Батьківські збори на тему: «Людина-частина Всесвіту»

Мета: Звернути увагу батьків на необхідність роботи в сім’ї над питанням виховання в учнів розуміння значення навколишнього середовища, вказати на доцільність подання власного прикладу для дітей: як саме треба ставитися до довкілля, порекомендувати батькам окремі методи роботи з дітьми з даної проблеми.

Епіграф

«Як важливо не допустити, щоб шкільні двері відгородили

 від свідомості дитини навколишній світ. Я прагнув, щоб всі роки

дитинства навколишній світ , природа постійно живили свідомість

учнів яскравими образами, картинками,  сприйняттями і уявленнями,

щоб закони мислення діти усвідомлювали як струнку будову ,

архітектура якої підказана ще більш струнким витвором – природою»

 

Вчитель: Людство на початку ХХІ століття досягло величезних технічних успіхів через науково-технічний прогрес і через загибель цілих регіонів нашої планети. Забруднено природу, забруднено людину, що привело до захворювань, які не лікуються.

Більшість людей розуміють, що не можна так безглуздо ставитися до природи, але все рівно приносять природі шкоду, не завжди усвідомлюють, що зашкоджуючи природі, ми шкодимо, перш за все собі, бо ми є частиною природи.

Ми дуже часто стверджуємо, що природа мстить людині за те зло,яке їй приносить таж людина. Але ж , людина живе за тими самими законами, що й природа, бо людина і є сама природа, то вона шкодячи природі знищує сама себе, тобто відбувається процес самознищення.

Людство вже зараз опинилося у пастці власної гордині. Люди завжди жили за принципом « На мій вік досить». Було досить, доки не зупинився духовно-енергетичний розвиток, про що говорить втрата ціннісних орієнтирів, зростання націоналістичних тенденцій, спалахи військових конфліктів, поширення захворювань, поява нових невідомих вірусів, які несуть загибель живому, різке скорочення життя людини.

Сьогодні актуальною стає проблема: як захистити себе і природу від подальшого руйнування. Перед батьками постає завдання – важливо добитися, щоб почуття особистої відповідальності за все живе на Землі, турбота про збереження і планомірне використання природних ресурсів стали рисою характеру кожної людини. У дітей ми повинні формувати якості доброго господаря, який охороняє і  примножує природні багатства. Успіх у цій справі можливий лише при тісній співпраці школи, сім’ї   і  громадськості.

Відомо, що у дітей є підвищений інтерес до природи. Батьки можуть ще більше розвинути його: зацікавте своїх дітей, розкажіть їм цікаві чомучки. Ось наприклад:

 • Істота з найбільшим мозком відносно тіла – мураха.
 • Самці мавпи лисіють так само, як і чоловіки.
 • Змії можуть спати 3 роки поспіль і нічого не їсти.
 • Незважаючи на горб, хребет у верблюда прямий.
 • Крокодили ковтають каміння, щоб глибше пірнати.
 • Шимпанзе – єдина тварина, яка впізнає себе у дзеркалі.
 • Полярні медвежі можуть бігати зі швидкістю 40 км/год.
 • У метелика немає шлунка.
 • Тварина, яка довше від усіх може не пити – щур.
 • Дельфіни сплять з одним відкритим оком.

 

Вчитель: Однією з форм роботи з дітьми є розгадування загадок на тему природи. Знайдіть час, сядьте ввечері і зацікавте дитину. Це буде і пізнавальна гра, і спосіб розширити уяву дитини про навколишній світ.

Загадки.

Коло бабусі

Сидить кіт у кожусі,

Проти печі грається,

Без водички миється.

Уночі гуляє,

А вдень спочиває.

Має круглі очі,

Бачить серед ночі.

 

Я великий, я красивий,

Як біжу я в’ється грива,

Копитами – туп-туп-  туп,

По камінню цок- цок – цок.

Хвіст у мене довгий- довгий,

Хвіст у мене, мов шовковий.

 

Дивний звірок,

Круглий, мов клубок,

Голки стирчать,

Спробуй узять.

 

Я ловлю комах, жучків,

Їм біленьких черв’ячків,

В теплий край я не літаю:

Під стріхою хату маю.

Цвірінь сів я на хлівець

Звуть мене …

 

Вчитель: Важливо зацікавити дитину неймовірною історією. Враховуючи вік, варто підбирати матеріал дуже несподіваний. А чи знаєте ви, що не тільки людям існують пам’ятники, ай тваринам і рослинам?

Пам’ятник  зайцям.

Декілька століть тому назад по німецькій землі рухався невеликий обоз. На возах сиділи діти, а поряд йшли жінки і чоловіки. Війна змусила їх залишити свої помешкання і шукати більш безпечні місця. Спочатку люди довго йшли лісом. Потім ліс закінчився і ілюди зупинилися біля великої річки. Раптом почули крик хлопчика, що сидів на першому возі: «Дивіться, дивіться! Зайці!»

