Болгарська народна казка «Виноград і змія»

Урок 6

Тема. Болгарська народна казка «Виноград і змія»

 

Мета: опрацювати болгарську казку, вчити учнів складати план до неї, стисло переказувати текст за планом; розвивати навички виразного читання, вміти регулювати темп читання, силу голосу; виховувати почуття відповідальності за свої вчинки, бажання робити людям добро.

Обладнання: політична карта світу, тлумачні словники, грамзапис пісні «Сонячна Болгарія» у виконанні П. Кіркорова.

 

Хід уроку

 

I. Мотивація навчальної діяльності

Розповідь вчителя з елементами бесіди.

Сьогодні ми продовжимо подорожувати країною Казок. Погляньте на політичну карту світу. Тут є фішки, якими позначені країни, з казками яких ми вже з вами ознайомились — Україна, Росія, Білорусь. Сьогодні ми побуваємо ще в одній із прекрасних сонячних країн, де тепле Чорне море, багато сонця, фруктів, золотих пляжів для дітей.

(Слухання грамзапису пісні «Сонячна Болгарія» у виконанні П. Кіркорова).

— Хто здогадався, про яку країну йдетьсяПлоща Болгарії — 110 912 км2, проживає 8 982 000 людей.

  • Подивіться на виставку книжок болгарських народних казок. Прочитаймо їх назви. Одну з цих казок ми розглянемо сьогодні на уроці.
  • Тож ми опрацюємо казку «Виноград і змія», приділимо увагу вдосконаленню навичок виразного читання, будемо вчитися складати план до казки, визначати головну думку твору, переказувати за планом.

     

  1. Опрацювання нового матеріалу

     

1.Відгадування загадки

В’ється вірьовка –

На кінці головка ( Змія )

  • Болгарський народ присвятив цій тварині одну із казок.

 

2. Робота з текстом.

  1. Виразне читання казки сильнішими учнями.

     

    2).Словникова робота.

    виноградник—ділянка, засаджена виноградом; розгнівалась—розсердилась; купа — велика гора; господар — власник чогось; щосили—дуже сильно.

  2. Вправи на правильну вимову слів: чоловік покликав виноградник майбутнього каміння минуло

    кухоль відновитися золотий наслідки щосили оддалік

  3. Читання казки способом «учень — учитель — учень».
  4. Бесіда.
  • Що надумав виноград?
    • Які стосунки склалися у нього зі змією?
    • Який злочин вчинив син виноградаря?
  • Чому змія більше не захотіла дружити з виноградарем?
  • Як ви вважаєте, хто в кінці вчинив добре, а хто — погано?

     

    6). Гра « Мікрофон»

    • Яких друзів хотіли б мати ви?

       

    7). Робота над характеристикою персонажів казки.

  • Які слова можна дібрати до характеристики батька і сина.

    (Батько: добрий, турботливий, порядний, довірливий; син: злий, жорстокий, заздрісний, немилосердний).

  • Чи зміг батько виправити ту помилку, яку зробив його син?
  • Знайдіть у казці вислів, який може бути її головною думкою.
    • Я ви розумієте його зміст?
  • Чи знаєте ви, яку роль виконує образ змії? (В українських казках — змія хитра, підступна тварина, в індійських казках — це взірець мудрості).

     

    8). Гра « Живі картини»

    Один учень читає, а інші мімікою ілюструють почуте.

     

    9 ).Робота над виразністю читання.

    У ч и т е л ь. Прочитайте в дійових особах III частину казки і знайдіть речення, які слід прочитати сумно; з презирством; із проханням.

     

    10). Робота в групах

    Складання плану казки.

     

  1. Підбиття підсумків уроку

    Рефлексія «Я зумів»

    «Я навчився»

 

  1. Домашнє завдання

     

    1. Переказувати казку.
  2. Відшукати в казці ті вислови, які можна назвати крилатими.
завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,329sec