Будова та різноманітність квіток. Лабораторна робота №9. Будова і різноманітність квіток

Тема:  Будова та різноманітність квіток. Лабораторна робота №9. Будова і різноманітність квіток.

 Мета: Ознайомити учнів із будовою квітки як органа розмноження рослин, розкрити функції частин квітки; розглянути різноманітність квіток та з’ясувати їх значення; виховувати любов до природи.

Тип уроку: Засвоєння нових знань.

Форми та методи: Фронтальні, індивідуальні та групові форми роботи; словесні, практичні, інтерактивні вправи.

Основні поняття і терміни: Квітка-генеративний орган рослини, оцвітина, маточка, тичинка, квітконіжка, чашолисток.

Обладнання: Модель квітки, таблиця „ Будова квітки”, гербарні зразки квіткових рослин.

 

Девіз уроку. « Щоб досягти великого треба

                                                            починати з малого ».

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Сьогодні ми з вами будемо говорити про прекрасні створіння природи – квіти. І я хотіла б дізнатися   , яка ваша улюблена квітка чому? Для цбого скористаємось методом «Прес».

Моя улюблена квітка…

тому, що…

      Наприклад:

Отже….

ІІ. Мотивація.

Квіти- це прикраси нашої землі. Скільки їх: польові, лісові, декоративні. Які вони різні: червоні, білі, рожеві…. Без них наша планета була б сіра і сумна. А справді, квітка, яке прекрасне створіння, яка краса! Починаючи із найдавніших часів і закінчуючи сьогоденням квіти дарували радість закоханим, ними прикрашали вівтарі, вони були символами, цілющими ліками. Вони мали значення в житті окремих осіб і цілих народів. Саме квітам присв’ячено багато легенд, міфів. І ми сьогодні спробуємо ближче познайомитись із цими створіннями природи.

 

ІІІ.  Представлення теми і очікуваних навчальних результатів.

( вчитель оголошує тему уроку, ставить запитання)

  • Ø Про що ви  хотіли б дізнатись на уроці?
  • Чого хотіли  б навчитись?

Отже, завдання нашого уроку:

  • вивчити  будову квітки як органа розмноження рослин;
  • з’ясувати функції кожної із частин квітки;
  • розглянути різноманітність квіток та довести їх значення в природі і житті людини.

 

ІVНадання необхідної інформації.

Коротке пояснення вчителя, ознайомлення з роздатковим матеріалом, наочністю, пакетом завдань.

 

 

V.Центральна частина заняття- інтерактивна вправа.

І. Прослухавши моє пояснення ви вже отримали певні знання про квітку. Ваше завдання глибше познайомитись з будовою квітки та різноманітністю квіток.

Лабораторна робота №9.

Будова та різноманітність квіток.

Мета: ознайомити з будовою квітки; довести , що квітка є органом розмноження.

Обладнання і матеріали: гербарні колекції квіток рослин, квітки кімнатних та декоративних рослин, підручник.

Хід роботи

  1. Розгляньте квітку. Знайдіть квітконіжку, квітколоже, оцвітину, головні частини квітки.
  2. Розгляньте квітку, підрахуйте число чашолистків, пелюсток, тичинок, маточок.
  3. Визначте тип оцвітини, чашечки, віночка.
  4. Розгляньте будову тичинки, пиляка за допомогою лупи.
  5. Розгляньте будову маточки. Розріжте завязь упоперек, розгляньте її під лупою.
  6. Вивчену вами квітку опишіть за наведеним далі планом. Підкресліть ознаку, характерну для вашої квітки.

 

Ознака Її характеристика
Кількість членів квітки ділиться на 1. Три. Чотири. П’ять.
Тип оцвітини 1. Проста. 2. Подвійна.
Чашечка 1. Вільно листа. 2. Зросло листа.
Віночок 1. Вільно пелюстковий. 2. Зрослопелюстковий.
Забарвлення віночка 1. Неяскраве. 2. Біле. 3. жовте. 4. Червоне. 5. Рожеве.6. Синє. 7. Фіолетове.
Симетрія квітки 1. Правильна. 2. неправильна. 3. Асиметрична.
Наявність тичинок та маточок 1. Двостатева. 2. Маточкова. 3. Тичинкова.
Що міститься усередині пиляка 1. Насінина. 2. Чоловічий гаметофіт. 3. Жіночий гаметофіт.
Що міститься усередині завязі 1. Насіння. 2. Насінний зачаток. 3. Чоловічий гамет офіт. 4. Жіночий гамет офіт.
Формула квітки Ч  П  А  Г

 

Висновок:____________________________________________________

____________________________________________________________

Після завершення лабораторної роботи учитель ставить запитання про різноманітність квіток.

Учні працюють за технологією «Два, чотири – всі разом».Спочатку у парах , потім об’єднуються у групи і обмінюються інформацією.

Завдання 1 парі.

Одно- та двостатеві квітки. Приклади рослин з одно- та двостатевими квітками.

Завдання 2 парі.

 Одно- та дводомні рослини із одностатевими квітами, їх приклади.

(Учні працюють 5 хвилин і обмінюються інформацією).

Методд «Дискусії» .

Запитання. Різноманітність квіток за формою, розмірами, забарвленням.

Метод «Мозковий штурм»

Проблемне запитання. Яке значення мають квіти в природі і житті людини?

VІ. Рефлексія.

  • Робота із схемою «Будова квітки»
  • Тестові завдання;
  • Вправа «Незакінчені речення»
  • Розв’язування кросворда.

 

VІІ. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.

Обговорення і усвідомлення зробленого на уроці за допомогою метода “Мікрофон”.

  • Ø Що нового дізналися?
  • Ø Чого навчилися?
  • Ø Що сподобалось, що не сподобалось?
  • Ø Як хотіли б працювати на наступному уроці?

VІІІ. Домашнє завдання. Опрацювати матеріал підручника. Виконати творчі завдання.

Оцінювання навчальних досягнень учнів проводиться за допомогою самооцінювання, та корекцією вчителя з аргументацією.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

21 Будова та різноманітність квіток Лабораторна робота №9 Будова і різноманітність квіток (17.7 KiB, Завантажень: 31)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Urok21 (506.0 KiB, Завантажень: 13)

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,592sec