Букет і композиція

Тема. Букет і композиція

Мета. Ознайомити учнів із основними принципами і методами аранжування; розвивати творчість, спостережливість, фантазію; виховувати дбайливе ставлення до рослин.

Обладнання: квіти для виготовлення композиції.

Хід заняття

  1. 1.  Організаційний момент

Вправа «Очікування»

Для того щоб дізнатися, з якими намірами учні прийшли на заняття. Роздаються шаблони: «Зірка» (на ній записати свої сподівання та очікування від заняття), «Годинник» (на ньому зазначте, чи не жаль часу на сьогоднішнє  заняття).

  1. 2.  Мотивація навчальної діяльності

– Чи часто ви даруєте квіти своїм близьким, рідним, друзям?

–  А де ви їх берете?

– Чи приємно вам самому створювати букет?

– А чи знаєте ви принципи складання букета?

  1. 3.  Повідомлення теми, мети заняття

Саме сьогоднішнє заняття повинно  вас зацікавите через те, що ми будемо знайомитись із принципами і методами складання букетів і композицій.

1)Розповідь учителя про правила складання букета

Квіти попередньо зрізають гострим ножем, або на світанку поки роса , або пізно ввечері, коли спека спала. У деревних кольорів, типу бузку, зріз розщеплюють, у всіх квітів прибирають нижнє листя. А у троянд прибирають ще й шипи. Квіти перед складанням букета опускають у велику ємність з водою, занурюючи дощенту квіток, ставлять в прохолодне місце на пару годин. Коли квіти готові для складання букета, їх кінці знову підрізають гострим ножем (оновлюють). У таких кольорів, ка: гвоздика, цикламен, хризантема на нижню частину стебла надрізають на глибину до 3 см. Жоржина, пуасенція, мак, гортензія, півонія та інші види рослин містять молочний сік – кінці обпалюють вогнем, або опускають в окріп, а потім відразу в холодну воду. У лілій і деяких інших видів видаляють пиляки. Для того, щоб вони довше протрималися в букеті. Коли всі початкові приготування закінчені, можна приступати до самого букету. Для цього треба розсортувати квіти за розмірами. Потім відбирають непарна кількість квітів різної довжини. Довжина самого короткого квітки дорівнює ¾ довжини середнього, довжина середнього – ¾ найдовшого. Можна також використовувати квіти на різних стадіях розпускання бутона, від бутони, до вже розкрився. Квіти у вазу ставлять не густо, кут тримають різний і в різному напрямку, дотримуючись природності. У нижній частині вази ближче до центру, треба розмістити темні і великі квіти. По краях дрібні квіти світлих тонів. Для низької вази підійдуть невеликі квіти, розташовуються вони ближче один до одного, тільки не заповнюйте всі порожні місця у вазі, просвіт повинен залишитися.

Визначення розміру і форми букета.

Для того, щоб визначити який букет ви хочете скласти, спочатку подумайте для чого ви його робите. Для прикраси обіднього столу підійде невеликий букетик, в маленькій вазі. Вони повинні представляти собою округлий букетик в низькій вазі. Такі ж букети підходять для прикраси урочистого столу засідань, кілька вазочок з квітами ставлять по краях так, щоб вони не заважали присутнім.  Для краси і більше естетичного сприйняття в будинку ставлять ампельний букет, зі звисаючими стеблами і головки квітів спрямовуються вниз. Для прикраси квартири дуже модно купувати підлогові вази. Але як би не була красива ваза, без квітів вона меркне. Для цієї вази підійдуть високі квіти на високому стеблі з великими бутонами. Можна урізноманітнити букет по краях звисаючими квітами. Квіти повинні бути вище вази в 2 рази. Завдяки цьому букету стеля буде здаватися вище. Якщо у вас є бажання урізноманітнити своє житло, то краще все-таки складати букети в низьких вазах, вони дають можливість пофантазувати. У них можна складати різні композиції з квітів самої різної форми. Якщо квітів багато, то не треба вважати їх кількість, а при маленькій кількості – кількість повинна бути непарною. Для польових і лугових квітів відмінно підходять вазочки з глини. Для гладіолусів, великоквіткових хризантем – великі керамічні вази. Скляна ваза виконана у витонченій формі. Цілком підходить для таких же витончених гвоздик. Квіти з лагідними стеблами ставлять зазвичай в низькі, іноді навіть плоскі вази. Для букетів перевага віддається керамічним вазам, вони не пропускають світло і букети в них тримаються довше.

Поєднання забарвлень квітів.

Для правильно і оригінального складання композиції з квітів, треба грамотно підібрати кольорову гаму.  Всі існуючі в природі фарби утворюються шляхом змішання основних фарб: червоною, жовтою і синьою. Контрастними сполученнями є кольори: червоний – зелений; жовтий – фіолетовий; синій – оранжевий. Ось за таким правилом і треба розподіляти квіти в колірній гамі в композиції.  Можна між ними ставити квіти з білим забарвленням, вони поєднуються зі всіма кольорами і допомагають поліпшити сприйняття вашої задумки. Однотонні або монохроматичні поєднання складають з відтінків одного кольору, тільки з різною інтенсивністю забарвлення, як наприклад: блідо-жовтий, жовтий і яскраво-жовтий,

2)Повідомлення учня про поєднання кольорів у букеті

Для правильно і оригінального складання композиції з квітів, треба грамотно підібрати кольорову гаму.  Всі існуючі в природі фарби утворюються шляхом змішання основних фарб: червоною, жовтою і синьою. Контрастними сполученнями є кольори: червоний – зелений; жовтий – фіолетовий; синій – оранжевий. Ось за таким правилом і треба розподіляти квіти в колірній гамі в композиції. Можна між ними ставити квіти з білим забарвленням, вони поєднуються зі всіма кольорами і допомагають поліпшити сприйняття вашої задумки. Однотонні або монохроматичні поєднання складають з відтінків одного кольору, тільки з різною інтенсивністю забарвлення, як наприклад: блідо-жовтий, жовтий і яскраво-жовтий,

3)Робота в групах

І група – способи закріплення квітів у вазі

ІІ група –  способи продовження життя зрізаних квітів.

1)    Презентація вчителя про сушіння рослин

Учитель: ви дізнались багато цікавого про складання букетів і композицій. Тому, я пропоную вам об’єднатись за бажанням у 2 групи. Зараз проведемо між вами змагання «Чия композиція найоригінальніша?»

5) Практична робота. Складання композиції.

4.Підсумок заняття.

Повернімось до ваших очікувань. Чи справдились вони?

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

21 Тема Букет і композиція (16.9 KiB, Завантажень: 6)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,310sec