Багатоклітинні організми: гриби, рослини, тварини. Органи багатоклітинних організмів

Тема: Багатоклітинні організми: гриби, рослини, тварини. Органи багатоклітинних  організмів.

Мета: продовжити формувати поняття “організм – відкрита система, організм – єдине інтегроване ціле, що складається з клітин, тканин, органів і систем органів взаємопов’язаних і взаємодіючих”.

Тип уроку: комбінований.

Методи і форми роботи: бесіда, розповідь, використання інтерактивних вправ.

Терміни і поняття: відкрита система, функціональна система, гомеостаз.

Обладнання: таблиці із зображення організмів, що належать до різних царств, органи рослин і тварин.

 

Девіз уроку:

Шістьох я служок в себе мав

Усе від них про світ я знав

І ось як їх всіх зову:

Хто? Як? Що? Де? Коли? Чому?

Хід уроку

 

I. Організаційний момент.

Гра “Давайте познайомимось”

Вчитель пропонує учням за бажанням, представити себе асоціаціями.

Наприклад: Я Тетяна – талановита;

Я Андрій – активний;

Я Надія – ніжна.

 

II. Актуалізація опорних знань.

Вправа “Ти мені, я – тобі.” (Учитель ставить запитання по попередній темі, називаючи учня, що відповідатиме. Учень, який відповів, має право поставити запитання і назвати того, хто відповідатиме на його питання і т.д.)

 

III. Мотивація навчальної діяльності.

Підсумовуючи вивчений матеріал по темі, вчитель мотивує необхідність навчання за такими питаннями, що висвітлюються на моніторі комп’ютера.

 

IV. Тема і мета уроку(на моніторі комп’ютера).

 

V. Надання необхідної інформації.

1. Вчитель розповідає про різноманітність будови багатоклітинних організмів, особливості будови, процесів життєдіяльності, відмінності їх за способом живлення.

2. Бесіда за схемою:

                                                                    Організм

Автотрофи                                                                       Гетеротрофи

 

 

 

Фототрофи     Хемотрофи                 Консументи                     Консументи

ІІ порядку                     І порядку

(хижі тварини)         (рослиноїдні тварини)

 

 

3. Обмін речовин(метаболізм) – закономірний порядок перетворення речовин і енергії в живих системах, спрямований на збереження і самовідтворення  їх, основна ознака живої матерії(Пояснення за схемою).

Обмін речовин та енергії

(метаболізм)

Енергетичний обмін                                                          Пластичний обмін

(дисиміляція)                                                                        (асиміляція)

 

4. Робота в групах.

Вчитель формує групи за бажанням учнів.

Роздає завдання, які вони опрацьовують з відповідними джерелами і обмінюються досвідом.

I група – особливості будови і життєдіяльності представників царства Рослини;

II група – особливості будови і життєдіяльності представників царства Тварини;

III група – особливості будови і життєдіяльності представників царства Гриби.

 

VI. Рефлексія. Вправа “Незакінчене речення”. Наприклад:

  1. Живі організми називаються відкритими системами тому, що ____ .
  2. Рослинні організми відрізняються від тварин тим, що ____ .
  3. Органи рослин відрізняються від органів тварин тим, що____ .

Ці відмінності пов’язані із … .

 

VII. Проведення підсумків уроку.

 

VIII. Домашнє завдання: опрацювати матеріал підручника.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

50 6 Урок (273.5 KiB, Завантажень: 13)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

50 Багатоклітинні організми гриби, рослини, тварини Органи багатоклітинних організмів. (14.9 KiB, Завантажень: 23)

завантаження...
WordPress: 22.8MB | MySQL:26 | 0,582sec