Дав слово – дотримай його

Тема: Дав слово – дотримай його.

Мета. Навчати учнів додержувати даного слова. Виховувати силу волі.

Хід заняття

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

–        Поясніть прислів’я: «Давши слово — держись, а не давши — кріпись».

 

ІІІ. Повідомлення теми заняття.

 

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Практичне завдання.

—   Складіть пам’ятку, як треба чинити, і щоразу перевіряйте, чи додер­жуєте даного собі слова.

Зразок пам’ятки:

  • Вчасно вставатиму і лягатиму спати.
  • Кожного ранку робитиму зарядку.
  • Після уроків зразу йтиму додому.
    • Після прогулянки сідатиму за уроки, а не буду виконувати домашні завдання ввечері.
  • Ходитиму в крамницю за покупками.
  • Прибиратиму в квартирі.
  • Доглядатиму за тваринами, які живуть у мене.

 

 

2. Фізкультхвилинка.

Буратіно потягнувся.

Раз нагнувся, два нагнувся.

Руки в сторони розвів,

Ключик, мабуть, загубив.

А щоб ключик нам знайти,

Треба всім в похід іти.

 

3. Робота з прислів’ями.

–         Поясніть, як ви  розумієте прислів’я.

—  Не кидай слів на вітер.

—  Не давай легковажних обіцянок.

—        Будь господарем свого слова.

 

V. Закріплення знань.

1. Ситуація 1.

Прийшла Катруся в гості до Маринки, а там вишивки дуже гарні.

–         Хто це вишивав? — запитує.

–         Ну, звісно, я, — відповіла подруга.

–         Дуже хочеться мені навчитися так майстерно вишивати.

–         Можу навчити, приходь завтра після уроків.

Катруся приходить наступного дня до Маринки, щоб разом

вишивати, а її вдома немає.

–         У гості пішла наша Маринка, — сказала бабуся.

 

–        Чи додержала Маринка слова? Чи гарно вчинила дівчинка? Як ви оці­нюєте ситуацію? Що порадите Маринці?

 

2. Ситуація 2.

Сашко часто приходив у клас після дзвінка. Щоранку мамі доводи­лося довго будити хлопця.

Сьогодні у школу Сашко прийшов тільки на другий урок. Зайшовши у клас, він побачив дітей, учительку і моряка, який уже прощався зі всіма.

На перерві однокласники розповіли хлопцеві, що в гостях у них побував учень Ольги Петрівни. Він розповів їм чимало цікавих історій про море, заморські держави. Подарував сувеніри.

–         Більше ніколи не запізнюватимусь, — дав собі слово Сашко. Адже я так багато сьогодні втратив…

 

–       Як ви гадаєте, чи дотримає Сашко слова?

–       Кому з вас доводилося побу­вати у подібній ситуації?

 

VІ. Робота в зошиті.

 

VІІ. Підсумок уроку.

Що означає — дати слово? Чи гарно не додержувати слово? Чи завжди ви додержуєте даного слова?

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,335sec