тих, хто народився під знаком Раков.

Лев – це знак зодіаку, який вітає тих, хто під ним народився, цілою колекцією діжкові рослини. Пальми, філодендрон, фікуси і монстери – це ваші рослини, а великогабаритним квітам потрібно просторе житло. Можливо, кімнатні квіти за гороскопом допоможуть вам вирішити житлове питання? Жіночий журнал NashaKrasa бажає вам цього від всієї душі!
Діва – сузір’я жіночне, тому цілком зрозуміла любов цього знака до ліанах і ампельні рослини. При належному догляді ампельні можуть затьмарити своєю красою найдорожчі екземпляри пряморастущіх декоратівноліственних рослин. Спадаючі каскади, «живі» стінки і химерні переплетіння ліан та Ампеліо прикрасять будь-який будинок.
Ваги – представниці цього знака зодіаку можуть собі дозволити розведення квітучих кімнатних рослин, випестувати які є далеко не кожному квітникарів-любителів. Азалії, троянди, цикламени та пеларгонії будуть вас радувати своїм різнобарвним пишнотою, а от з бромелієві і кактусами ви можете зазнати фіаско.
Скорпіони – сукуленти і молочаї – це хороше доповнення до кімнатної колекції квітів, і вони чудово підходять вам як кімнатні квіти за гороскопом, але, погодьтеся, на самоті вони виглядають як-то нуднувато. Ви можете урізноманітнити композицію будь-якими рослинами, крім хризантем та кімнатних троянд.
Стрілець – пальми, фікуси, сансівіерія допоможуть прикрутити до вас увагу зірок і створять особливий, патріархальний затишок у вашому домі. Так і бачиться камін, шотландський плед і крісло-гойдалка.Хочете чогось посовременнее? Прикрасьте інтер’єр бамбуком – це рослина допомагає стрільцям у всіх сферах життя.
Козеріг – вам принесе удачу благородний лавр, юка, віялова пальма та Толстянка. Ці рослини досить невибагливі в будь-яких руках, але для козерогів вони – найкращі кімнатні квіти за гороскопом.
Водолій – драцени і Корделина – це для вас. Доповніть композицію кімнатним кленом і молочаї, і ви з легкістю вирішите будь-який, самий важкий життєвий питання.
Риби – пеларгонія, пальми, орхідеї та фікуси зарядять вас енергією і направлять її в потрібне русло. Постарайтеся підібрати герань різних відтінків, це різноманітить ваше життя і віджени нудьгу.

Обираючи рослини для балкону перш за все зверніть увагу на його освітленість. Герань, гвоздика, флокси, настурція люблять сонце, тому їм чудово підійде південна сторона. Також на півдні можна посадити ранні сорти рослин, які будуть тішити око вже з провесни. Східні та західні балкони можуть прикрасити бегонії та фуксії.

Пеларгонія ж не любить багато сонця, тому обирає північний схід або захід.

Світ кімнатних та балконних рослин надзвичайно багатий та різноманітний. Декоративні квітучі та листяні рослини повсюдно прикрашають інтер’єри та екстер’єри помешкань, магазинів та офісів, а також балкони, оранжереї, тераси та зимові сади. І це не дивно, адже вміло підібрані квіткові ансамблі здатні створити і робочу атмосферу, і справжній оазис для відпочинку, завжди даруючи гарний настрій та відчуття гармонії.

Важливо!

Посадку рослин на балконах і терасах зазвичай починаємо в другій половині квітня. Якщо балкон засклений, то можна дещо раніше. Головна небезпека в цей період – це несподівані заморозки.

Крім того щоб створити квітам відповідні умови для росту, потрібно подбати про відповідний ґрунт, забезпечити регулярний полив та оптимальну кількість поживних речовин.

Горщики: як зробити правильний вибір?

Оптимальне і найпопулярніше рішення – це переважно пластикові ящики різних розмірів і форм з спеціальною вкладкою, яка забезпечує необхідний рівень вологи для рослини. Завдяки цьому ґрунт не пересихає, а коріння рослин захищене від надміру вологи.

Яку землю використовувати для балконних рослин?

Ґрунт для рослин, які ростуть в горщиках повинен бути підібраний за типом рослини і якнайкращої якості, щоб максимально забезпечити потребу рослин в поживних речовинах.

Щоб уникнути пересихання, обирайте ґрунт з додаванням речовин, які утримують вологу.

Застосування добрив

Щоб балконні рослини були здоровими та квітучими необхідно інтенсивно використовувати добрива, адже кількість ґрунту в контейнері значно менша, ніж в природних умовах. Перше підживлення квіти повинні отримати вже при висадці в контейнери. Проте якщо ви не додали до ґрунту добрив довготривалої дії, вас виручать капсули з добривами.

Кімнатні рослини на балконі

 

Багато кімнатних рослин, особливо з районів із субтропічним кліматом або прохолодних гірських районів тропіків, будуть вдячні вам за літнє перебування на відкритому повітрі. Це значною мірою сприяє росту молодих пагонів і їхньому подальшому цвітінню, а пістряві листяні рослини набувають особливо інтенсивного забарвлення.

Рослини переносять із кімнати на балкон, як тільки пройде ймовірність заморозків, тобто в першій декаді або середині червня. Спочатку вони можуть болісно реагувати на нові для них умови — добові перепади температури, сонячний перегрів. Тому попередньо рослини слід підготувати до винесення на балкон, потримавши їх кілька разів при відкритому вікні, особливо в нічний час. Переносити рослини краще в похмурий день і перші дні притінювати від сонця.

Рослини спілкуються між собою

Китайські вчені змогли доказати, що рослини спілкуються між собою через грибну мережу, яка об’єднує їхнє коріння, – мікоризу,

Відомо, що вищі рослини утворюють симбіотичні пари з грибами. При цьому рослини отримують частину води і мікроелементів, що поглинаються грибами, а натомість віддають фітогормони, вуглеводи та амінокислоти. Але, як виявилося, грибна мережа також є засобом зв’язку, за допомогою якого рослини здатні дізнаватися про небезпеку від сусідів.
У своїх експериментах учені використовували пари томатів. На коренях однієї пари була сформована мікориза, а на іншій парі – ні. Далі одну з рослин кожної пари заражали хвороботворними грибками, а через 65 годин цю ж операцію проводили з іншою рослиною.

 

завантаження...
WordPress: 22.97MB | MySQL:26 | 0,320sec