І справді, люди побачили зайців, які з інтересом розглядали їх і не виявляли ніякого страху. ІІ хоча навколо були піски, люди тут поселилися. Так на річці Майн з’явилося нове поселення, яке з часом перетворилося в місто Кааль-на-Майні. Жителі цього міста придумали собі особливий міський герб із зображенням зайця. А трохи пізніш на одній із площ поставили йому пам’ятник. Цим вдячні каальці показали, що вибором місця  поселення їх предків були зобов’язані зайцям.

Вчитель: З раннього дитинства важливо привчати дітей  трудитися на загальну користь(озеленення села, міста, підтримання чистоти на вулицях, в зелених зонах, підгодовування птахів, звірів та ін.. ). На прикладах місцевого господарства показувати дітям, як використовуються землі, водойми , ліси, які заходи вживаються з метою їх збереження для прийдешнього покоління.

Ознайомлюйте дітей з професіями людей, які турбуються про охорону природи ( санітарний лікар, лісник, мисливець та ін.. ) і переконувати їх у тому, що кожний школяр і дорослий зобов’язаний надавати цим людям посильну допомогу.

Цікавою формою роботи з дітьми є сімейне читання, обговорення тематичних статей, книг. Ось, наприклад, журнал « Агроном» за 2007 рік видрукував статтю «Цікаве про картоплю»

– У наш час на Соломонових остовах послуги лікарів місцеві жителі оплачують тільки картоплею. У будні дні візит лікаря вдень обходиться в одну велику картоплину; у вечірній час – три картоплини.

На французьких базарах у 17 столітті продавали квіти картоплі , а король Людовік ХУІ на грудях носив букетик біло-бузкових картопляних квіток.

Картопля сьогодні це не тільки перший овоч: її застосовують при шлунково-кишкових розладах, при приготуванні нерухомих пов’язок у вигляді крохмальних бинтів, у народній медицині картопля використовується як сечогінний засіб: свіжий картопляний сік використовується при цинзі, гастритах, сиру картоплю прикладають до опіків.

Вчитель:великою справою є позитивний приклад батьків. Він сприяє виробленню загальних уявлень про необхідність бережного ставлення до природи, виховує якості дбайливого господаря природи.

 

 • Разом з дітьми посадіть дерево;
 • Разом доглядайте за грядками;
 • Разом підгодовуйте птахів;
 • Разом розчистіть джерело;
 • Разом по фотографуйте природу свого краю.

Ваш приклад бережного ставлення до природи стане позитивним досвідом ваших дітей!

Рекомендації батькам.

Переконайте своїх дітей, що:

1.Наукково-технічний прогрес не зробив людину щасливішою, а породив безліч проблем.

2Людина- частина природи, бо живе за законами природи.

3.Люди не зовсім усвідомлюють , що зашкоджуючи природі, вони загрожують собі.

4.Не природа мстить людям їх зло,а людина сама себе знищує.

5.Якщо людина свято не буде поважати закони природи, вона себе знищить.

6.Самознищення людини відбувається за умови несвідомого ставлення до природи, незнання її законів.

7.Від кожного з нас залежить, чи збережемо ми себе і природу.

8.Тільки культурна людина,в основі поведінки якої високі моральні якості, може розумно ставитися до природи.

9.Збереження природи має стати моральним обов’язком дітей.

Вчитель: Ми сьогодні збираємо врожай не тільки руйнування природи, але й деградації людства через бездуховність і обмеженість нашої свідомості.

« Сама природа – той « внутрішній лікар», якого з народження носить в собі і який більше розуміє в хворобах, ніж спеціаліст, який тільки намацує зовнішні ознаки» ( Стефан Цвейг)

Дуже важливо, щоб ви як батьки розуміли що здоров’я дитини включає її фізичний духовний і психічний стан, а це напряму пов’язано з природою.

Сократ каже : «В кожній людині Сонце, тільки дайте йому світити».

Націлюйте своїх дітей:

 • Відкрий своє Сонце для всіх, безкорисно віддай своє тепло людям.
 • Щоденно зустрічай Сонце на відкритому повітрі.
 • Міркуй про властивості Сонця і наслідуй його приклад
 • Треба, щоб кожна клітинка організму дихала чистим повітрям, отримувала кількість їжі, яка необхідна для енерговитрат.

Наука довела, що вплив Космосу і перш за все активності Сонця на біосферу, на здоров’я людини не можна переоцінити. Так ми від цього залежимо. То висновок один: нам разом батькам , вчителям треба довести дітям, що ставитися до природи треба як до себе.

завантаження...
WordPress: 23MB | MySQL:26 | 0,512sec