Безпека руху велосипедиста

Урок  25. Безпека руху велосипедиста

Мета. Ознайомити учнів з  правилами  безпеки руху велосипедистів; навчити  дотримуватися безпеки на дорозі; і в транспорті, надавати першу допомогу потерпілим від ДТП; учити поважати правила дорожнього руху; виховувати почуття відповідальності за власне й чуже життя і здоров’я.

Хід уроку

І. Організація класу

Добрий день, я дуже рада вас бачити.

Ми урок наш починаєм,

З новим днем вас всіх вітаєм.

Буть здоровим будем вчитись

Тут головне – не помилитись

Слухай вчителя, відповідай –

І оцінки гарні май!

ІІ. Активізація пам’яті та уваги учнів

–         Де  безпечно гратися  дітям?

–         Чи  можна  гратися  на  проїжджій  частині?

–         Які  місця  в  населених  пунктах    є  найнебезпечними?

–         Чи  треба  попереджати  дорослих де  ви  будете  відпочивати?

ІІІ.  Повідомлення  теми  й  мети  уроку

Робота  над загадками

Два колеса підряд,

Їх ногами вертять,

А поверху торчком

Сам хазяїн крючком. ( Велосипед.)

Що  то  за  машина?

На собі вершника   тримає.

Роги  є  і  голос  має.

Як  вона  зветься,  хто  відгадає? (Велосипед)

Майже  кожен  має таку  машину,  і  сьогодні  на  уроці  ми  дізнаємося  про

правила  користування   цим  транспортним  засобом.

 ІV. Вивчення  нового  матеріалу

1. Вступна  бесіда  вчителя

Велосипед завжди був і залишається одним із улюблених  засобівпересування, захоплюючим видом спорту і туризму. Він міцно увійшов у побуту людей, особливо молоді. Але, разом з тим, саме він – винуватець безлічі серйозних травм. Мабуть, кожному з  Вас доводилося бачити, як навздогін автомобілю чи автобусу мчить велосипедист ( і не завжди підліток, часто й доросла людина), не звертаючи уваги ні на швидкісний рух транспорту, ні на ожеледь узимку. Та й підлітки, які демонструють на тротуарі серед переляканих пішоходів «акробатичні етюди» на велосипедах, не таке вже рідкісне явище.

Можна тільки вітати прагнення молоді навчитися гарно їздити на цьому екологічному виді транспорту. Сучасний велосипед – це здоровий спосіб життя, можливість подорожувати та милуватися краєвидами, безліч цікавих друзів-велосипедистів і, що для підлітка теж важливо, престиж.

Але, придбавши собі «двоколісного друга»,  діти  одразу ж забувають, що велосипед – учасник дорожнього руху. Хай не такий швидкісний, як автомобіль, але все ж – транспортний засіб. Немає сумніву, що водій автомобіля, який не знає або ігнорує правила дорожнього руху, може накоїти багато лиха на дорозі. А велосипедист? Права на керування велосипедом не потрібні, навіщо ж правила вчити? «Я не по дорозі їжджу, а тротуаром» – інколи чуєш від велосипедистів. І знов, кидаються у бік з тротуару пішоходи, коли раптом за спиною роздається велосипедний сигнал. Ще гірше, коли група молодих людей влаштовує тротуаром  перегони.

Не задумуючись над небезпекою, яку несе велосипед для інших учасників дорожнього руху, велосипедисти не дуже дбають і про власну. Кошти на сучасний яскравий велосипед знаходяться, а на велосипедний шолом, засоби захисту рук та ніг – ні. А падіння з велосипеду справа майже звичайна і дуже травмонебезпечна.

Мій новий велосипед,

Ніби вітер мчить вперед.

Увесь день гасає,

Втоми він не знає.

Он який чудовий

Мій товариш новий.

А  чи  знаєте  ви,  коли  виник  велосипед?

