Біологія – наука про живу природу. Різноманітність живих організмів, середовище їх існування, класифікація

Тема: Біологія – наука про живу природу. Різноманітність живих організмів,  середовище їх існування, класифікація.

 Мета: розглянути загальну характеристику науки біології, ознайомити учнів

з  основними таксономічними категоріями органічного світу,

царствами  живої   природи та науки, які вивчають особливості

організмів різних царств.

Розвивати вміння порівнювати, узагальнювати та робити висновки.

Виховувати бережливе ставлення до природи.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Методи та форми роботи: бесіда, розповідь, практично – пошукова діяльність

Терміни та поняття:

  • Жива природа
  • Біологія
  • Зоологія
  • Анатомія та фізіологія людини
  • Систематика
  • Систематичні категорії( вид, рід, родина, порядок, клас, відділ, царство)
  • Середовище існування

 

Обладнання: картки для вправи „ Біологічна мозаїка” , „ Творча лабораторія” , набір   карток зеленого та червоного кольору.

 

Девіз уроку

                                                                                 Шістьох я служок в себе мав,

                                                                             Усе від них про світ я знав

                                                                    І ось як я їх всіх зову:

                                                          Хто?, Як?, Що?,

                                                                                  Де?, Коли?,Чому?

Хід уроку

І. Організаційний момент

Гра „ Давайте познайомимось”

Вчитель наводить приклад, як у вигляді гри познайомитися з учнями . наприклад „ мене звати Тетяна – я талановита” . Кожний учень говорить своє імя  і  відповідно свою характеристику. Тобто яким себе бачить учень.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Формування робочого настрою: „ Налаштовуємося на біологію”

Гра „ Біологічна мозаїка” . Групі  учнів надаються картки, на яких запропоновано набір слів , з яких потрібно скласти задані поняття . Наприклад: живі організми, наука.

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

 Гра „Мікрофон”

Учні за допомогою „мікрофона” самостійно формують позитивну мотивацію для вивчення. Наприклад „ Дайте відповідь на запитання : „ Що я буду знати, після цього уроку?”

 

ІV. Повідомлення теми уроку

План

  • Біологія – наука про живу природу
  • Відмінність живого від неживого
  • Живі організми
  • Значення біології в житті людини
  • Різноманітність живих організмів та їх класифікація

 

І V. Надання необхідної інформації

 

Біологія – наука про живу природу, життя у всіх його проявах.

“біос” – життя, “логос” – учення

Термін “ біологія” запропонували 1802 року

Ж.Б. Ламарк та  Г.Т. Тревіранус

 

Біологія як наука має

  • Предмет вивчення ( живі організми )
  • Методи вивчення (спостереження, опис, експеримент тощо)

 

Живі організми

  • Живляться
  • Дихають
  • Виділяють у навколишнє середовище кінцеві продукти життєдіяльності
  • Ростуть
  • Розвиваються
  • Розмножуються
  • Здатні сприймати зовнішні подразнення і певним чином відповідають на них

 

 

 

Розділи  біологічної науки

 

 

 

 

 

 

 

 

Основні таксономічні одиниці ( таксони )

  • Царство
  • Відділ
  • Клас
  • Порядок
  • Родина
  • Рід
  • Вид

 

 

 

 

Класифікація живого за особливостями будови клітини та рівнем організації

 

 

 

Інтерактивна вправа

Вправа „ Творча лабораторія”

Клас ділиться на групи. Кожна група шукає відповіді на проблемні завдання

 

Заповніть схему

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виконайте завдання

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Розгляньте схему
  • Використовуючи матеріал підручника дайте визначення поняттям

 

Виконайте завдання

За допомогою підручника дайте визначення біологічним наукам

 

VІІ. Рефлексія.

Вправа „Світлофор”

Учитель ставить запитання з вивченого матеріалу. Учні піднімають картки. Зелену – знають відповідь, червону – якщо утруднюються з відповіддю.

 

VІІІ. Підсумки уроку.

Домашнє завдання.

Опрацювати матеріал підручника по темі:” Біологія – наука про живу природу. Різноманітність живих   організмів,  середовище їх існування, класифікація.”

Підготуватися до конкурсу шпаргалок з вивченої теми.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

1 быология (36.7 KiB, Завантажень: 92)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Urok1 (262.0 KiB, Завантажень: 69)

завантаження...
WordPress: 22.81MB | MySQL:26 | 0,590sec