Декораційне оформлення спектаклю

Тема. Декораційне оформлення спектаклю.

Мета:підвищувати загальну культуру, збагачувати новими знаннями; виховувати бажання працювати, любов до театру.

Обладнання:малюнки з декораціями.

Хід заняття

І. Організаційний момент.

ІІ.Актуалізація опорних знань.

Вправи « Виразний жест».

Ліхтарики

Розташувати долоні перед собою, пальці стиснуті у кулаки.

1-й крок. «Ліхтарики засвітилися!» (Випрямити пальці обох рук)

2-й крок. «Ліхтарики потухли!» (Стиснути пальці обох рук.)

3-й крок. «Надворі стемніло.» (Пальці правої руки випрямити, пальці лівої руки стиснути у кулак.)

4-й крок. «Засвітились ліхтарі.» (Пальці лівої руки випрямити, пальці правої руки стиснути у кулак.)

5-й крок. «Засвітились ліхтарі.» (Стиснути пальці обох рук.)

6-й крок. «Хай ліхтарики горять!» (Випрямити пальці обох рук)

7-й крок. «Підуть дітлахи гулять!» (Обома руками покрутити і праворуч — ліворуч.)

Кулька

Вихідна позиція (В. П.): пальці обох рук зібрані пучкою і стикаються кінчиками, руки знаходяться біля рота. Видих, вдих. Учитель на перших заняттях лічить уголос.

1, 2, 3 — повільний видих, надуваємо кульку.

4 — зупинитися, вдих.

5, 6, 7 — повільний видих, надуваємо кульку.

8 — зупинитися, вдих.

9, 10, 11, 12 — повільний видих, надуваємо кульку.

13 — зупинитися, вдих;

14, 15, 16, 17 — повільний вкдих, надуваємо кульку;

18 — різкий видих повітря, що залишилось. «Кулька лопнула», пальці повертаються у В. П.

 

Ляльковий театр

Учням пропонується виконувати різноманітні рухи під музику, але в образі ляльки.

ІІІ. Повідомлення теми заняття.

ІУ. Робота над темою заняття.

Розповідь учителя.

Добре продумане декораційне оформлення спектаклю допомагає глядачеві спектаклю
правильно сприйняти ідею п’єси, а виконавцям ролей логічно і вільно діяти відповідно до визначених сценічних завдань. Готуючи спектакль для постановки потрібно разом з художником відібрати найважливіші для розкриття ідеї п’єси мізансцени, визначити для них місця, уточнити, де знаходитимуться предмети, які будуть потрібні акторам по ходу дії.

Підготовляючи декораційне оформлення, треба пам’ятати, що декорація — це насамперед середовище, в якому діятимуть виконавці ролей. Вона не повинна відвертати увагу глядача надмірно яскравим або неприродним освітленням, складною формою, громіздкими речами. Допомогти акторам і глядачеві увійти в суть спектаклю — найважливіше призначення декорацій.

На практиці робота над оформленням спектаклю починається з складання сценічного плану, макета і робочих рисунків. Для цього художник накреслює олівцем кілька ескізів майбутньої декорації. Керівник театрального колективу відбирає з них ті, що відповідають його задуму, вказує художникові на їх позитивні сторони і недоліки та пропонує зробити остаточний ескіз з врахуванням зауважень. Цей ескіз художник малює аквареллю на ватмані великого формату. Одним з важливих компонентів оформлення спектаклю є звуки і шуми. Звуко-шумове оформлення допомагає створити в акторів і глядачів потрібний настрій, виділити суттєві моменти п’єси, зробити спектакль яскравішим. Через те до цеху театральної техніки шкільного драматичного гуртка приймають учнів, які люблять свою справу і мають відповідні здібності.

УІ. Закріплення вивченого.

Учитель пропонує учням розглянути малюнки здекораціями, а учні називають казки, до яких можна використати запропоновані декорації.

У.Вправи на розвиток уваги.

«Невидющі» І «глухі»

1-й варіант. «Невидющі» У всіх гравців очі розплющені, але кожний з них повинен пам’ятати, що «не бачить» жодного жесту ведучого.

Коли ведучий проробляє різні рухи без словесної команди, гравці його не наслідують; якщо він одночасно командує (скажімо, піднімає руки і говорить: «Руки догори») — усі повинні виконувати його команду.

Той, хто помилився, вибуває з гри. Виявляють «стійкіших», які не піддаються на різні рухи ведучого без словесної команди.

2-й варіант. «Глухі» Ведучий робить різні рухи і одночасно дає накази або дає тільки накази, або робить тільки рухи. Гравці повинні повторювати кожний його рух і не виконувати жодної словесної команди, якщо вона не супроводиться відповідним рухом. Той, хто помилився, вибуває з гри.

 

« Повітря, земля, вода» Гуртківці стають у коло. Ведучий називає птицю, звіра чи рибу. Якщо названо птицю, учні піднімають руки вгору, якщо звіра — руки вперед, рибу — опускають руки вниз. Той, хто помилився, вибуває з гри.

УІ. Підсумок заняття.

завантаження...
WordPress: 22.78MB | MySQL:26 | 0,312sec