Аналіз контрольної роботи. Розв’язування задач

Урок 11

Тема. Аналіз контрольної роботи. Розв’язування задач

Мета. Узагальнити і систематизувати знання учнів про показникові рівняння і нерівності; виховувати вміння працювати з навчальною літературою, удосконалювати навички усних обчислень; розвивати навички колективної роботи в поєднанні з самостійністю учнів; сприяти виникненню внутрішніх мотивів навчання.

Обладнання. Роздаткові матеріали, відкидна дошка.

Тип. Урок корекції знань.

Форма проведення. Рольова гра.

Зібратися разом – це початок,

триматися разом – це прогрес,

працювати разом – це успіх.

Генрі Форд

Хід уроку

І. Організаційна частина

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Сьогоднішній урок є завершальним у вивченні теми «Показникова функція». На попередньому уроці ви написали контрольну роботу, яка показала рівень засвоєння кожним знань. Тому я сьогодні закликаю вас проаналізувати помилки з метою усунення їх у майбутньому.

Урок проведемо у формі рольової гри – судового засідання. Розподілимо ролі. З вашого дозволу я буду вести судове засідання і виконуватиму роль судді. Ті учні, які припустились помилок у контрольній роботі, отримують роль позивачів, ті учні, які безпомилково впоралися з роботою, будуть грати роль адвокатів, а ті, хто не виконував дане завдання, – роль свідків, а гості сьогоднішнього уроку – роль присяжних, їм належать винести в кінці уроку остаточний вердикт стосовно винності звинувачених – числових послідовностей. (Розміщення відповідних табличок на спеціально приготовлених столах)

ІІІ. Інтелектуальна розминка

Метод: діалогічна пара

Приклади запитань:

  • Дайте означення показникової функції
  • Наведіть приклад показникової функції
  • Яке рівняння називається показниковим? Навести приклади.
  • Назвати способи розв’язання показникових рівнянь.
  • У чому полягає спосіб зведення до спільної основи під час розв’язування показникових рівнянь?
  • У чому полягає спосіб винесення спільного множника за дужки під час розв’язування показникових рівнянь?
  • Як розв’язують однорідні показникові рівняння?
  • Якою властивістю показникової функції користуються під час розв’язування показникових нерівностей?

ІV. Аналіз контрольної роботи

До суду надійшли скарги від численних позивачів – учнів 11 класу, які звинувачують показникові рівняння і нерівності в тому, що вони не піддаються вивченню, навмисне заплутують школярів і створюють ситуації, що унеможливлюють отримання ними позитивних оцінок. Тому на лаві підсудних сьогодні – Показникові рівняння і нерівності. Вони звинувачують ся з таких питань:

- Розв’язування показникових рівнянь різними методами.

- Розв’язування показникових нерівностей.

- Застосування властивостей показникової функції до розв’язування задач.

Прошу всіх, хто буде брати участь у судовому засіданні, виголосити обіцянку нічого не втаїти від суду.

1. У справі слухається питання « Розв’язування показникових рівнянь різними методами»

Позов подали: …(називаються прізвища учнів, що припустилися таких помилок, вони займають місця за столом з табличкою «Позивачі»)

Адвокатами призначаються:… (Називаються прізвища учнів, які безпомилково впорались з рівняннями, вони займають місця за столом з табличкою «Адвокати»)

Суд бажає дізнатися – чи мали підставу позивачі подати позов. Учитель ставить запитання «позивачам», за необхідності підключає до відповідей «адвокатів» та «свідків»

Учні виправляють помилки, дають відповіді на запитання, отримують завдання для корекційної роботи в зошитах і займають свої місця.

2. У справі слухається питання « Розв’язування показникових нерівностей»

Позов подали: …(називаються прізвища учнів, що припустилися таких помилок, вони займають місця за столом з табличкою «Позивачі»)

Адвокатами призначаються:… (Називаються прізвища учнів, які безпомилково впорались з рівняннями, вони займають місця за столом з табличкою «Адвокати»)

Суд бажає дізнатися – чи мали підставу позивачі подати позов. Учитель ставить запитання «позивачам», за необхідності підключає до відповідей «адвокатів» та «свідків»

Учні виправляють помилки, дають відповіді на запитання, отримують завдання для колекційної роботи в зошитах і займають свої місця.

3. У справі слухається питання «Застосування властивостей показникової функції до розв’язування задач.»

Позов подали: …(називаються прізвища учнів, що припустилися таких помилок, вони займають місця за столом з табличкою «Позивачі»)

Адвокатами призначаються:… (Називаються прізвища учнів, які безпомилково впорались з рівняннями, вони займають місця за столом з табличкою «Адвокати»)

Суд бажає дізнатися – чи мали підставу позивачі подати позов. Учитель ставить запитання «позивачам», за необхідності підключає до відповідей «адвокатів» та «свідків»

Відбувається обговорення помилок, після чого учні одержують додаткове завдання, працюють біля дошки в парах «позивач – адвокат»

Додаткові завдання: розв’яжіть рівняння






V. Розв’язування задач

Із запропонованих показникових рівнянь вибрати і розв’язати ті рівняння,що розв’язуються названим методом:

1 ряд – винесення за дужки;

2 ряд – зведення до квадратного рівняння;

3 ряд – зведення до спільної основи;


Розв’язання




;

 


Розв’язання





 


Розв’язання





– коренів немає


По закінченні роботи відбувається аналіз розв’язання. За готовими розв’язаннями учні перевіряють правильність своєї роботи.

Конкурс «Швидкісні перегони»

Цей тур – естафета, у якій беруть участь всі учні. Команда, яка швидше побудує графік функції,виграє. Кожний крок оцінюємо1балом.

Побудуйте графік функції

Побудуйте графік функції

VІІ. Домашнє завдання

VІІ. Підсумки.

Прочитайте фразу, записану на плакаті: «Забути не можна пам’ятати !»

Від того, в якому місці ви поставите кому, матимете два варіанти: «Забути, не можна пам’ятати!» або «Забути не можна, пам’ятати!». На якому варіанті ви зупинитися? Чи потрібні вам знання математики в майбутньому?

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Урок 11 (22.7 KiB, Завантажень: 7)

завантаження...
WordPress: 18.28MB | MySQL:23 | 0.403sec