Батьківські збори «Шкідливі звички дітей і запобігання їм в сім’ї» (шкідливість алкоголю)

I.    Питання, якї бажано обговорити під час заняття

Що таке алкоголь. Історія поширення алкоголю. Шкідливість вживання алкоголю для здоров”я підлітків. Чинники, що сприяють поширенню вживання алкоголю серед підлітків. Роль батьків у профілактиці вживання алкоголю серед підлітків. Чинники запобігання вживання алкоголю серед підлітків.

II.    Матеріли для проведення заняття
Заздалегідь провести анкетування серед учнів.

Анкета для учнів

1.Яке в твоїй родині ставлення до здорового способу життя?
– Уважно
– Байдуже

– Негативне

2. Який стан твого здоров’я?

– Завжди добрий

– Останнім часом гірший

– Були травми, хвороби

3. Як ти ставишся до вживання алкоголю?
– Ніколи не вживав і не думаю вживати

– Є досвід, після чого ставлення негативне

– Зрідка вживаю і не бачу в цьому нічого поганого

4.Твоє ставлення до тих підлітків, які вживають алкоголь?
– Вважаю, що це їх особиста справа

– З розумінням

– Негативне

– З побоюванням

5.Як ти вважаєш, вживання алкоголю є причиною відхилень у поведінці і злочинів?

– Безумовно

– Гадаю, що це не зовсім так
– Зовсім ні    

– Не замислювався

 

Є наркотик, котрий завдає людям багато зла та горя, ламає долі, життя, позбавляє радості та розуму. Це алкоголь.

З давніх-давен алкоголь називають викрадачем розуму. Як стверджують учені, про п’янкі властивості спиртних виробів людям було відомо вже близько 10 тис. років тому. Історія не зберегла для нащадків ім’я першої людини, яка відкрила для світу алкоголь. Однак археологічні дослідження переконливо показують, що п’янкі властивості алкоголю були відомі людям ще в часи первісного суспільства. Винахідники спирту, ймовірно, були настільки вражені його незвичайними властивостями, що дали йому поетичну назву “алкоголь” (“ніжний”, “благородний”). Деякі алхіміки охрестили його “вогненною водою” та “водою життя” (“акра віта”), позаяк людина після вживання алкоголю набувала відчуття молодості, здоров’я, ставала веселою, рухливою. Однак, незабаром прийшло розчарування – “вода життя” зле пожартувала з людиною: свідомість її виявилась задурманеною, а блаженство не справжнім, уявним. І тоді вчені та Лікарі перейменували алкоголь в “аква мартіс”, тобто “вода смерті”. Чистий спирт одержали в VI – VII ст. араби, які називали його “алкоголь”, що означає “одурманюючий”. Вживання алкоголю докорінно змінює поведінку людини. Механізм дії алкоголю до примітивності простий. Вжитий етанол, надходячи в кору головного мозку, в першу чергу пригнічує центри, які відповідають за виявлення почуттів; сердечність, доброту, правдивість, талант. Зате кожний ковток алкоголю неначе відкриває шлюзи тих ланок головного мозку, які зберігають наші ниці устремління: брехня, брутальність, цинізм, підлість, хамство, егоїзм. Для питущих підлітків характерні зазнайство, зарозумілість, безцеремонність, зухвалість, вихваляння, які легко змінюються пригніченістю, безпорадністю та пасивною покорою. їм важко прогнозувати події, вони втрачають здатність реагувати на стимули та покарання, живуть одним днем. У них спостерігається зайва балакучість, перебільшена самооцінка.

Згубний вплив алкоголю на підлітків особливо небезпечний тим, що ; незміцнілий організм швидко звикає до нього. Недаремно народна мудрість стверджує: “Посієш звичку, пожнеш характер, посієш характер – пожнеш долю”. У підлітків, які зловживають алкоголем, спостерігаються різноманітні розлади, переважно емоційній та вольовій сфері. Так у них падає громадська активність, згасають трудові навички, страждає здорове честолюбство, знижуються моральні якості.

На перший план виступають такі емоційні порушення,,як грубість, запальність, недбалість, безініціативність. Підлітки стають неуважними до близьких, а часом і жорстокими, у стосунках з друзями – нещирими, холодними, замкнутими та недовірливими. Невимушено вони почуваються тільки в “своєму колі”.

Чим приваблює алкоголь? Часто чуємо: “Вип’ємо – зігріємося”, вип’ємо для сміливості”. Він збуджує, підбадьорює, змінює самопочуття, робить бесіду жвавою і невимушеною, що характерно для товариства молодих людей. Ті, хто п’є навіть для настрою, обманюють себе. Стан сп’яніння звичайно триває кілька годин, після чого настрій поступово погіршується. Відчуття бадьорості та веселощів, як правило, змінюється кволістю, сонливістю, пригніченістю. Координація рухів буває настільки порушена, що не дає змоги йти прямою лінією. Язик стає неповоротким, мова – надмірно голосною, невиразною, що пов’язано із зниженням слуху в цей час. П’яний відчуває труднощі при доборі слів, окремі слова і фрази повторює по кілька разів. Ось вам тільки для “настрою”.

Багато хто вважає, що небезпечні тільки міцні напої і тому зловживає пивом. Як слабоалкогольний напій він являє собою найбільш привабливу принаду для підлітків. Вважаючи його нешкідливим, багато підлітків захоплюються ним. А між іншим, цей невинний на перший погляд напій – теж своєрідна отрута, нехай і приємна, піниста, угамовуюча спрагу. Доведено, що 2 кухлі пива, за алкогольним навантаженням на організм, рівнозначні 100 г горілки, а 2 л пива 6% міцності еквівалентні склянці горілки. Пиво діє повільно і підступно. Пиво – перші двері у винний льох, що легко відчиняються. “Пивний алкоголь діє повільно та нишком, і тим підступніше чатує на людину”, – стверджує відомий учений-психіатр А. Форель.

Там, де алкоголь – погана робота, аварії, сварки, злочини. За даними судово-медичної експертизи, половина всіх травм та нещасних випадків, які закінчуються смертю, пов’язана з алкогольним сп’янінням.

Алкогольне сп’яніння – одна з найчастіших причин раптової смерті. Судові медики зазначають, що серед замерзлих сліди алкоголю виявляються у 82 % випадків, серед утоплених – у кожного другого. Під впливом алкоголю поступово руйнується весь організм людини, порушується ритмічність і узгоджена діяльність всіх його систем. Під впливом алкоголю розвивається цироз печінки, хворобливо реагує на алкоголь і серце людини, страждають нирки, змінюється склад крові.

Алкоголь – це наркотик, до якого дуже швидку звикають і не задовольняються малими дозами,

Що ж робити, що б наші діти не потрапили під згубний вплив алкоголю? Як попередити біду? (Обговорення батьками даної проблеми)

Поради прості, але виконувати їх не завжди легко. У сім’ях, де двері дому завжди відчинені для товаришів і подруг дітей, де про душу дитини піклуються більше, ніж про паркет. Де батьки не шкодують часу, чаю, цукру і печива для веселої компанії дочки чи сина, де є розумне, добре слово, а не безкінечні нотації, де діти зайняті цікавими справами – туди біда не потрапляє.

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,618sec