Багатоклітинні організми зі справжніми тканинами

Тема: Багатоклітинні організми зі справжніми тканинами.

Мета: Показати багатоклітинний організм як єдине інтегроване ціле, як відкриту систему ,що складається з клітин, тканин та органів

Тип уроку: Урок засвоєння нових знань

Форми і методи: інформаційно-рецептивні з елементами інтерактивних технологій.

Терміни і поняття: відкрита система, тканини, органи, гомеостаз.

Обладнання: таблиці із зображенням організмів, що належать до різних царств.

Девіз уроку:

Не тільки сама істина дає впевненість,                                                                             

                                                              але й пошук її

Б.     Паскаль

 

                                                 

                                   Хід уроку

  1. 1.     Організаційний момент

Вітання вчителя учнів, бажання успіхів, спрівпраці.

 

  1. 2.     Актуалізація опорних знань учнів

Метод  « Інтелектуальна розминка».Наприклад:

  • Пригадайте класифікацію органічного світу.
  • До якої групи належать одноклітинні організми.
  • Чому колоніальні організми називають перехідною палкою між одноклітинними та багатоклітинними.

 

  1. 3.     Мотивація начальної діяльності.

Вчитель інформує учнів про різноманітність багатоклітинних організмів, які відрізняються за способами живлення, особливостями будови і процесів життєдіяльності. Але будь-хто з них  – це інтегрована, саморегульована система, компоненти якої – взаємопов’язані і взаємозалежні.

 

  1. 4.     Повідомлення теми, мети уроку( на моніторі комп’ютера)

 

  1. 5.     Вивчення нового  матеріалу.
  • Розповідь вчителя про  еволюцію живої природи і багатоклітинність як істотне пристосування організмів, що допомагає вижити і залишити потомство.
  •  Інтерактивна вправа « Кути»

( За кількістю кутів у класній кімнаті учні формують чотири групи і обирають поставленні завдання, виконують їхі представляють)

1 група

Диференціація клітин багатоклітинного організму, розподіл життєво важливих функцій.

2 група

              Об’єднання клітин для спільних дій у тканини.

 

3 група

             Об’єднанні тканин в органи.

 

  • Обговорення особливостей будови  і життєдіяльності організмів трьох царств

 

  1. 6.     Рефлексія. Метод « шпаргалка»
  • Чому живі організми називають відкритими системами?
  • Чим відрізняються рослинні організми від тваринних?
  • У чому особливості будови грибів? Чим вони відрізняються від рослин і тварин?

 

  1. Підведення підсумків уроку.

Домашнє завдання: Опрацювати матеріал підру

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

46 Багатоклітинні організми зі справжніми тканинами. (14.0 KiB, Завантажень: 45)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

46 2 Урок (240.5 KiB, Завантажень: 32)

завантаження...
WordPress: 18.21MB | MySQL:23 | 0.381sec