БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ НА ТЕМУ: «МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ В СІМ’Ї»

Завдання зборів: показати батькам значення морального виховання.

Питання для обговорення:

Вплив родини на формування високоморальних якостей підлітка.

План проведення зборів


I. Виступ класного керівника про роль родини у розвитку моральних якостей старшокласника .

ІІІ. Ознайомлення з результатами аналізу розвитку моральних якостей колективу класу за кілька років і визначення завдань на майбутнє.

III. Розбір ситуацій.

IV. Анкетування дітей і батьків з теми зборів, результати яких класний керівник використовує для поглибленої виховної роботи.

V. Обговорення, обмін досвідом.

Шановні батьки, дорогі матері! Ви, мабуть, помітили, що у своїх розмовах з вами я часто цитую твори Василя Сухомлинського. Ось і сьогодні я хочу розпочати свій виступ українською легендою, яку розповідав своїм вихованцям видатний педагог.

«Це було давно. В одному селі дівчата й жінки вирішили показати свою майстерність. Домовилися, що в неділю всі прийдуть на сільський майдан і кожна принесе найкраще, що вона зробила своїми руками: вишитий рушник, полотно, скатерку, одяг.

У призначений день усі дівчата й жінки прийшли на майдан. Принесли безліч дивовижних речей. У старих людей, яким громада доручила назвати найкращих майстринь, очі розбіглися: багато було талановитих жінок і дівчат. Дружини і дочки багатіїв принесли вишиті золотом і сріблом шовкові покривала, тонкі мережані занавіски, на яких були вив’язані дивні птахи.

Але переможницею стала дружина бідняка — Марина. Вона не принесла ні вишитого рушника, ні мережива, хоч усе це вміла чудово робити. Вона привела п’ятирічного сина Петруся. А Петрусь приніс жайворонка, якого сам вирізав з дерева. Приклав Петрусь жайворонка до губів — заспівала, защебетала пташка, як жива. Всі стояли на майдані, не поворухнувшись, усіх зачарувала пісня, раптом у блакитному небі заспівав справжній, живий жайворонок, якого привабив спів на землі».

«Хто творить розумну і добру людину, — найкращий майстер» — таке було рішення старійшин.

Усі ви трудитесь, і кожен чогось-таки вже досягнув у своєму житті, чогось надбав, щось створив своїми руками і розумом. Та все-таки «людина залишає себе в людині. Якщо хочеш залишитися в серці людському — виховай своїх дітей,» — повчає великий український педагог. Істина ця для вас не нова. Але кожен, хто має дітей і серйозно займається їх вихованням, напевне, усвідомлює: виховання дітей не лише найважливіше, але, мабуть, і найскладніше наше завдання.

Дивлячись на сьогоднішніх своїх дітей, не можеш не пройматися тривогою і болем: що чекає їх у цьому жорстокому світі?

На зорі нашої незалежності багато і з надією говорилося про духовне відродження нації. Сьогодні на сторінках патріотичної преси все більше песимістичних нот. «Як страшно, як важко жити… в такому обвалі, в крахові сподівань, у розчаруванні, у відсутності перспектив. Кришиться серце, плаче душа, голосить безнадія…» Це слова відомого письменника Ю. Мушкетика, людини старшого покоління, яка зазнала війни, холоду і голоду, але не пам’ятає такого, як сьогодні, падіння моралі. Ви, люди молоді, запитайте у своїх матерів і батьків Як їм в отроцтві хотілось потрапити на кінофільм із засторогою: «Дітям до 16 років не дозволяється». І що, ви думаєте, було в цих фільмах? Закохані…цілувалися. Порівняймо з тим, на що дивляться і що слухають наші, навіть не шістнадцяти-, а шестилітні діти!

Вульгарна (здебільшого російська) лексика широко використовується у бойовиках, як у західних, так і в російських. У телефільмах, телепередачах пропагується розпусний спосіб життя молоді. А нещодавно ті, хто полюбляє нецензурщину, отримали можливість ще й майстерно її використовувати, прослуховуючи «Байки із зони» у виконанні Шури Каретного, записані на компакт-диски, видані студією «Группа товарищей» з Одеси». Вульгарні слова мають дивовижну здатність «в’їдатися» у мовлення людини (а як швидко їх засвоюють діти!) і паразитувати в ньому у вигляді вставних слів, слів-паразитів.

Спробуйте підслухати як спілкуються між собою підлітки у своїй «компанії» — і у вас вуха зів’януть, навіть, якщо ви не надто вимогливі до свого мовлення.

Епідемія матюків поширилась серед школярів і студентства. Особливо боляче й соромно слухати, коли матюкаються дівчата — майбутні матері. Нахабство, розв’язність, безцеремонність процвітає не лише в словах, а й у поведінці молоді. А наслідки — жахливі.

Важко забути одну з телепередач «Без табу», в якій ми побачили молоду матір, котра (у відчаї,страху, ненависті, озлобленості зрадженої й покинутої) вкинула щойно народжену дитину у громадський туалет. Виступити по телебаченню вона погодилася, як стверджує, з метою повчання дівчаткам: нехай дивляться і не повторюють її жахливої долі, щоб зрозуміли, що 14-15 років — ще не час для материнства, а отже, й для інтимної близькості з чоловіками.

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,864sec