Будова і функції сечовидільної системи

Тема: Будова  і функції сечовидільної системи.  

Мета: Розкрити значення виділення організму кінцевих продуктів обміну речовин, шляхи їх виведення з організму людини; з’ясувати будову та функції органів сечовидільної системи.

Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.

Форми і методи: усні, писемні, інтерактивні вправи.

Основні поняття і терміни: нирки, нефрон, сечовід, сечівник.

Обладнання: модель «Будова нирки ссавця», таблиці, схеми.

Девіз уроку:

                                                            «Де не має простору для прояву здібностей,

                                                   там і не має здібностей ,

                                                            там і не має самореалізації особистості»

Хід уроку:

I. Організаційний момент.

«Графічне зображення настрою…» (З метою з’ясування емоційної готовності учнів до уроку вчитель пропонує учням зобразити свій настрій графічно.)

II. Актуалізація опорних знань.

Вправа «Інтелектуальна розминка».

На основі раніше вивченого матеріалу дайте відповідь на запитання:

Наприклад:1.Які відомі вам органи виконують видільну функцію?

2.Яке значення має виділення кінцевих продуктів обміну в навколишнє середовище.

III.Мотивація навчальної програми.

Чи знаєте ви, що… ?

1. …за добу через органи дихання з організму виводиться CO2 і певна кількість N2O (приблизно 400мл. на добу) у вигляді пари.

2. …солі важких металів (мідь, свинець, тощо), що випадково потрапили до кишечнику потрапляють в печінку, там знешкоджуються і виводяться в складі жовчі через кишечник.

3. …за добу через нирки протікає 1500-1700л крові. Чому?

IV. Представлення теми та очікування результатів.

(Учитель оголошує тему уроку і пропонує разом визначити його завдання)

V. Надання необхідної інформації. Пояснення вчителя з використанням схеми на моніторі комп’ютера.

Питання «Функції органів сечовиділення» вивчається методом «Творча лабораторія». Учні створюють групи, які шукають відповіді на проблемні питання. Вчитель корегує роботу груп.

VI. Рефлексія. Метод «Мікрофон».

  1. Значення виділення.
  2. Будова нирок.
  3. Будова нефрона.
  4. Значення подвійної капілярної сітки.

 

 

 

VII. Підсумок уроку. Чи змінився ваш настрій ? Чи досягли поставленої мети?

Чи цікавим був наш урок?

VIII. Домашнє завдання. Опрацювати матеріал підручника, дати відповіді на запитання: чому нирки називають біологічними фільтрами?

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

48 Будова і функції сечовидільної системи. (13.8 KiB, Завантажень: 24)

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,334sec