У перекладі з латинської велосипед означає “швидкі ноги”. Його винахідником, як свідчать архівні документи, був російський кріпосний Юхим Артамонов. 1800 року у день святого Іллі Ю.Артамонов “був битий різками” за те, що їздив по місту Катеринбургу на “дивовижному самокаті” і лякав коней. Одужавши від побоїв, Артамонов відправився на своєму самокаті з Нижнього Тагілу до Петербургу. Двоколісна машина важила близько двох пудів, стільки ж важила скринька, в якій було припасене все необхідне в дорогу.

Шосейних доріг тоді не було. Відстань від Нижнього Тагілу до Пермі, рівна 510 кілометрам, які Артамонов подолав за чотири доби, проїжджаючи у день понад 127 кілометрів. До Петербургу він прибув, залишивши за спиною понад 3000 кілометрів. Потім попрямував до Москви, проїхавши ще близько 700 кілометрів. У Москві в ці дні проходили свята з приводу коронації Олександра I. Самокат Артамоновапомітили. Винахіднику подарували 25 рублів і дали вольну. Події ці відбулися задовго до того, як подібні машини з’явилися в Європі.

У Європі відомим винахідником велосипеда з’явився німецькийлісничий Драйс. У 1813 році Драйс удосконалив самокат. Роздвоєну дощечку, або вилку, в якій оберталося переднє колесо, Драйс не став прибивати до рами нерухомо. Він прикріпив її на болті з гайкою, щоб вилка з колесом могла вільно повертатися. Від вилки йшли вгору дві палички, які на висоті рук сідока з’єднувалися поперечиною. Це булоперше велосипедне кермо.

Наступним удосконалювачем велосипеда став робочий, мідникДальзель. Відштовхуватися ногами від землі незручно, вирішив він іпридумав передачу на вісь переднього колеса. Сідок гойдав руками два важелі. Але руки виявилися дуже слабкими для такої роботи: “ходити на руках” було дуже незручно. І тоді Дальзель викинув важелі для рук і замінив їх педалями для ніг. Так у велосипеда з’явилися педалі

У 1865 році в Європі з’явився залізний велосипед. Його створилифранцузькі механіки Мішо і Лальман. Правда, колеса їх велосипеда були ще дерев’яними, обтягнутими товстими залізними шинами. Зате рама була цілком кована з квадратного залізного бруса. Такий велосипед важив в два рази більше сучасного. Щоб велосипедиста менше трясло, сідло було закріплено не прямо до рами, а до зігнутої залізної пластини на зразокресори. Але це мало допомагало. Велосипед одержав невтішне прізвисько “кісткотряс”.

Дуже важливе удосконалення вніс англієць Каупер. Він застосував кулькові підшипники. Хід велосипеда різко полегшився.

У 1884 році з’явилися перші велосипеди з однаковими низькими колесами, довгою рамою і ланцюговою передачею на задню вісь. І незабаром всі велосипеди стали випускати за цим типом.

У 1892 році було зроблено по суті останній важливий винахід, пов’язаний з велосипедом: французький інженер Моро придумав втулку звільним ходом. Тепер уже не треба було весь час крутити ногами. Розігнавшись або спускаючись з гори, велосипедист міг зупинити педалі і відпочити. Їздити на велосипеді стало ще легше.

Проте шлях до визнання велосипеда був нелегким. Над велосипедистами сміялися, їм забороняли їздити по вулицях. Поліція тежпрагнула перешкодити розповсюдженню велосипедів, вважаючи, що вони заважають вуличному руху. Та все ж число велосипедистів швидко збільшувалося. Велосипед став найпоширенішою дорожньою машиною в світі.

Щоб  вправно  рухатися  велосипедом  треба  знати  правила   руху   на  велосипеді

Сьогодні у світі випускається величезна кількість велосипедів для дорослих і дітей. Наявність такої великої кількості велосипедів на дорогах і вулицях міст набагато ускладнює рух механічних транспортних засобів, навіть при ідеальному виконанні велосипедистами правил дорожнього руху.

