Багата і прекрасна природа України

Карпати.

Хто хоч раз побував у Карпатах, той ніколи не забуде побаченого. Ті прекрасні узгір’я, що спускають килими, до шумливих рік, верховин, де бродять тіні забутих предків. Напевно кожному із вас вчувається карпатський шум. Цей шум не схожий ні на кавказький, ні на кримський. Гудуть гірські потоки, свіжі та запашні, як самі травневі грози. І саме в ту мить почуваєш себе міцнішим і стрімким, як гірські потоки. Гірське повітря свіже і чисте. Таке свіже, що дихається  незвичайно після нашого міського повітря, наповненого викидними газами. Здається  що воно напоєне пахощами різних трав і квітів, яких багато навкруги.  У лісах зустрічаються велетенські буки.

Приваблюють  своєю зеленню смереки. Вони вільно ростуть  на пагорбах, красуючись своїми розлогими вітами.

Це красивий край, в якому і мріяти хочеться і задумувати бажання.

 

 

 

 

 гори Верховинщини

 

 

Альпи вУкраїні

 

 

 Чорногора

 

 

Вода в озері Несамовитому

 

 

 

 

 

 

Чорне море

Неоціненною є здатність Чорного моря зміцнювати і поліпшувати здоров’я людей. Тепле і лагідне море, яскраве і ніжне сонце, напоєне пахощами трав і морською вологою повітря, унікальні лікувальні грязі заохочують сюди щороку сотні тисяч людей. Найвідомішими курортами Чорного моря є Ялта, Алушта, Євпаторія, Гурзуф, Одеса.
Господарська діяльність людини значно погіршила природний стан морів. Великої шкоди завдають викиди в моря стоків промислових підприємств, міських каналізаційних мереж, тваринницьких комплексів, змиті з полів мінеральні добрива та отрутохімікати тощо. Це призводить до скорочення видового складу органічного світу морів, а також поширення бактерій, які викликають захворювання у людей.
Основними забруднювачами Чорною моря є господарські об’єкти, розміщені на його узбережжі та вздовж річок Дунаю, Дністра, Дніпра. Значну частку забруднення становлять відходи, що нагромаджуються при розвідці та освоєнні морського дна. Каламутна вода моря із збільшеним вмістом відмерлої органіки забруднена також бактеріями і нафтопродуктами.
Специфічною особливістю екологічної ситуації у Чорному морі є підняття отруйного сірководню середовища. Вже зараз в окремих місцях це призводить до заморів (масової загибелі риб та інших мешканців вод). Зокрема, значно скоротилася у морі чисельність риб-хижаків і дельфінів.

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,311sec