Балакуча іграшка

Тема: «Балакуча іграшка»

Мета: дати дітям уявлення про «балакучу» іграшку; розвивати мовлення дітей, увагу, пам’ять; виховувати активність та товариські почуття у дітей.

Обладнання: м’які іграшки.

Хід заняття

I Організаційний  момент.

II Повідомлення теми заняття.

III Робота над темою заняття.

  1. Розповідь учителя.

Чи задумувалися ви, діти, коли-не­будь над тим, що іграшки — наші вихователі, вчи­телі? Брязкальця, пірамідки, кубики ознайомлю­ють малечу з такими поняттями, як фігура, колір, розмір, число. Спортивні іграшки розвивають силу, спритність, а конструктори, пазли , мозаїки, голово­ломки — інтелект, уяву.

Ось, яка серйозна річ — іграшка! І в той же час — найвеселіша!

Сьогодні на заняття ви принесли іграшки, які вміють розмовляти .Ви разом з ними вивчали віршики, а сьогодні ви будете їх представляти.

  1. Виступи дітей. ( дитина розповідає віршик про ту іграшку. яку тримає в руках, та пробує відтворити інтонацією, мімікою та жестами характер тваринки.)

 

«Балакучий» ЗАЙЧИК

Заєць їсти хоче,

Та не довго дума

— У город заскоче

І капусту хрума.

Хрума і навколо

Скоса поглядає:

Чи нема нікого,

Чи не йде хазяїн?

А сидить в городі

Цей ласун зайчисько,

Поглядає скоса:

Чи Рябко не близько?

А гризе морквину —

Також зирка в боки!

Ось чому став нині

Зайчик косоокий.

П. Ребро

«Балакуча» БІЛКА

Хвіст трубою,

спритні ніжки

— Плиг із гілки на сучок.

Носить білочка горішки

В золотий свій сундучок

. В неї очі, мов горішки,

Кожушинка хутряна.

Гострі вушка, наче ріжки,

У дуплі живе вона.

Г. Бойко

«Балакучий»ВЕДМЕДИК

Ведмежаток я взяла,

. Посадила до стола.

Стала медом частувати:

;— Пригощайтесь, ведмежата!

А ведмедики сидять

І нічого не їдять.

Скуштувать медку охота

— Та відкрить не можуть рота.    .

Г. Бойко

«Балакучий»КОТИК

Ох і любить спать на сонці

Котик наш, муркотик,

Цілий день він на віконці

Гріє свій животик.

Та як мишка зашкребоче,

Котик вже пильнує.

Не заплющить доти очі,

Поки не вполює.                         .

І.Блажкевич

Виконується пісня «Засмутилось кошеня».

«Балакуча» ЧЕРЕПАХА

Щоб не запізнитись,

Мама черепаха

В серпні перший раз

Проводжала сина

В школу, в перший клас.

А чому це в серпні?

Ясно нам, чому:

Щоб не запізнитись

На урок йому.

Г. Бойко

«Балакуча» МИШКА

Мишка мишку запитала:

— Що сьогодні поробляла?

Відказала мишка мишці:

— Букву «А» шукала в книжці:

Буду азбуку вивчати,

Щоб самій усе читати!

«Балакучий» ЇЖАЧОК

Їжачок-хитрячок

Із голок та шпичок

Пошив собі піджачок.

І у тому піджачку

Він гуляє по садку.

Натикає на голки

Груші, яблука, сливки.

І до себе на обід

Він скликає цілий рід.

П. Воронько

Учитель. Багато дівчаток нашого класу люблять бавитися ляльками і розказувати про них вір шики.

ЛЯЛЯ

Є ляля у мене

Так схожа на мене —

Ну просто, як менша

Сестричка моя.

В обох нас косички,

В обох круглі личка,

І навіть всміхається ляля, як я.

Однакові очі і в неї, і в мене,

Однакові плаття: зелене й зелене,

І в неї косинка, і в мене косинка.

І навіть зовуть нас

Маринка й Маринка.

М. Познанська

ПІСЕНЬКА ПРО ЛЯЛЬКУ

Буду я співати

Пісеньку тиху:

—   Спи, моя лялечка,

Ти ж моя втіха.

Разом з тобою

Ми літери вчили

Спи, моя ластівко,

Спи, моя мила.

Спи, моя крихітко,

В теплім куточку.

Я вже до школи

Йду з дитсадочка.

 

Учитель. Пограємо у гру «Вірш прочитай — іграшку забирай ».

 

Діти пригадують маленькі віршики про іграшки і, роз­казавши вірш, забирають іграшку з полиці.

Дерев’яна, розписна,

Зверху нібито одна.

Та лукавинка на личку —

В ній бо сховані сестрички.

Нумо, поміркуйте трошки,

Це ж бо іграшка… (матрьошка).

 

Така велика, довгошия

І вища за найбільшу шафу

Така розумка і красива

У зоопарку є… (жирафа).

 

Обережний, хитрий лис

До нори вечерю ніс.

Біг додому лісом лис,

Шелестів над лисом ліс.

 

Він такий смугастий,

Він такий ікластий,

Найстрашніший у тайзі,

Перед ним тремтять усі:

Як роззявить пащу: — Гир!!!

Називають звіра… (тигр).

 

На дереві грається,

Угору піднімається,

На хвостику гойдається

І зветься це малятко

— Веселе… (мавпенятко)

.

Мій дзвінкий, веселий м’яч,

Ти куди помчав навскач?

Голубий, червоний, стій!

Не догнать тебе, прудкий!

 

Брат купив мені машинку,

Пасажирів в ній нема.

Синій кузов, білі шини

І біжить вона сама.

 

Я люблю конячку сиву,

Причешу їй гарно гриву,

Гребінцем погладжу хвостик

І поїду верхи в гості.

 

Пазурастий він, гривастий,

Як збирається напасти,

Гаркне, — ох і сильний рев…

Відгадали? Так це ж лев!

Хвилинка відпочинку. Пісня «Дощик».

Учитель. Діти, а хто подбав про іграшки для вас? Раніше іграшки майстрували власноруч. Тепер – батьки мають змогу придбати для вас будь-які іграш­ки. Виготовляють їх на фабриках. Щоб іграшка була привабливою, над нею працюють художники-дизайнери, інженери, робітники. Як же слід ставитися до іграшок, створених дорослими?

IV Підведення підсумків.

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 1,068sec