Велосипед, як транспортний засіб, має свої особливості – він дуже маневрений і недостатньо стійкий, особливо при поворотах. До того ж, швидкість руху велосипедистів значно відрізняється від швидкості руху мотоциклів, автомобілів, тролейбусів, автобусів.

Як не дивись, велосипед є транспортним засобом, а велосипедист – його водієм, тому йому необхідно знати правила дорожнього руху так само, як водію автомобіля або мотоцикла. До водіїв велосипеда пред’являються вимоги, викладені в тих пунктах Правил, в яких міститьсяформулювання “водій транспортного засобу” без конкретизації виду транспортного засобу (механічний, загального користування тощо). У правилах дорожнього руху для велосипедистів виділений спеціальний розділ.

2. Знайомство  з  правилами   дорожнього  руху  велосипедистів.

–  Рухатися по дорозі  велосипедах  дозволяється особам, які досягли   14-річного віку.

–  Велосипеди повинні бути обладнані звуковим сигналом та світлоповертачами: спереду – білого кольору, по боках – оранжевого, ззаду – червоного. Для руху в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості на  необхідно увімкнути освітлення, на велосипеді – ліхтар (фару).

–  Водії велосипедів, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху.

–  Колона велосипедистів, що рухається по проїзній частині, повинна бути розділена на групи (до 10 велосипедистів у групі) з дистанцією руху між групами 80-100 м.

–  Водії  велосипедів можуть перевозити лише такі вантажі, які не заважають керувати транспортним засобом і не створюють перешкод іншим учасникам дорожнього руху.

–  Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, водії  велосипедів зобов’язані дати дорогу іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі.

Водіям і велосипедів забороняється:

а) керувати  велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості – з не увімкненою фарою і заднім ліхтарем на велосипеді;

б) рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині, коли поряд є велосипедна доріжка;

в) рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);

г) під час руху триматися за інший транспортний засіб;

д) їздити не тримаючись за руль та знімати ноги з педалей (підніжок);

і) перевозити пасажирів на велосипеді, за винятком дітей до 7 років, на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками;

Водії велосипедів повинні виконувати вимоги інших пунктів Правил дорожнього руху, що стосуються водіїв або пішоходів і не суперечать вимогам цього розділу.

 

На жаль, не всі водії велосипедів знають і виконують правила дорожнього руху, а дехто вважає їх занадто суворими. Можна навести немало прикладів, коли  невмілі дії велосипедистів приводили до ДТП з важкими наслідками.

3. Робота  з  підручником.

Опрацювання   завдання  ст.__

4.Фізкультхвилинка

Раз, два! Час вставати.

Будемо відпочивати.

Три, чотири! Присідаймо —

Швидко втому проганяймо.

П’ять, шість! Засміялись.

Взад – вперед понахилялись.

Зайчик сонячний до нас Завітав у вільний час.

Будемо  бігати, стрибати,

Щоб нам зайчика впіймати.

Прудко зайчик утікає

І промінчиками грає.

Сім, вісім! Час настав

Повертатися  до  справ.

V. Узагальнення  та  систематизація  знань

1.  Робота  над  правилами  правильного користування  велосипедом.

Якби знав, де впаду…

Через нестійкість велосипеду, як транспортного засобу, вірогідність отримати травму при їзді на ньому доволі висока. Як правило, більшість травм велосипедистів пов’язана із падінням з велосипеда або зіткненням велосипедиста із автомобілем, іншими велосипедистами, пішоходами, а також з деревами, стовпами, будівлями тощо.

Ось їх перелік:

• Забій різних частин тіла, струс мозку (при падінні, а також зіткненніз перешкодою – пішоходом, іншим велосипедистом тощо).

• Травми внутрішніх органів (при різкому вивертанні керма на 90 градусів і, через це, ударі животом об ручку керма).

• Травми колін (при падінні на землю або зіткненні).

• Травми голови і хребта при перекиданні через голову. (Такі травми виникають при різкому гальмуванні переднім колесом, попаданні колеса у яму, наїзді на камінь або дерево, а також при попаданні в колесо ноги пасажира, який  сидить на рамі або якого-небудь предмету – палиці, гілки, металевого прута випадково або при пустощах. Це особливо небезпечно при їзді по схилу вниз.)

