Будова і функції скелетних м’язів

Тема. Будова і функції скелетних м’язів

Мета: продовжити формувати знання про функції м’язів, їх будову;

розвивати творчу уяву учнів, уміння застосовувати набуті знання в повсякденному житті, співпрацювати в групах;

виховувати бережливе ставлення до свого здоров’я.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: модель «Скелет людини», таблиця «Схематичне зображення м’язів», роздатковий матеріал, опорні схеми.

Форми і методи роботи: словесні, елементи інтерактивних технологій.

 

«Людське тіло складається з маси м’язів.

 Отже, дати спокій цій частині нашого тіла,

 історично тренованій, не давати їй роботи – це величезна втрата,

це може призвести до різкої нерівноваги цілої нашої суті, емоції»

І.Павлов

 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

Вправа «Я радий (не радий), що знаходжуся тут, тому, що…

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Біологічний диктант:

Клітини кісткової тканини називають… Розрізняють такі з’єднання кісток…, …, …. Нерухомо з’єднані кістки .. . Одна рухома кістка на голові –  це… Напіврухомо з’єднані між собою … Рухомі з’єднання кісток – це…  Скелет голови складається з 2 відділів: …, … . Скелет тулуба складається з … і … Хребет утворений … хребцями. Грудна клітка утворена … і … Перший шийний хребець називають … . Скелет верхньої кінцівки із … і… .

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

«Рух основне джерело здоров’я, а бездіяльність його могила»

(Ж.Тиссо)

З моменту народження і до глибокої сивини на скронях наше тіло рухається. Людина може виконувати різноманітні акробатичні трюки, граціозні піруети тощо. У рухах беруть участь одночасно десятки м’язів.

 

ІV.Повідомлення теми і мети уроку

 

V. Вивчення нового матеріалу

1. Викладання вчителем нового матеріалу з використанням опорних схем, які учні замальовують у зошити.

 

 

 

Вивчення функції м’язів у формі «чотирьох кутів». Учням пропонується самостійно вибрати один з найважливіших, на їх погляд,  значень м’язів. Сформовані групи однодумців обговорюють свої погляди, а потім під час загальної дискусії відстоюють їх.

 

 

 

 

 

  1. Основні групи м’язів. (Розповідь вчителя з демонстрацією таблиці)

 

VІ. Рефлексія

         1. Робота в парах.

І етап

а) Прочитайте текст підручника «Будова м’язів»

б) Поясніть, завдяки чому м’яз скорочується?

в) Завдяки чому м’яз подовжується?

ІІ етап

а)  Поясніть, які системи органів потрібні для активної роботи м’язів.

б)  Якщо ви знали три системи органів (травну , дихальну, нервову)-  відповіли правильно. Якщо ж ні запам’ятайте це.

в) За допомогою опорної схеми пригадайте будову м’яза.  Повторіть це, не дивлячись на опорну схему.

ІІІ етап

а) Футболіст за 15 год. гри втрачає 1 кг маси. Поясніть у результаті яких фізіологічних процесів у м’язах зменшується  маса людини.

б) Яке, на вашу думку, значення кровоносної і травної системи для роботи м’язів?

в) Порівняйте будову серцевого та скелетного мязів, скелетних мязів і мязів внутрішніх органів.

2. Складіть твір-ессе на тему «Значення м’язів»

 

VІІ. Підсумок уроку

  1. Підведення підсумків роботи.
  2. Корекція відповідей учнів.

 

VІІІ. Домашнє завдання

  1. Вивчити параграф підручника.
  2. 2.     Скласти криптограму до прислів’я «Ранок зустрічай зарядкою, а вечір проводжай прогулянкою»

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

13 Тема Будова і функції скелетних м’язів (17.3 KiB, Завантажень: 46)

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,302sec