Бактерії

Тема: Бактерії

Мета: Розширити знання учнів про будову і форму бактеріальної клітини і особливості їх організації на різноманітність бактерій.

Тип уроку: Комбінований.

Форми і методи роботи: Словесні, наочні  інформаційно-рецептивні з елементами інтерактивних вправ.

Терміти і поняття: Циста, анаероби, нуклеоїд, спірили, коки, бацили, вібріони.

 Обладнання: Мікропрепарати з колоніями бактерій, мікроскопи, предметні і накривні скельця, таблиці “Бактерій”

                               Девіз уроку:   

                                                          Мудрість людей вимірюється не досвідом,

                                      а їх здатністю набувати досвід!

                                                                                  Б. Шоу.

Хід уроку:

I. Організаційний момент.

Народна мудрість стверджує, що неталановитих людей не має, а є …

Як ви гадаєте, що ж заважає розкриттю наших талантів? Запропонуйте своє закінчення афоризму. Проявимо свій талант.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Метод “Експрес – опитування.” Учневі дається запитання, якщо він не відповідає, то питання переходить до іншого учня.

1. Які організми називають прокаріотами?

2. До якого надцарства належать прокаріоти і як виникли одноклітинні прокаріотичні організми?

3. Які підцарства належать до царства Дроб’янки?

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Метод “мікрофон.” Учні за допомогою “мікрофона” самостійно формулюють позитивну мотивацію для навчання. Наприклад: Дайте відповідь на запитання: “Що я буду знати після цього уроку?”

 

IV. Повідомлення теми і мети уроку.

  1. Розширити знання про будову і форму бактерій.
  2. Вивчити процеси життєздатності бактерій.

 

V. Надання необхідної інформації.

1. Будова і форма бактеріальної клітини висвітлюється на моніторі комп’ютера, або вивчається за таблицями.

2. Особливості процесів життєдіяльності бактерій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                              

 

 

 

 

VI. Рефлексія.

Заповнити таблицю “Характеристика морфологічних груп бактерій.”

Морфологічні групи бактерій  
1. Куликоподібні коки  
2. Циліндричні бацили  
3.Спіральні:

а) вібріони

б) спірили

в) спірохети

 

 

VII. Підсумок уроку. Домашнє завдання.

Вивчити матеріал підручника. Підготовити повідомлення     “Різноманітність бактерій”.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

41 Бактерії (15.6 KiB, Завантажень: 15)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

41 3 Урок (748.5 KiB, Завантажень: 4)

завантаження...
WordPress: 22.8MB | MySQL:26 | 0,390sec