• Вивих плечового суглоба, перелом ключиці. (Відбувається, коли велосипедист виставляє руку, намагаючись самортизувати своє падіння.)

 

 

• Різноманітні травми через падіння, пов’язані з попаданням штанини в ланцюг. Тому, перш ніж сісти на велосипед, потурбуйтеся про свою безпеку і з цього боку: або встановіть на ланцюг захисний щиток, або загорніть штанину до коліна.

Слід пам’ятати, що велосипедист може травмувати не тільки себе, але і пішоходів, якщо він їде по тротуару та до того ж на великій швидкості.

Діти нерідко проносяться на велосипедах через дитячий майданчик, не замислюючись, що на шляху у них може опинитися маленька дитина. Це одна з причин травматизму серед малюків.

Катаємося без травм

Щоб уникнути травм та інших неприємностей, пов’язаних з їздою на велосипеді, перш ніж вскочити в сідло «двоколісного друга», необхідно перевірити свою екіпіровку та справність велосипеда . А саме:

•        бажано їздити на велосипеді, надівши на голову захисний шолом, – він убереже голову від травм;

•        обов’язково взуйтеся – босі ноги зісковзують з педалей, а це може привести до падіння з велосипеда;

•        якщо на вас широкі брюки, зробіть все, щоб штанина не змогла потрапити до ланцюга велосипеда (заверніть штанину або закріпіть її, встановіть захисний щиток на ланцюг);

•        перевірте, чи добре затягнуті всі болти та гайки велосипеда;

•        при необхідності, змажте деталі, що труться;

•        переконайтеся, чи надійно закріплене кермо, чи не провертається воно;

•        перевірте надійність кріплення педалей; переконайтеся, що вони вільно обертаються (якщо педаль не обертається, то при їзді через деякий час вона може мимоволі вивернутися);

•        перевірте натягнення ланцюга, бо ослаблений ланцюг може зіскочити в самий незручний момент (наприклад, при спуску з гори або на перехресті). Це може стати причиною не лише травми, а серйозної аварії;

•        перевірте, чи надійно закріплено сидіння;

•        обов’язкова наявність велосипедного дзвінка, оскільки вчасно поданий сигнал дозволить уникнути зіткнень з іншими велосипедистами або пішоходами;

•        велосипед неодмінно повинен бути укомплектований насосом і набором ключів, щоб завжди можна було підтягти ослаблені кріплення;

•        якщо ви збираєтеся на велосипеді в далеку дорогу, то неодмінно треба взяти з собою ремонтний комплект – набір ніпелів, клей, гумові накладки для заклеювання камери, яка може порватися або проколотися (ще краще взяти з собою запасну камеру).

2.   Практична   робота  в  зошитах.

 

 

 

3.  Гра   “Кращий велосипедист”.

Дітям пропонуються запитання, заздалегідь записані на дошці.

1) Як називають машину, яка рухається завдяки силі їздця?  (Велосипед.)

2)Як називається знак у голубому крузі із зображенням велосипеда?(Доріжка для велосипедиста.)

3) Як називається знак у крузі, облямованому червоним кольором, із   зображенням велосипеда? (Рух на велосипедах заборонено.)

4) Що зображує наказовий знак “Доріжка для пішоходів і велосипедистів?” (Велосипед і фігура людини.)

5) Які деталі велосипеда обов’язково треба перевіряти перед виїздом? іьма і кермо.)

6) У якому віці водій велосипеда має право рухатися по дорозі?(У  віці 14 р.)

VІ. Підсумок  уроку

–         Що  вам  відомо  про  велосипед?

–         Чим  він   відрізняється  від інших транспортних  засобів?

–         Чи  повинен  велосипедист  знати  правила  дорожнього  руху?

–          А  чи  треба  їх  дотримуватися?

завантаження...
WordPress: 22.8MB | MySQL:26 | 0,314sec