Аналіз контрольної роботи

Урок № 11

Тема. Аналіз контрольної роботи

Мета. Проаналізувати характер помилок, допущених в
контрольній роботі, націлити учнів на ліквідацію прогалин у знаннях, корегувати вміння учнів розв’язувати логарифмічні рівняння та нерівності. Розвивати вміння порівнювати, робити висновки, узагальнювати. Виховувати в учнів бажання вдосконалювати свої знання, бути наполегливими та старанними, вдумливо аналізувати свої дії та дії своїх товаришів.

Форма уроку. Рольова гра

Обладнання. Дидактичні матеріали, відкидна дошка.

Тип. Урок корекції знань.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент(етап розподілу ролей)

Учитель. Сьогоднішній урок є завершальним у вивчення теми «Логарифмічна функція». На попередньому уроці ви написали контрольну роботу, яка показала рівень засвоєння знань кожного. Тому я закликаю вас проаналізувати помилки з метою усунення їх у майбутньому. Урок проводимо у формі рольової гри – судового засідання. Розподілимо ролі. З вашого дозволу я буду вести судове засідання і виконувати роль судді.

Ті учні, які припустилися помилок у контрольній роботі, отримують роль позивачів, ті учні, які безпомилково впоралися з роботою, будуть грати роль адвокатів, а ті хто не виконував дане завдання, роль свідків.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності (етап виявлення помилок)

До суду надійшли скарги від чисельних позивачів – учнів 11 класу, які звинувачують Логарифмічні рівняння та нерівності в тому, що вони не піддаються вивченню, навмисне заплутують учнів і створюють ситуації, що не уможливлюють отримання ними позитивних оцінок. Тому на лаві підсудних сьогодні – Логарифмічні рівняння та нерівності.

Вони звинувачуються з таких питань:

  • Означення логарифма, основна логарифмічна тотожність.
  • Графік і властивості логарифмічної функції;
  • Похідна показникової та логарифмічної функцій.
  • Розв’язування логарифмічних рівнянь;
  • Розв’язування логарифмічних нерівностей;

Прошу всіх, хто буде брати участь у судовому засіданні, виголосити обіцянку нічого не таїти від суду (учні кладуть руку на підручник та повторюють за вчителем слова обіцянки): Обіцяю говорити тільки правду про те, що я знаю про логарифмічну функцію, логарифмічні рівняння та нерівності.

ІІІ. Розв’язування задач (етап корекції)

  1. У справі Логарифма слухається питання «Означення логарифма, основна логарифмічна тотожність» (секретар ударяє в гонг)

Позов подали (називаються прізвища учнів, що припустилися таких помилок, вони займають місця за столом з табличкою «Позивачі»)

Адвокатами призначаються (учні, які безпомилково впоралися із завданням, займають місця за столом з табличною «Адвокати»)

Учитель ставить запитання «позивачам», за необхідністю підключає до відповідей «адвокатів» та свідків.

  1. Що таке логарифм числа за деякою основою?
  2. Назвати основну логарифмічну тотожність.
  3. Чому дорівнює логарифм добутку? частки? степеня?
  4. Перевірити правильність рівностей:

А) ; Б) ; В) ; Г) ; Д)

  1. Знайти значення виразів:

    А) ; Б) ; В) ; Г) +1.

    Ухвалили

Повторити п.19., виконати вправу 19.11(1)

 

  1. У справі Логарифма слухається питання «Графік і властивості логарифмічної функції. Похідна показникової та логарифмічної функцій» (секретар ударяє в гонг)

Позов подали (називаються прізвища учнів, що припустилися таких помилок, вони займають місця за столом з табличкою «Позивачі»)

Адвокатами призначаються (учні, які безпомилково впоралися із завданням, займають місця за столом з табличною «Адвокати»)

Запитання:

1. Яка функція називається логарифмічною?

2. Яка може бути логарифмічна функція?

3. Що є графіком логарифмічної функції?

4. Як знайти похідну логарифмічної функції?

5. Як знайти похідну показникової функції?

6. Знайдіть область визначення функції

А) Б) В) Г) Д)
  1. Знайдіть похідну
  2. Побудуйте графік функції:

    Ухвалили

    Повторити п.20

    1. У справі Логарифма слухається питання «Логарифмічні рівняння і нерівності» (секретар ударяє в гонг)

Позов подали (називаються прізвища учнів, що припустилися таких помилок, вони займають місця за столом з табличкою «Позивачі»)

Адвокатами призначаються (учні, які безпомилково впоралися із завданням, займають місця за столом з табличною «Адвокати»)

  1. Яке рівняння називається логарифмічним?
  2. Назвіть найпростіше логарифмічне рівняння.
  3. Які знаєте способи розв’язування логарифмічних рівнянь?
  4. Що таке логарифмічна нерівність? Як вона розв’язується?
  5. Розв’яжіть рівняння .
  6. Розв’яжіть нерівність .
  7. Розв’яжіть рівняння 16=6.

    .

     

ІV. Підсумок уроку (етап винесення вердикту)

Отже, ми розглянули кілька позовів у справі «Логарифмічна функція. Логарифмічні рівняння та нерівності».

Обговорили підстави, що спричинили їх, встановили правильні результати.

Були ті, хто звинувачували логарифми, а також ті, хто їх захищали, тож високоповажний суд, просимо винести остаточний вердикт стосовно винності чи невинності логарифмів.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Урок № 11 (20.6 KiB, Завантажень: 11)

завантаження...
WordPress: 22.85MB | MySQL:26 | 0,325sec