Чи знаєте ви лікарські рослини?

Тема: Чи знаєте ви лікарські рослини?

Мета: повторити і узагальнити знання про рослини, що приносять користь людині, адже мають лікувальні властивості, розширювати знання учнів про користь і застосування лікарських трав; розвивати логічне мислення, вміння, узагальнювати, систематизувати, порівнювати, використовувати знання на практиці; виховувати акуратність, бережливе ставлення до дарів природи.

Обладнання і матеріали: картки з зображенням лікарських рослин, призи

Тип уроку: урок – вікторина

Хід вікторини

ВчительМабуть не знайдеться в світі такої людини, яка б не любила природу. Одні милуються барвами осіннього лісу, інші обожнюють високі гори та бурхливі ріки, а ще інші в захваті від простору степу. Поглянь навколо себе. Яка дивовижна краса! На що не глянеш, усе радіє життю. Усе живе, цвіте, розвивається, тягнеться до теплого сонечка. І все неповторне, гарне.

Природа-матінка не тільки дарує нам свою красу, вона ще й цілителька. Сьогодні  ми поговоримо про лікувальні властивості рослин, відгадаємо загадки,познайомимося з народними легендами про походження  рослин. Отож, відгадайте загадку:

Загадки про лікарські рослини

Стоїть пані у лісочку,
Має червону сорочку.
Хто йде, той поклониться.

(Суниця) 

Чорних ягід пишний кущ,
Хороші вони на смак.

(Смородина) 

Один із рослинних символів України.

(Калина)

Чорна є, буває біла,
Наче мед, коли доспіла.
Рясно дерево вкриває,
В червні-липні дозріває.

Шовковиця)

На порічку дуже схожа:
Круглолиця і пригожа.
Вітамінами багата,
Чорношкіра і пузата.

мородина)

 

Лист різний із оксамита,
Соком ягідка налита.
А для хворої дитини
Кращі ліки – чай з ….
(Малини)

Червоні ягоди, поживні
Ростуть на радість всій родині.

(Барбарис))

Завдання 1

Підберіть прислів’я, в яких мова йде про лікувальні рослини.

ВчительЛюди ще в глибоку давнину помітили, що в багатьох рослинах прихована цілюща сила і тому почали використовувати їх для лікування найрізноманітніших хвороб. Так поступово почала розвиватись народна медицина.

Учень. Багато дикорослих рослин, які застосовувались в народній медицині, полегшували страждання хворих, сприяли їх вилікуванню.

Учень. На території нашої України нараховується до 5 тисяч видів рослин. До використання в фармацевтичній практиці дозволено майже 300. І недарма у народі лікарські рослини називають друзями здоров’я людини. Бо з усіх лікувальних препаратів 40% виготовляють з лікарських рослин.

Завдання 2

Запишіть назви цілющих рослин, де буква «е»  –  друга в слові. Чим більше слів, тим краще.

 

У траві росту, у лісі.

У вінку зеленолистім,

У червоному намисті

Видивляється у воду

На свою хорошу вроду.

(Калина)

   ВчительКалина коло хати —здавна найперша і найзвичайніша ознака оселі українця, символ щастя, родинного благополуччя і достатку.Ось послухайте легенду про калину.

Учень. Було це дуже давно, на Україну нападали монголо-татари. Водному селі було весілля. Дівчата – красуні веселились. І раптом на село напали вороги. Вони хотіли викрасти дівчат, але ті почали тікати в болото. Вороги побігли за ними. Так і загинули дівчата-красуні і вороги на болоті. Де загинула красуня – там кущ калини, а де ворог — купа гнилі.

Учень. В народній медицині нема кращих ліків від застуди, ніж калиновий чай. Свіжі плоди з медом та водою вживають при кашлі, серцевих захворюваннях, тиску крові. Соком навіть очищали обличчя, щоб рум’ янилось.

ВчительРослини – безцінний дар природи. Їх значення важко переоцінити. З давніх-давен історія людства пов’язана з ними. Рослини годують, одягають, зігрівають, лікують, рятують. Рослини — це посуд і меблі, це будинки та обереги. У піснях, казках, прислів’ях, легендах оспівані, опоетизовані, наділені магічною силою ці вічні супутники життя людського.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

23 Тема Чи знаєте ви лікарські рослини (15.2 KiB, Завантажень: 2)

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,314sec