ДАВНЯ ІНДІЯ. «ПУП ЗЕМЛІ» В МІФОЛОГІЇ ІНДІЇ

Мета: ознайомити учнів з природно-географічними умовами, політичним та економічним розвитком Давньої Індії, дати уявлення про «Пуп землі» в індійські міфології; формувати в учнів навички самостійної роботи, роботи з картою, сприяти розвиткові в них критичного мислення; виховувати інтерес до минулого Давньої Індії та її культури, толерантне ставлення до інших народів.

Тип уроку: засвоєння нових знань та вмінь

Обладнання: карта, ілюстративний та роздатковий матеріал.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

Бесіда

  1. Яку тему ми з вами закінчили вивчати ?
  2. Які з міфів Межиріччя вам найбільше запам’ятались?
  3. Хто з героїв міфів Межиріччя вам найбільше запам’ятався? Чим саме?

Ігрове завдання

«Хто вони такі»

  • Ану – ….(бог неба)
  • Енліль – …(бог землі)
  • Енкі – …(бог води)
  • Шамашу – …(бог Сонця)
  • Сіну – …(бог Місяця)
  • Іштар – ….(богиня кохання і родючості)
  • Таммузу – …(бог вічно живої природи)
  • Нергал – …(бог хвороб і смерті)
  • Мардук – …(верховний бог Вавилону)

Виставка ілюстрацій до вивчених міфів (див. домашнє завдання)

(Коментарі авторів малюнків)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя

Індія – країна тисячолітньої історії та багатовікової культури, витоки якої беруть початок у ІІ-ІІІ тисячоліттях до нашої ери. Вона вже в далекому минулому була однією з найбільш загадкових країн світу. Кордони, створені природою, відокремлювали її від навколишнього світу та ускладнювали зв’язок з іншими країнами і народами. Індійці зробили величезний внесок у світову науку і культуру. Наприклад, цифри, що використовуються більшістю народів світу, були винайденні в Індії. Європейці дізнались про цифри від арабів, і тому вони помилково називаються арабськими. Роботи індійських вчених започаткували алгебру, геометрію та тригонометрію. Всесвітньо відомі й давні пам’ятки індійської літератури – епічні поеми «Махабхарата» і «Рамаяна».

Індійські художники, скульптори та архітектори залишили чудові пам’ятники архітектури, скульптури та живопису, які здавна уславили Індію як країну Чудес.

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1. Географічне положення стародавньої Індії

                        Працюємо з картою

  2. За допомогою історичного атласу назвіть моря, що омивають береги півострова Індостан.
  3. Назвіть найбільші річки Індії.
  4. Який гірський хребет міститься на півночі Індії?
  5. Робота учнів з текстом про природні умови Індії, які пропонуються їм як роздатковий матеріал.

За природними умовами землі Індії можна поділити на три райони. Індуська область (північно-західна частина півострова) з долиною річки Інд і сусідніми гірськими районами. Тут переважно сухий клімат, дощі випадають рідко, але Інд широко розливається і несе разом
із своїми водами на поля родючий мул. Гангська область (північно-східна частина півострова) простягається вздовж долини річки Ганг. У цій області з червня до вересня йдуть дощі. Розливами Гангу наноситься родючий мул. Жаркий та вологий клімат сприяє розвиткові рослинності: ця область була вкрита джунглями — густими лісами та чагарниками, в яких жили    слони, тигри, пантери, велика кількість птахів та змій. Декан (Південна Індія) має складний рельєф, тут не регулярно випадають дощі.

Запитання

Висловіть своє припущення про те, які райони індії і чому були освоєні людиною раніше?

Робимо висновок про те, що до появи залізних знарядь найбільш сприятливою для життя була Індська область за умови розвитку іригаційного землеробства.

Учитель розповідає про Хараппську цивілізацію.



Запитання

  1. Коли виникли
    перші землеробські поселення в гірських районах Індської долини?
  2. Де виникла Індська цивілізація?
  3. Що свідчить про високий рівень її розвитку?

Арійське вторгнення в Індію. Поява цивілізації в долині Гангу.

Розповідь вчителя та робота з картою

Розповідаємо учням про те, що наприкінці ІІ тис. до н.е. в Індію з півдня Європи (сучасної території України, Середнього Поволжя та Кавказу) проникли кочівники Арії.

Під час розповіді локалізуємо на карті шляхи та напрямки просування аріїв.

На чолі племен стояли раджі – вожді, яких обирали із знатних арійців. Вони змішувались з місцевим населенням і згодом утворили індійський народ.

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 22.97MB | MySQL:26 | 0,444sec