Cвято Мийдодира. «Здоровим будь»

Тема. Cвято Мийдодира. «Здоровим будь»

Мета: Формувати уявлення про взаємозв’язок понять «здоров’я» та «гігієна». Прививати санітарно-гігієнічні навички догляду за тілом. Сприяти зміцненню здоров’я дітей, покращенню настрою. Виховувати прагнення бути здоровими.

 

Хід заняття

 

І. Організаційний момент.

Девіз: «Про себе треба знати,

Про себе треба дбати»

ІІ. Актуалізація знань.

Загадка: Вона все тіло нам вкриває,

Вкупі  все його тримає.

І не дає вона мікробам

В організм нести хвороби. (Шкіра)

ІІІ. Практична діяльність.

1. Дослідження: –Торкніться своєї руки біля зап’ястя. Що ви відчуваєте?

–Чи можна побачити кістку?

— Чому?

— Чи різниться на дотик шкіра на руці і на щоці?

— Чи однакова шкіра у різних людей?

— Розгляньте свою руку. Зігніть пальці у кулак. Що сталось із шкірою? ( Натягнулась). Шкіра рухається, вона може розтягуватись і стискатись. Потягніть себе за мочки вух, вщипніть за руку, надміть щоки. Які у вас гарні щоки – круглі, рум’яні. А коли у людини щоки бліді, на що це вказує?

Діти: Людина або хвора, або має шкідливі звички.

2. Розгляд піктограм на яких зображено жах, спокій, здивування, біль, радість.

— Що відбито на цих піктограмах?

— Відобразіть той стан, який побачите на малюнках.

(Діти відображають.)

Коли учні відображають радість, учитель пропонує:

— Поверніться один до одного, усміхніться і нехай усмішка залишається з вами на все життя. Адже добрий настрій – показник хорошого здоров’я.

ІY.Мотивація діяльності.

Учень читає вірш «Гімн здоров’ю» І. Фостій

 

Здоров’я — основа усього на світі,

Здоровими бути бажають всі діти.

Для цього потрібно щоденно вмиватись,

Робити зарядку і тепло вдягатись.

Себе гартувати водою і сонцем,

І солодко спати з відкритим віконцем,

І їсти усе, що на стіл подають,

Бо ж страви нам росту і сил додають.

Поводитись добре, усіх шанувати,

Не плакать, не киснуть, не капризувати.

Не гратись з вогнем, не стрибать під машини,

Що мчать по дорогах щодня без упину.

Себе берегти для матусі і тата,

Накази їх всюди виконувать свято.

Учитель: Діти, давайте пригадаємо, від яких факторів залежить наше здоров’я?

Діти: — Правильне харчування, дотримання режиму дня, заняття фізичними вправами і спортом, загартування, дотримання правил техніки безпеки, дружелюбність, чистота – ось що допомагає нам бути здоровими.

 

Учитель: Я вам розповім коротку історію про хлопчика Юрка, який не дружив з водою і захворів. Юрко любив грати в м’яча, але не мив руки після нього. Він любив їсти овочі та фрукти, але не мив їх. І ще він не любив чистити зуби. Хлопчика почав боліти живіт. Лікар сказав, що у Юрка інфекційна хвороба.

— Чому? – подумав хлопчик. Може ми допоможемо Юркові знайти відповідь на запитання? (Відповіді дітей)

Y. Робота над розкриттям теми заняття.

Стук у двері. Заходить листоноша з листом від Мийдодира. Зачитує його.

 

Лист до усіх дітей в дуже важливій справі.

Любі діти! Я пишу вам

Віршиками цими,

Щоб щодня ви умивались,

Не були брудними.

При колодязі чи в мисці,

В річці, біля ставу,

Але мийтесь! Бо приїду —

Перевірю справу.

Мийтесь дочиста, кажу вам,

Хлопчики й дівчатка,

Щоб були — таки ви дітки,

А не поросятка!

Милом, губкою, щітками

Мийте руки й ніжки!

Будьте чисті! З побажанням

Мийдодир із книжки.

 

— А ще Мийдодир вам загадки підготував. Спробуйте відгадати.

Зубів багато, а нічого не їсть. ( Гребінець)

Двоє лисенят завжди поруч сидять. ( Вуха)

Ношу їх багато років, а ліку їм не знаю. ( Волосся)

Гладеньке й пахуче, миє чисто. ( Мило)

Зубасте, а не кусається, як воно називається? ( Гребінець)

Кістяна спинка, на черевці щетинка, по брамі стрибала,

Всі крихти виганяла. ( Зубна щітка)

Невеличке корито білими гусьми набито. ( Зуби)

Чим більше миється, тим менше стає. ( Мило)

 

Діти дякують листоноші і обіцяють виконувати побажання Мийдодира.

 

Учитель: Давайте пригадаємо прислів’я і приказки про охайність.

 

•Акуратність — запорука успіху.

• Не думай бути красивим, а думай бути охайним.

• Хто охайний, той людям приємний.

• Бруд і неохайність в одязі — це зневага до свого здоров’я.

• Нечепурність — це неповага не тільки до себе, а й до оточуючих людей.

Брудні руки бруднять і обличчя.

• Мило сіре та миє біло.

• На неохайній людині всяка одежа погана.

• Руки мив ще тоді, як мати в кориті купала.

• Так одягається, що й корова лякається.

Розгадування кросворда

 

 

 

 

 

 

1              
 

 

 

2

           
 

 

3

               
4                  
5                

 

  6            

 

 

 

  7              

 

1.  Волосся зачесане певним чином. (Зачіска)

2.  Чим більше миється, тим менше стає. (Мило)

3.  Предмет особистої гігієни. (Люстерко )

4. їстівні плоди дерев та кущів, що містять вітаміни.

(Фрукти)

5.  Збудники захворювань. (Мікроби)

6.  Речовина для чищення зубів. (Паста)

7.  Речовина для миття волосся. (Шампунь)

YІ. Підсумок заняття

— Як повинна дбати про своє тіло людина?

— Чому потрібно чистити зуби?

— Чи обов’язково потрібно обрізати нігті?

— Як ви розумієте вислів « Вода – наш друг»?

 

 

 

Висновки:

Заняття на тему «Здоровим будь» поглиблюють знання дітей про те, як берегти та зміцнювати своє здоров’я, допомагають зрозуміти який взаємозв’язок існує між поняттями «здоров’я» та «гігієна».

У дітей формуються навички  дотримання санітарно – гігієнічних вимог, розвивається мислення, мовлення, пам’ять.

Виховується бажання бути здоровими, охайними. Створюється позитивний настрій.

 

завантаження...
WordPress: 22.85MB | MySQL:26 | 0,333sec