Амфотерні гідроксиди

Тема. Амфотерні гідроксиди.

Мета. Дати учням поняття «амфотерні гідроксиди», вивчити властивості цих амфотерних гідроксидів; розвивати вміння спостерігати, логічно мислити; виховувати любов до предмету.

Обладнання: розчини цинк хлориду, натрій гідроксиду, алюміній сульфату, хлоридної кислоти, пробірки, сульфатної кислоти

Тип. Вивчення нового матеріалу.

Девіз Знання лише тоді стають переконаннями, якщо вони досягнуті зусиллями думки.

Хід уроку

І.Організаційний момент.

Повідомлення теми та мети уроку

ІІ. Вивчення нового матеріалу.

На минулому уроці ми з вами вивчили взаємодію лугів з солями.

Давайте проведемо дослід. Я вас попрошу дуже уважно спостерігати за ходом реакції. Демонстрація (дослід, або слайд) Відкриваємо ППЗ«Віртуальна хімічна лабораторія» 8кл демонстрація 8.19.    До цинк хлориду додамо натрій гідроксиду. Що ви побачили? (спочатку утворився осад, а потім зник) Складемо рівняння реакції.(робота біля дошки) Подивіться в таблицю розчинностей. Все вірно. Zn(OH)2 – осад, NaCl – розчинна. Ну, а де ж подівся наш осад? Давайте проведемо ще одну реакцію.

Якщо до розчину алюміній сульфату додамо натрій гідроксиду. Що одержимо?(то, що в першому випадку) Складемо рівняння реакції. Звернемось знову до таблиці розчинностей. Al(OH)3 – осад, Na2SO4– розчинна.

А як же нам це явище пояснити?

Звернемось до підручника і опрацюємо матеріал амфотерні гідроксиди. Після прочитаного один з учнів пояснює чому осад зникає. Якщо потрібна допомога, то цю функцію бере на себе вчитель. Учні складають рівняння реакції.

. Zn(OH)2 + 2NaOH→Na2ZnO2 + 2H2O

А давайте перевіримо чи . Zn(OH)2 вступає в реакцію з HCl(дослід, або слайд) Відкриваємо ППЗ«Віртуальна хімічна лабораторія» 8кл демонстрація 8.19.

Учні пояснюють побачене і складають рівняння реакції.

. Zn(OH)2 + 2HCl→ZnCl2 + 2H2O

ІІІ. Закріплення

  1. Дайте визначення амфотерності.
  2. Назвіть амфотерні сполуки. Якщо треба скористайтеся підручником.
  3. Виконайте рядочок перетворень:

Zn→ZnO→ZnCl2→ Zn(OH)2→ Na2ZnO2

K2ZnO2

IV.Підсумок уроку

Оцінювання роботи учнів

V.Завдання додому.

Опрацювати матеріал підручника «амфотерні оксиди і гідроксиди», повторити властивості основ, розв’язати задачу.

Яка маса осаду утвориться при взаємодії 40г цинк хлориду з калій гідроксидом?

 

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

30 (14.4 KiB, Завантажень: 38)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

у 30 (53.5 KiB, Завантажень: 20)

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,318sec