БЕЗСМЕРТЯ ЇМ ДАЛИ ЛЮДИ. АНТИЧНІ БОГИ У СКУЛЬПТУРІ

Мета:виховати в учнів почуття прекрасного; ознайомити учнів із творчістю видатних скульпторів.

Обладнання: ілюстративний матеріал,

Тип уроку: урок – екскурсія

Хід уроку

І. Організаційна частина уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Бесіда

  • Кому з богів Давньої Греція молилися мисливці?
  • Яку крилаті вислови ви знаєте. Дайте їм пояснення.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності


Культура кожного народу самобуття і непотворна. Але, мабуть, лише у Давній Греції досягли такого розквіту наука, мистецтво, архітектура. Впливу грецької культури свого часу зазнали багато відомих скульпторів та митців.

 


IV. Вивчення нового матеріалу

Конкурс «Джерелознавці»

Учитель зачитує уривок з історичного джерела, учні повинні відповісти, кому належать слова. За кожну правильну відповідь учні отримують 6 балів.

  • «.. О сонце ясний Геліосе! Ти об’їжджаєш на золотій колісниці високо в небі землю й моря, ти бачиш все, ніщо не може приховатися від тебе. Якщо ти маєш хоч трохи жалост до нещасної матері, то скажи мені, де мені шукати свою дочку? Я чула її крик, її вкрали у мене. Скажи, хто викрав її? Я повсюди шукала її, але ніде не можу знайти!»
  • « … Хіба не знав ти, Геракле, що ця лань моя? Навіщо ти образив мене, поранивши мою улюблену лань? Хіба не знаєш, що я не прощаю кривди? Чи ти гадаєш, що ти могутніший за богів – олімпійців?»

Знайди цих богів на малюнку.

Конкурс «В майстерні скульптора»

Учні переглядають зображення скульптур на малюнку (ілюстрації), діляться своїми враженнями.

  1. Якими зображують скульптори богів? Які почуття передані у скульптурах?

     


 

Розповідь учителя

Артеміда була справжня цариця лісів. Артеміді молилися за здоров’я близьких людей. Артеміду зображали як мисливця: у короткому, недбало підперезаному вбранні, ного й руки оголені; на плечі – сагайдак, у руці – лук. У волоссі виблискувала діадема, що мала вигляд півмісіця.

 

(Артеміда Версальська. Круг Ліохара. IV ст. до н.е.)

 

Деметра – одна з найповажніших богинь. Її імя означає «земля – мати», а сама вона є уособленням родючого шару землі, в який людина висіває зерно. Де метра опікувалася оселями хліборобів, їхнім життям і звичаями. Весною, коли народжуються ягнята, Деметра була на полях, восени ходила біля стодол, як добрий дух снопів; її присутність відчували господині, коли саджали в піч першу хлібину з нового врожаю.


 

 

(Деметра з острова Кнідос. IV ст.. до н.е.)

 

V. Підсумки уроку

1. Кому з богів Давньої греції молилися мандрівники?

Головоломка «Вісім А». Кожен промінь відповідає імені богів.


 

  1. Дочка Зевса Гери, сестра Аполона, яка народилась разом з ним. Її супутником найчастіше є лань. (Артеміда)
  2. Нaйпрекрасніша з богинь ( у римлян ВенерА), уособлення ідеальної жіночої краси. (Афродіта)
  3. Сонцесяйний син Зевса та Лети (у римлян – Феб).(Аполлон)
  4. Смертний юнак дивної краси, якого пристрасно покохала Афродіта. (Адоніс)
  5. Найхоробріший герой, син смертного – одного з царів Фесалії та морської богині Фетиди. (Ахіллес)
  6. Могутній велетень, який за наказом Зевса підтримує своїми плечима небесний звід. (Атлант)
  7. Латинська назва грецької богині Еос, родоначальниці всіх зірок і вітрів. (Аврора)
  8. За грецькими міфами, друга ріка загробного світу, ріка скорботи. (Ахеронт)

     

VI. Домашнє завдання.

Підготуйте повідомлення про релігійні вірування давніх греків.

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,347sec