Дізнаймося про себе

Заняття «Дізнаймося про себе»

 Мета: дати підліткам інформацію про шкоду психоактивних речовин, сформувати негативне ставлення до вживання наркотиків, формувати навички спілкування, передачі профілактичної інформації іншим, залучати підлітків до волонтерського руху.

Форма проведення: тренінг

Обладнання і матеріали: ватман, блокнот дитячі малюнки, таб­лиці, фотографії, ілюстрації, виставка книжок про шкоду психоактивних речовин .

 

Зміст заняття

Вступне слово ведучого

Добридень! Сьогодні ми з вами починаємо незвичайні заняття в не­звичайній школі.

Після наших п’яти  уроків ви знатимете і вмітимете багато що з того, чого не знають і не можуть ані ваші ровесники, ані багато дорослих.

Отже, що дадуть вам наші зустрічі:

 • багато спілкування і знайомств;
 • змогу розмовляти з людьми різного віку;
 • корисну і цікаву інформацію (ми говоритимемо про психологію, стосунки між дівчатами та хлопцями вашого віку, про те, як впливають і до чого призводять наркотики);
 • ви зможете розпізнавати інформацію, яка може зашкодити, а також визначати ситуації, коли вас хочуть обдурити.

Наші заняття називатимуся «Школа неформального лідера». Не­формальний лідер — це та людина, до якої прислухаються, запитують її думку, і вона є справжнім авторитетом для своїх знайомих і друзів.

Сенс нашого неформального лідерства зводитиметься ще й до того, що ми допомагатимемо людям, ненав’язливо і переконливо нагадувати­мемо їм про небезпеку вживання наркотиків.

Ведучий роздає учасникам бейджики, блокноти і ручки. Протягом трьох хвилин учасники пишуть фломастером на бейджику своє ім’я або те ім’я, яким вони хотіли б, щоб їх називали протягом цих занять, малює свою емблему або якийсь символ, що відбиває їх внутрішній світ.

Блокноти і ручки потрібні для того, щоб після кожної вправи учасник міг щось коротко зафіксувати, оскільки багато з програми згодиться учас­никам тоді, коли вони самі стануть проводити такі тренінги.

Вправа «Поміняйтеся місцями ті, у кого…»

Учасники стають у коло.

Тренер оголошує умови гри: тим учасникам, яким властива та озна­ка, що називає тренер, необхідно помінятися місцями з тим, хто стоїть у колі, але не поруч із ним.

Поміняйтеся місцями ті, у кого:

 • взуття чорного кольору;
 • хто раніше брав участь у тренінгах;
 • є цифровий фотоапарат;
 • є старша сестра/брат;
 • хто курить;
 • хто вважає, що він уже дорослий;
 • гарний настрій тощо.

Висновок. Ця маленька вправа дала нам можливість краще пізнати одне одного.

 

Вправа на знайомство «Інтерв’ю»

Учасники об’єднуються в пари і протягом 5 хвилин беруть інтерв’ю у свого партнера. Потрібно описати емблему, відповісти на запитання:

—Якби мій партнер був стравою, то це було б…, тому що…;

—Мій партнер зіграв би головну роль у фільмі…, тому що…

Запитання для обговорення:

—Що ви відчували, коли говорили про вас?

—Що ви відчували, коли вам треба було говорити про свого партнера?

—Що нам дала ця вправа, навіщо ми її виконували?

Висновок. Ця вправа допомогла нам поглянути на знайомих людей трішки інакше, в буденному спілкуванні ми навряд чи дізналися б про це.

Вправа на знайомство «Перестрілка іменами»

Учасники об’єднуються в 2 групи. Між групами ставлять щільну, темну перегородку.

З кожної групи висувається вперед і присідає в очікуванні один «стрі­лець». Після того, як ведучий і помічник ведучого опускають цю пере­городку і дають команду, суперники повинні якнайшвидше назвати ім’я опонента, що стоїть за перегородкою. Той, хто програв, переходить на іншу сторону. Гра проводиться доти, доки всі учасники не опиняться на одній стороні.

Висновок. За допомогою цієї жартівливої «перестрілки» ми ще раз повторили імена одне одного.

 

Правила роботи групи

Ведучий. Для того, щоб ми почувалися комфортно під час нашої роботи, нам необхідно придумати правила нашої спільної роботи, на які ми орієнтуватимемося. Важливою умовою є те, що з правилом мають бути згодні абсолютно всі члени групи.

Правила нашої групи

1.Не перебивати того, хто говорить.

2.Підняти руку, якщо хочеш щось сказати.

3.Правило конфіденційності.

4.Правило активності.

5.Поважати думки іншого.

Для тих, хто порушує правило, передбачений спеціальний жест: дві руки, витягнуті долонями у бік порушника. Користуючись цим жестом, ми даємо зрозуміти, що він порушує правило, яке приймали за його згоди.

Запитання для обговорення:

—      Легко чи важко вам було придумати правила?

Висновок. За допомогою цих правил ми почуватимемо себе комфорт­но, цікаво і зможемо ефективно працювати.

Примітка. Пропонуємо акцентувати увагу на правилі конфіденцій­ності. Секретність, заборона на обговорення за межами аудиторії інформації, що стосується однокласників/одногрупників, ровесників. У певній мірі це створює відчуття таємничості, незвичності того, що відбувається, дає можливість членам групи почувати себе обраними, особливими, зміцнює командний дух.

Вправа «Дні народження»

Учасникам пропонується без слів, а тільки за допомогою міміки, жес­тів вишикуватися в лінію на основі своїх дат народження. За принципом: молодші стоять за старшими.

Запитання для обговорення:

—Чи легко було вишикуватися без слів?

—Що ви відчували, коли люди вас не розуміли?

—Для чого ми виконували цю вправу?

Висновок. Як бачите, ми продовжуємо знайомство, краще пізнаємо одне одного. Давайте визначимося, чого конкретно ми очікуємо від спіль­ної роботи та спілкування.

Визначення очікувань і побоювань

Ведучий дає кожному учаснику два клейкі аркуші-стікери різних кольорів. Учасники на одному з них пишуть свої очікування, а на іншо­му — побоювання з приводу участі в тренінгу.

Потім зачитують написане і закріплюють аркуші на ватмані «Наші очікування». Якщо учасники не активні, то спочатку озвучує свої очіку­вання і побоювання сам ведучий.

Ватман залишається висіти на стіні до кінця всіх занять.

Вправа «Веселий масаж»

Учасники стають у коло, дивлячись один одному в потилицю. Руки кладуть на плечі учаснику, котрий попереду.

Тренер закликає всіх повільно рухатися по колу і починає робити якийсь масажний рух на спині того, хто стоїть попереду. Після того, як партнер відчує рух у себе на спині, він намагається відтворити цей рух на спині того, хто стоїть перед ним.

Так рух запропонований тренером проходить колом. Після того, як тренер відчуває на своїй спині цей рух, він робить інший рух, і все по­вторюється. Після повторення учасниками кількох рухів гра закінчується загальними оплесками.

Висновок. На цьому приємному моменті подякуймо одне одному за роботу. До зустрічі на наступному занятті.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Дізнаймося про себе (284.2 KiB, Завантажень: 0)

завантаження...
WordPress: 22.94MB | MySQL:26 | 0,663sec