Бакалаврська робота на тему: «ВПЛИВ ФІЗИЧНИХ ВПРАВ НА ВИПРАВЛЕННЯ СКОЛІОЗУ У ШКОЛЯРІВ»

Зміст

Вступ………………………………………………………………………

1. Мета дослідження………………………………………………………

2. Завдання дослідження………………………………………………….

3. Наукова новизна………………………………………………………..

4. Теоретичні і практичні значення……………………………………….

I Огляд літератури

1. Причини виникнення порушень опорно – рухового апарату…………

2. Класифікація викривлень ………………………………………………

3. Класифікація сколіозної хвороби………………………………………

4. Класифікація плоскостопості…………………………………………..

5. Прогноз…………………………………………………………………..

6. Діагностика………………………………………………………………

II Експериментальна частина

1. Постановка експерименту……………………………………………..

2. Методи дослідження……………………………………………………

3. Виявлення сколіозу, остеохондрозу та плоскостопості………………

4. Ознаки сколіозу, остеохондрозу та плоскостопості………………….

5. Результати дослідження і їхнє обговорення……………………………

III Заключення

1. Методика реабілітації сколіозів, остеохондрозу та плоскостопості…

2. Реабілітаційні фізичні вправи при лікуванні поперекового відділу хребта…………………………………………………………………..

Висновки………………………………………………………………………

Список використаної літератури…………………………………………….

Вступ

Здоровье – это та вершина, которую каждый должен преодолеть сам.

В. ШЕНЕНБЕРГ

Розвиток знань про людське здоров’я в сучасному світі це здоров’я дитини і нації. Воно залежить від фізичних, психічних та соціальних показників , а також від гармонійності розвитку. Найбільш виражений вплив на формування здоров’я школярів має оточуюче середовище , умови життя, виховання у сім’ї, організація навчальної діяльності. За словами відомого психолога Луїзи Хей : « Життя дуже просте, що ми даємо, те і ми отримуємо».

За останні роки захворюваність дітей першого року життя збільшилась на 16.6 %, поширення захворюваності усіх хвороб на 10 тис. дітей від 6 до 14 років зросла на 2%, а поширення захворювань підліткового віку зросло на 5%. Відбувається ріст по наступним класам захворюваності : хвороби крові та кровотворних органів, органів дихання, органів травлення, хвороби сечостатевої системи, нервової системи , вроджених аномалій та хвороби кістково – м’язової та сполучної тканини.

Дослідження проведені вченими на початку XXI ст. відзначені рядом чудових досягнень і відкритів в галузі медицини, генетики, екології і других наук. В більшості випадків робились вони з головною цілью – зберегти і зміцнити здоров’я людини, продовжити його активну житі діяльність, побороти різноманітні хвороби. Професор А. В. Царик особливо відмічає, що не дивлячись на обнадійливі досягненя і відкриття вказаних областях науки, у всьому світі росте розуміння важливості фізичної активності, фізичного виховання і навчання, фізичної культури і спорту для всіх як фактор здоров’я, здорового образу життя. Причому вчені прийшли до висновку, що 90% факторів здоров’я сьогодні ще непідвласні медицині. Серед трьох основних груп цих факторів – спадковість, екологія і образу життя – лідирує останій. Із цього випливають вимоги направлені значну частину зусиль людства на формування такого образу життя – передує саме перший. З цього виходить вимоги направляти значну частину зусиль суспільства і людини на формування такого образу життя, який можна було б назвати здоровим. Цілком ясно, що без фізичної активності, фізичної культури і спорту для всіх зробити це неможливо.

За роки навчання в школі спостерігається поступове зменшення числа здорових школярів – з 33% в і класі до 6 – 9% серед старшокласників. Фізичний розвиток школярів за останні 5 років погіршився і замітно зросло число дітей з низькою масою тіла — кожен 4 учень загальноосвітньої школи.

Правильна постава і нормальне тіло будови відносяться до числа критерій, оприділяючих стан здоров’я дітей. За останні два десятиріччя дослідженнями Інституту харчування РАМН встановлено зниження числа дітей з нормальним фізичним розвитком: у дівчаток – з 97.9 до 89%, у хлопчиків – з 97.2 до 93%. Знизились середні показники маси тіла у школярів . Так, дефіцит маси тіла у хлопчиків збільшився з 6.2 до 14.8%, у дівчаток – з 7.8 до 22.6%. Зросла кількість дітей з ожирінням , особливо у хлопчиків. Знизились показники гармонійності фізичного розвитку, в тому числі показники правильної постави: у дівчаток – з 86.3 до 65.7% , у хлопчиків з 87.5 до 77.2%. Неправильна постава ще в дитинстві обумовлює розвиток різних захворювань, з яких найбільш небезпечні – сколіотична хвороба (сколіоз) .

Здоров’я сільських школярів ще гірше: 39% учнів 7-15 років мають низькі показники фізичного розвитку. Лише 2 %
школярів цього віку здорові.

Шкільний вік це той життєвий період, коли вплив біологічних факторів на
стан здоров’я слабке і зростає роль соціальних.

Невідповідність програмних вимог, учнів і методів навчання індивідуальним можливостям дитини. Підвищені психоемоційні навантаження і гігієнічно нераціональний режим занять ведуть до неекономних витрат функціональних резервів організму, перенавантаження і зриву адаптації.

Тому вивчення функціонального порушення стану опорно – рухового апарату, число змін та вплив фізичних вправ на його стан є актуальним.

  • Метою дослідження є:

Виявлення прогностичної значущості характеру деформації хребта для оцінки ефективності лікування засобами фізичної реабілітації.

Вивчення можливості корекції функціонального стану опорно рухового апарату школярів з різними ступенями сколіозів і плоскостопості, остеохондрозів з допомогою спеціально підібраних фізичних вправ і масажних прийомів.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Vplyv Fiz Vprav Na Vypr Skoliozu (287.0 KiB, Завантажень: 18)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8
завантаження...
WordPress: 23.36MB | MySQL:26 | 0,671sec