Аналіз індивідуального харчового раціону за добу та відповідність його критеріям раціонального харчування

Тема. Аналіз індивідуального харчового раціону за добу та відповідність його критеріям раціонального харчування. Практична робота №10.

Мета: встановити залежність добової потреби організму в енергії від виду діяльності; навчитися розраховувати енергетичні витрати людини за добу, складати добовий харчовий раціон відповідно до енергетичних витрат власного організму.

Тип уроку: комбінований.

Методи і форми проведення: інформаційно-рецептивні з елементами інтерактивних технологій.

Терміни та поняття: енергетичні витрати організму, енергетична(калорійна) цінність продуктів харчування, енергетичний баланс організму, харчовий раціон, індивідуальний харчовий раціон.

Обладнання: таблиці: «Вміст білків, жирів, вуглеводів та енергетична цінність деяких продуктів харчування», «Витрати енергії залежно від навантаження», «Приблизні добові витрати енергії у людей різних професій», мікрокалькулятор.

Девіз уроку:

Тисячі шляхів ведуть до помилкових думок, до істини лиш один.

Ж.Ж.Руссо

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Вправа «Я (не) радий, що знаходжуся тут, тому що…»

(Кожен учень починає урок запропонованою фразою, і закінчуючи її, вказує          причину)

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Метод «Мікрофон»

Обґрунтуйте, чому шкідливо:

*вживання надмірної кількості їжі;

*ковтати погано пережовану їжу;

*їсти один раз в день.

ІІІ. Мотивація

За статистикою на планеті з кожним роком збільшується кількість людей, схильних до ожиріння, хвороби, що є передумовою виникнення багатьох інших хвороб. Учені давно підрахували, що на 50% людське здоров’я залежить від здорового способу життя. А з цих 50% – не менше 80% залежить як і чим, і скільки ми харчуємося. Таким чином енергетичний баланс організму провідний фактор у збереженні здоров’я людини. То як же харчуватися? Що лежить в основі індивідуального харчування раціону? Сьогодні можна втонути в потоці різноманітної інформації про харчування: то популяризують редуковане харчування (зменшене вживання їжі.), то роздільне, то сироїдіння, то мікро- біотичне харчування (переважно зерновими культурами). Але при цьому не треба забувати, що кожна людина – це індивідуальний. І ти повинен знати свій інд. раціон, вміти визначати витрати енергії за добу. Чому й сьогодні навчимося.

 

IV. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

        (на моніторі комп’ютера)

1.Добова потреба організму в енергії, її залежність від виду діяльності.

2. Визначення енергетичних витрат за добу – умова правильно встановлених норм харчування.

 

 

V. Вивчення нового матеріалу

Інтерактивна  вправа “Пошук інформації”  Учні працюють в МТГ . Для груп розробляються питання, відповіді на які можна знайти в підручнику, довідковій літературі, на слайді комп’ютера.

I. група: Які продукти дають велику кількість енергії?

II.  група: Чи однакова кількість енергії потрібна лісорубові, футболістові і   людині яка цілий день працює за письмовим столом?

III група: Чому добові норми харчування організму що росте,повинні бути відносно більші, ніж норми харчування дорослих людей при такому самому витрачанні енергії?

 

 

  VI. Практична робота №6

Тема. Аналіз індивідуального харчового раціону на добу та відповідність його критеріям раціонального харчування.

Мета. Навчитися визначати індивідуальний харчовий раціон на добу.

Інструктивна картка

І.Визначення повної витрати енергії за добу.

1.Скласти розпорядок дня і підрахувати енергетичні витрати щодо свого організму, користуючись даними таблиці №1

Таблиця №1

Витрата енергії залежно від навантаження (за 1 годину на 1 кг. маси тіла)

 

 

Вид діяльності

 

Енергетичні витрати (в кДж)

Читання, писання та інша розумова праця

6,3

Прогулянка, ходьба

11,7

Легка фізична праця

15,2

Важка фізична праця

23,0

Лека домашня робота

18,5

Спокійне сидіння

5,9

Стояння

8,4

Плавання

29,7

Їзда на велосипеді

29,7

Катання на лижах, ковзанах

23,0

Біг (8 км\год)

35,6

Спів

8,4

Сон і спокійне лежання

4,2

 

2. У таблиці №2 наведено приклади розпорядку дня. До нього ви можете внести свої корективи.

