Бакалаврська робота на тему: «ІТАЛІЯ В РОКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ»

Зміст

    Вступ.

 1. Огляд історіографії і джерел.

 2. Огляд історіографії……………………………………….
 3. Огляд джерел……………………………………………..

 4. Початок першої світової війни і Італія.

 5. Соціально – економічне і політичне становище Італії напередодні війни.
 6. Плани Італії щодо війни та її дипломатичні лавірування.

 7. Італія в першій світовій війні.

 8. Вступ Італії в війну з Австрією.
 9. Військові дії на італо-австрійському фронті.
 10. Революційна криза в Італії.

  4. Закінчення війни на італійському фронті та наслідки війни

  для Італії.

      Висновки.

      Список використаних джерел та літератури.

  ВСТУП

  Тема першої світової війни, це тема яка може досліджуватись сотні років, сотнями істориків, але добитись повного висвітлення мабуть би не вдалось. Окремою частиною цього дослідження є участь Італії в цій величезній авантюрі європейських країн.

  Є досить цікавим розглянути, яким чином Італія потрапила в вир війни та чим це для неї закінчилось.

  Потрібно буде проаналізувати в кому становищі Італія знаходилась на передодні світової війни. Торкнутись проблем її внутрішньо та зовнішньо політичного становища на передодні війни, проаналізувати соціально – економічне становище. Окремо визначити відносини з союзниками по Троїстому союзу, щоб зрозуміти небажання підтримати своїх союзників. Також показати, на до яких заходів вдавались країни Антанти, щоб переманити Італію на свою сторону.

  Військові дії на Італійському фронті носили особливий характер, тому дослідження саме цього питання є найбільш цікавим в даній роботі

      Актуальність теми. Починаючи після закінчення першої світової війни, до її вивчення долучилось надзвичайно багато дослідників. Невідємною частиною даного дослідження є участь Італії у цій трагедії. Ця війна була початком нового розвитку усього світу. І хоча тема участі Італії в війні досить широко висвітлена в літературі, все ж у ній залишається досить багато матеріалу для дослідження.

      Хронологічні межі роботи. В даній роботі висвітлюються не лише військові дії на Італійському фронті, тому часові рамки дещо виходять за період 1914-1918 років. Щоб висвітлити наскільки Італія була готовою до війни та які наслідки закінчення її були для неї, буде висвітлено розвиток Італії перед війною. Також будуть розглянуті роки підписання системи договорів.

      Географічні межі дослідження. Предметом мого дослідження є вся територія Італії, а в основному невелика смуга італо-австріййського кордону, на якому простежувався фронт, та проводились військові дії.

      Мета роботи. Мета роботи полягає в тому, щоб на основі комплексного та об’єктивного аналізу письмових джерел, опираючись на досягнення світової історіографії, в даній науковій галузі висвітлити основні проблеми з дослідження даної теми і в проблемному викладі показати, як і чому відбувались події даної теми .

      Завдання роботи. Завдання полягає в вирішені таких проблем:

 • проаналізувати джерела та визначити найбільш важливі проблеми, на які слід звернути увагу у роботі.
 • Зясувати причини, які кидали Італію на створення власного фронту на кордоні з Австрією.
 • Дослідити основні військові акції, які проводились на Італо-Австрійському фронті на протязі 1915-1918 років.
 • Розповісти про вплив на Італію повстання в Туріні, та хід самого повстання.
 • Розкрити особливості післявоєнного мирного врегулювання, та наслідки його для Італії.

Методи дослідження. Під час роботи використовувались загально наукові і конкретно – історичні методи: аналізу та синтезу (при вивчені історичних джерел та літератури), типологізації ( для вивчення соціально-економічного розвитку Італії), хонологічного ( для викладення історичного матеріалу в хронологічній послідовності), іноваційно-компютерний ( сучасні технології наукового пошуку та роботи над текстом).

    Структура роботи. Робота складається з вступу, чотирьох розділів з підрозділами , висновків та списку використаної літератури. Загальний обсяг роботи складає… сторінок.

    Дана робота була розглянута та затверджена на кафедрі всесвітньої історії.

1.1 Перша світова війна – одне з найбільш трагічних явищ в історії людства, яке до цього часу привертає до себе увагу. Над її історією працювало та працює вчені багатьох країн. Незважаючи на минулі десятиліття та інші грізні явища XX століття, цікавість до війни 1914-1918 років не зменшується, а в деяких країнах навіть зростає.

Оксфордські дослідники Івенс та Пог фон Штрандман стверджують, що безпосередні його причини та причини більш загального характеру вивчались десятиліттями, але кінця дискусії до цього часу не спостерігається.

Непоганою в плані джерел є книга Шацило В’ячеслава. Первая Мировая Война 1914-1918. Факти. Документи. У ній напечатано досить багато документів, які відносяться до даного періоду, зокрема договори між державами та їх листування. Ця книга також містить міркування автора, щодо підготовки та ходу війни.

Невелику кількість інформації можна знайти в мемуарній книзі архів полковника Хауза. Конец войны. Июнь 1918-ноябрь 1919. Т-4. у ній можна знайти матеріали по повоєнному врегулюванню Європи. Містяться тексти обговорення мирних договорів між італією та переможеними державами.

Політичний розвиток.

З другої половини 19 століття Італія вступає в блоки з більш сильними державами, почала вести активну колоніальну політику. З 1882 року Італія вступила в союз Німеччиною та Австро-Угорщиною. Такий напрям італійської зовнішньої політики був викликаний загостренням відносин з Францією, що захопила в1881 році Туніс. Одночасно Італія зберігала самі дружні відносини з Англією тому, що Англія, спираючись на величезний флот, господарювала на Середземному морі та тримала в своїх руках Гіблартарську протоку та Суецький канал.

Свій вступ в австро-німецький союз Італія вирішила негайно використати для колоніальних захоплень. Вона збільшила кількість армії з 300 тисяч до 450 тисяч та стала готуватись до захоплення Абіссінії. В 1882 році італійці захопили порт Ассаб на березі Червоного моря, після частину територію, населену племенами Данакіль. В 1885 році італійський флот захопив гавань Массауа. В 1890 році ці території були об’єднані в колонію під назвою Еритрея. Але при спробі проникнути в середину країни та захопити Абіссінію італійці потерпіли поразку. В 1887 році італійці були розбиті при Доганелі. В 1896 році вони потерпіли велику поразку біля Адуа.

На початку 20 століття Італія направила свою політику на турецькі володіння в Північній Африці – Триполі та Кірінаіку. Але щоб захопити ці території потрібно було позбутись протидії інших держав, зокрема налагодити відносини з Францією та Росією.

В 1890 році було підписано франко-італійську домовленість, по якому Італія відмовлялась від протидії просуванню французів в Мароко. Франція свою чергу, давала обіцянку ну заважати проникненню Італії в Тріполі та Кірінаіці. На Анлжесіражській конференції в 1906 році Італія підтримала францію.

Хоча формально Італія знаходилась в лавах троїстого союзу, насправді вона залишалась більш-менш надійною союзницею центральних держав лише до кінця XIX століття. З кінця XIX століття вона починає повільно відходити від своїх союзників.

Головними причинами відходу Італії з троїстого союзу, були: 1) наростання протиріччя між нею та Австро-Угорщиною, особливо на Адріатиці та на Балканах, та 2) розвиток та поглиблення німецько-британського антагонізму.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Italija V Roky VVV (279.0 KiB, Завантажень: 6)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
завантаження...
WordPress: 23.32MB | MySQL:26 | 0,355sec