АНАЛІЗ ДОСЯГНУТИХ РЕЗУЛЬТАТІВ

Мета: навчити аналізувати причини успіху та неуспіху.

1. Вправа на активізацію «Емоція по колу»

Всі учасники тренінгових занять сідають у коло, кожен по черзі за допомогою міміки передає якусь емоцію, всі інші один за одним її повторюють. Гра закінчується, коли всі учасники передадуть свої емоції.

 

2. Мозковий штурм «Що заважає досягти мети?»

Усі відповіді учасників записують на дошці. Під час мозкового штурму приймають кожну думку. Після цього тренер узагальнює їх разом з учнями. Психолог має обговорити з учнями, що саме заважає досягненню мети, і зробити відповідні висновки.

 

3. Самоаналіз «Внутрішня сила»

Зустрівшись із складним випробовуванням, я можу:

а)    ухилитися від нього;

б)    покластися на інших людей;

в)    подолати його.

Ми хотіли б розглянути тільки останній варіант. Після кожного складного випробовування, яке мені довелося пройти у цьому житті, я запитую себе: «Що саме є тією внутрішньою опорою, яка дала змогу мені вижити і продовжити свій шлях?» Я оцінюю (від 0 до 10 балів), наскільки міцною біла ця внутрішня опора в кожному випадку. Елементами моєї внутрішньої непорушної опори можуть бути: віра, любов дожиття, наполегливість, мужність, надія, відповідальність, упевненість у своїй правоті тощо.

 

Складні випробовування

Елементи мого внутрішнього непорушного опору

Оцінка

     

Після обміну результатами проведеного самоаналізу керівник звертається до групи: «У кожного з нас є деяка сила, яка залишається непорушною, що б не сталося. Ми можемо назвати цю твердиню нашою сутністю, але це неважливо. Буремні води великої річки під назвою Життя намагаються зруйнувати, зламати цей стрижень своєю лавиною бід, проблем та неприємностей, але це та твердь у нас, яка найбільш міцна, стійка та непорушна, — це та опора, яка допомагає вистояти у важких життєвих ситуаціях. Це те, на чому ми стоїмо у нашому житті, те, що дає змогу з упевненістю переборювати всі випробування.

 

4. Релаксація «Подорож»

Візьміть картину або фотографію. Поставте її перед собою на зручній відстані або розмістіть на стіні. Організуйте психологічну «подорож» усередину цієї картини чи фотографії. Програйте надуманий сюжет. Вигадайте всі можливі події під час подорожі. Відчуйте себе всередині картини, в центрі приємних подій. Розкажіть історію вашої подорожі.

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,333sec