Таблиця №2

Розпорядок дня. Витрати енергії

 

 

Вид діяльності

Тривалість роботи (год.)

Витрата

енергії (кДж)

Повна витрата енергії (кДж) при масі ______
Гімнастика      
Умивання, одягання      
Їжа (сніданок, обід, вечеря)      
Дорога до школи і назад      
Заняття у школі      
Прогулянка      
Приготування уроків      
Легка домашня робота      
Читання книжок, перегляд телепередач      
Сон      
Усього 24,0    

 

3.Визначити тривалість (у год.) кожного виду діяльності. У сумі вона повинна становити 24 год.

4.Визначити витрати енергії кожного виду діяльності. Для цього з таблиці взяти дані енергетичних витрат щодо певного виду діяльності і помножити на тривалість роботи (у год.). Наприклад, енергетичні витрати на легку домашню роботу складають 18,5 кДж, тривалість роботи – 0,5 год.: 8,5 кДж х 0,5 год. = 9,25 кДж/год. (на 1кг маси).

5.Визначити повну витрату енергії кожного виду діяльності.  Для цього одержані витрати енергії кожного виду діяльності перемножити на власну масу тіла. Наприклад, 9,25 кДж/год х 50 кг = 462,5 кДж.

6. Визначити повну витрату енергії за добу.

Всі витрати енергії за 1 год. на 1 кг маси скласти й одержану суму помножити на масу тіла.

7.Дані занести у таблицю №2

ІІ. Визначення індивідуального харчового раціону.

1.Скласти індивідуальний харчовий раціон, користуючись таблицями і меню при чотириразовому харчуванні (сніданок – 25% добового раціону, обід – 50%,

підвечірок – 15%, вечеря – 10%).

2.Розрахувати необхідну кількість енергії (у кДж), яка містить в даній кількості білків, жирів і вуглеводів. Результати записати у таблицю №4

 

 

 

Таблиця №3

 

Продукти

Вміст (%)

Енергетична

цінність (кДж)

білків

жирів

вуглеводів

Хлібо-булочні вироби та крупи

Хліб пшеничний

10,5

1,0

70,4

838

Хліб житній

4,8

0,8

40,2

787

Манна та інші пшеничні крупи

8,0

0,8

73,6

1433

Рис

6,5

1,2

61,1

1391

Гречані крупи

8,0

1,6

64,4

1307

Вівсяні крупи

9,1

4,9

61,1

1400

Макарони

10,4

1,1

69,7

1405

Молоко і молочні продукти

Молоко (3,2% жирн.)

2,8

3,2

4,73

241

Кефір (2,5% жирн.)

2,8

2,5

222

Сметана

2,8

3,2

1039

Масло

72,8

3200

М’ясні продукти

Свинина

16,5

21,5

1123

Яловичина

18,0

10,5

717

Курятина

20,3

13,1

859

Сосиски

12,4

19,4

976

Овочі і фрукти

Картопля

1,3

14,0

569

Буряки

1,3

8,0

536

Морква

1,3

6,0

502

Яблука

0,4

15,0

570

Груші

0,6

12,0

515

Деякі страви

Салат з редьки зі сметаною

547

Пельмені

1467

Вареники з сиром

2095

Борщ

1006

Кава з молоком

787

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Таблиця №4

Режим харчування

Назва

 продуктів

Маса продуктів (г)

Енергетична цінність (кДж)

Вміст у продуктах

Відсоток добового раціону

 

білків

жирів

вуглеводів

 
 Сніданок

Обід

Підвечірок

Вечеря

Загальна кількість

Індивідуальний добовий харчовий раціон

 

 

 

  1. Підрахувати кількість надходження енергії за добу.
  2. Знайти різницю між надходженням і витратою енергії .

ІІІ. Зробити висновки

 

Домашнє завдання: Опрацювати матеріал підручника

Біологічне задача: Обчислити, скільки енергії витрачається учнем під час використання домашніх завдань, враховуючи, що на розумову працю на 1 кг. маси людина витрачає 6,3 кДж за 1 год.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

39 Тема Аналіз індивідуального харчового раціону за добу та відповідність його (22.5 KiB, Завантажень: 29)

завантаження...
WordPress: 22.82MB | MySQL:26 | 0,331sec