Безпека у населеному пункті. Правила поведінки дітей надворі

Урок  24.  Безпека у населеному пункті. Правила поведінки дітей надворі

Мета. Продовжити  знайомити  учнів  з  правилами  безпеки  життя;вказати  на   значення  правильного  вибору  безпечних  ігор; виховувати  дбайливе  ставлення  до  свого  здоров’ я.

                                                 Хід уроку

І. Організаційний момент

Ось дзвінок нам дав сигнал –

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Урок основ здоров’я починаймо!

ІІ.  Актуалізація  опрних  знань

–  Для  чого  треба  знати  правила  дорожнього  руху?

–  Що  таке  залізничний  переїзд?

–  Яка  небезпека  там  може  чатувати?

–  Чого  треба  дотримуватися  щоб  бути  живим  та  здоровим?

ІІІ.  Повідомлення  теми й  мети  уроку

Опрацювання  вірша  «На  дорозі»

На  дорозі

На  дорозі  якось  зрання

Готувалися  змагання

Вовчення,  лисичка  й  зайчик.

– чи  спортивний  тут  майданчик? –

Сполошилися  машини.-

З  проїзної  йдуть   частини:

Тут  на  вас  наїдуть  вмить,

Тут  не  стійте  не  ходіть!

І  малеча  зрозуміла,

Що  неправильно  вчинила:

На  шляху  –  не можна  грати

Ні  дорослим ,   ні  малятам!

– Чого  вчить  нас  цей  вірш?

Отже,  і  ми  сьогодні  на  уроці  будемо   вчитися  безпеки  дітей надворі.

ІV.  Вивчення  нової  теми

1. Розповідь  вчителя  з  елементами  бесіди

Найулюбленіше  заняття   дитини – це  гра. Гра,  доки  дитина  грає –  це  серйозне  заняття. Гра  по-  своєму  виражає  потребу  в  діяльності.

Однак,  бувають  випадки,  коли  діти  знаходять  для  ігор  не  зовсім  зручні  місця: проїжджі  частини  дороги,  підвали,  східця,  гориша, будівельні  майланчики, покинуті  будинки,  звалища,  скирти  тощо. Інколи  діти   навіть  не  задумуються,  що  це  небезпечно.   У   кар’ єрах ,  старих  шахтах   можутьстатися  обвали.  Навіть  можна  попасти  під  обвал породо,  піску  і залишитися  засипаним  у  глибокій  ямі. На  сміттєзвалищах  можуть   водитися  отруйні

Комахи,  гадюки.  Там  знаходять   притулок  бродячі    і    здичавілі  тварини.

Гратися у небезпечних місцях не можна. Адже врятуватися у деяких випадках майже неможливо.

Бувають випадки, коли діти, граючись, зачиняють когось у підвалах або горищах, а потім забувають про це. Важливо тоді не панікувати, а намагатися повідомити про себе. Найкраще заздалегідь попередити когось із дорослих, друзів або знайомих про можливе місце своєї гри. Тоді дорослі знатимуть, де шукати. У скрутному становищі можуть опинитися друзі або знайомі, однокласники або учні інших класів чи навіть шкіл. Треба застерегти їх не гратися у  небезпечному місці  і  повідомити когось із дорослих про вибір ними

небезпечних   місць  ігор. Якщо ж випадково хтось дізнався,  що  діти пішли  гратися  у небезпечнемісце, що хтось опинився під завалою зруйнованої будівні або  замкненим  у підвалі чи горищі, треба негайно повідомити про це будь – кого  дорослих.

Трапляється, що діти  граються у ліфті. Дуже небезпечно, якщо при цьому вони щось  палять або  використовують вибухо- та вогненебезпечні речовини. Пожежа  в ліфті може  спричинити загибель людини. Врятуватися майже неможливо.

Дітям потрібно  зап ятати   такі  поради:

–         якщо, очікуючи  ліфт, помітив  наближення сторонньої людини, повернись до неї обличчям і будь готовим до відбивання нападу;

–         кабіна ліфта підійшла, але біля нього стоять незнайомі люди, відмовся від поїздки під при водом, що забув щось узяти вдома або залишив на вулиці;

–         ти їхав  у ліфті, коли и нього ввійшов хтось сторонній, треба вийти з кабіни;

–         якщо ти вирішив  продовжувати підніматися на ліфті разом із незнайомим, треба стати  обличчям  до нього, зайняти місце поруч з дверима;

–         якщо незнайомець  починає чіплятися, знімати одяг, не погрожуй, що ти розповіси все міліції чи батькам, не плач, будь спокійним, постарайся порозмовляти іі зловмисником;

–         якщо з собою  аерозоль, направ струмінь просто в обличчя насильникові, зроби удар коліном у пах і натисни на кнопку найближчого поверху, а потім утікай;

–         якщо з’явилася можливість тікати, не збирай одяг, біжи в чому є.

2.  Робота  з  підручнтиком

Опрацювання  статті   ст. _____

3.Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти,

Треба трошки відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки.

Вище руки підніміть,

Їх спокійно опустіть.

У долоні кілька раз

Плесніть, діти.

А тепер – за роботу,

Все гаразд.

V. Узагальнення  та  систематизація   знань

1. Вирішення  ситуації

Розгляньте малюнок (на ньому зображений великий будинок, в якому є підвал,

вікні видно велику шафу тощо).

Назвіть місця, де можна опинитися в автономній ситуації.

2.  Робата  в  зошиті

3.  Ознайомлення  з  порадами

Отже, загальні поради для тих, хто опинився в скрутній  ситуації:

1. Кличте на допомогу або стукайте, щоб вас почули.

2. Можете робити що-небудь для порятунку – робіть.

3. Якщо нічого зробити не можна – наберіться терпіння і чекайте: вас обов’язково почують і врятують.

Якщо ви свідок надзвичайної ситуації:

–         негайно покличте на допомогу дорослих;

–         повідомте потерпілого, що про нього знають і йому допоможуть;

–    робити що-небудь для порятунку ви можете лише у тому випадку, коли впевнені, що це вам під силу й не завдасть іще більшої шкоди.

VІ. Підсумок  уроку

–         Які місця в населених пунктах можуть бути небезпечними для дітей?

–         Чому  не  можна  затівати  ігор  на  проїжджій  частині  дороги?

–         Які  небезпеки  можуть  чатувати  на  дітей  у  населених пунктах?

завантаження...
WordPress: 22.79MB | MySQL:26 | 0,339sec