День цирку на фестивалі

Тема: День цирку на фестивалі

Мета: закріплювати поняття про композицію ; розширити знання про статику й динаміку в образотворчому мистецтві, ознайомити з цирковими жанрами; учити передавати форми в русі, у стані спокою визначити характер руху людей і тварин, використовувати пластичні можливості матеріалу, формувати образне , логічне , просторове мислення ; розвивати в дітей комбінаторні здібності ; продовжувати формувати вміння аналізувати ; навчати міркувати ; виховувати в учнів естетичне сприйняття навколишнього світу .

Обладнання : Картини художників про цирк, малюнки та фотоматеріали

Матеріали та інструменти : альбоми , простий олівець , кольорові ручки , фломастери

Тип уроку : комбінований .

Хід уроку

1.Організаційна частина .

Сьогодні найвеселіший день на мистецькому фестивалі – день цирку. На одній із площ міста розміщена будівля цирку – велика скляна напівсфера. Коли виступають гімнасти, їх польти видно всім далеко за межі будівлі. Звуки електронної музики, супроводжує циркові вистави, лунають навкруги. Артисти з усіх куточків галактики радують гостей цікавими виступами. Такі веселощі варто намалювати. ( звучить космічна музика)

  1. Актуалізація опорних знань .

Скарбничка мистецької мудрості.

Повідомлення учня про види циркового мистецтва.

Вчитель

Якщо циркові номери обєднані певним сюжетим, виникає цілісна циркова вистава, де в кожного артиста свій образ : кумедний клоун, фокусник – чарівник, відважний пресувальник, спритний гімнаст, сильний акробат. Визнач професії циркових акторів на картині.


 

 

 

 

 


 

Картинна галерея

1.Учитель вивішує на дошці 4-5 картин (фотографій), які містять ознаки основного поняття або явища. Об’єднавши учнів у групи, він пропонує їх представникам через деякий час назвати ознаки поняття, що зображені на картинах. Після завершення роботи у групах представники називають одну ознаку. Вчитель записує їх на дошці.

2. Розгляньте циркових акторів на картинах художників.

Зверніть увагу на живописну техніку, використану в картинах.


 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Практичне завдання

Створіть композицію «Улюблений цирковий номер», використовуючи олівці, фломастери, фарби.


Педагогічні поради


Оберіть композицію, що найкраще підкреслює особливості циркового номеру. Малюючи людей, застосовуйте відповідні пропорції, масштабність, співвідношення розміру предметів і людей.


Алгоритм виконання практичної роботи

1.Уяви себе,свій характер .

2.Придумай композицію.

3.Визнач графічні засоби вираження , які допоможуть тобі передати задумане

4.Наміть лінії олівцем.

5.Проаналізуй свою роботу і скоректуй , якщо необхідно .

6.Виконай роботу в кольорі.

7.Ти – творець . Вір в себе , і ти зробиш те , чого не зробив ніхто .

( вчитель роздає учням заготовлені аркуші і алгоритми виконання Під час практичної роботи слідкує за класом. Консультує, звертаючи увагу на типові помилки)

4.Закріплення нових знань і вмінь



Створіть колаж «Свято цирку» із готових робіт.

5.Підсумок уроку

Діти малюють смайлики, в яких показують власні емоційні відчуття після проведення уроку. На вже готових заготівках (малюнках) стіків підкреслюють потрібне: наприклад, зростання або зниження інтересу до уроку; посилення або зменшення рівня діяльності й т. ін.

Домашнє завдання .

Знайдіть матеріали про історію виникнення цирку в Україні.

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,333sec