Будова і функції шкіри

Тема: Будова і функції шкіри.

Мета: Сформувати в учнів поняття про шкіру, як орган людини. Ознайомитися з будовою шкіри та її похідними; з’ясувати взаємозв’язок будови і функцій шкіри; вдосконалити вміння роботи з мікроскопом і лупою.

Тип уроку: комбінований.

Методи і форми: навчально-дослідні з елементами інтерактивних вправ.

Терміни і поняття: епідерміс, власна шкіра, підшкірна клітковина, функції шкіри.

Обладнання: мікроскоп, лупа, мікропрепарати шкіри (поперечний зріз),  волосся, пластилін, таблиця «Будова шкіри».

Девіз уроку:

Якщо хочете чогось навчитись, робіть це.

Р. Шанк

Хід уроку

І. Організація класу.

Методом «Долонька до долоньки».

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Експрес-опитування. Учневі дається запитання, якщо він не відповідає, питання переходить до другого учня.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Вчитель у вигляді лекції пояснює учням що шкіра є показником загального стану та здоров’я організму.

IV. Представлення теми і мети уроку (монітор компютера).

V. Надання необхідної інформації.

  1. Повідомлення вчителя: «Шкіра – орган покривної системи, яка виконує в людини ряд важливих спеціалізованих функцій. Виконувані шкірою функції зв’язані певною структурою.»
  2. Ознайомлення з зовнішньою будовою шкіри. Самостійна робота за запитаннями-завданнями:

Учні розглядають без лупи, а потім з лупою тильний бік руки, а потім і долоню. Відтягніть шкіру на тильному боці. Визначте властивості шкіри (гладенька, пружна, еластична, рожева, видно сині венозні судини).

  1. Мікроструктура шкіри. Відповідність будови і функцій. На цьому етапі уроку учні працюють в групах. Кожна група працює над створенням шпаргалки відповідно до завдання.

І група – Епідерміс. Похідні шкіри.

ІІ група – Дерма. Шкірні залози.

ІІІ група – Підшкірна клітковина.

(Обмін «шпаргалками» та коментарі до них).

 

Лабораторна робота №5

                                            (на моніторі комп’ютера)

VІ. Рефлексія.

Метод «Дерево рішень».

(На базі вивченого матеріалу колективно, або в групах учні пропонують варіанти відповідей на дані запитання). Будують схему «Функції шкіри».

VІІ. Проведення підсумків уроку.

VІІІ. Домашнє завдання.

Опрацювати матеріал підручника. Дати відповідь на запитання.

–         До яких залоз (зовнішньої чи внутрішньої секреції) відносяться сальні та потові залози?

–         Доведіть, що кінчики нігтів, стрижень волосся, утворені мертвими клітинами.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

46 Будова і функції шкіри. (15.4 KiB, Завантажень: 25)

завантаження...
WordPress: 22.85MB | MySQL:26 | 0,324sec