Афористичні біблійні вислови

Урок 32.

Тема.
Афористичні біблійні вислови.

Мета: розвивати творчу уяву учнів, формувати навички дослідницької роботи; виховувати школярів у дусі розуміння ідеалів прекрасного.

Обладнання: Біблія, фразеологічний словник, Міфологічний словник.

Наші предки стріляли з лука,

Вміли точно влучати в цілі.

Тож і образ і де звідсіль!

Влучне слово в оздобі звука.

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель.

Мабуть, ви погодитесь, що приємного було б мало, коли б учитель сказав про когось із вас: «Що це ти ідеш до школи повісивши носа? Поволеньки, нога за ногою.. Та й на уроці ти як у воду опущений, а в зошиті написав як кіт наплакав. Гать ти від рук відбився!»

Ви здогадалися, що мова піде про фразеологічні звороти. Проте сьогодні ми звернемося до книги з книг – Біблії. Саме з Біблії беруть початок мудрі вислови. Достатньо пригадати початок «Євангелії»: «На початку було Слово. Усе через Нього повстало, і ніщо повстало, не повстало без Нього.»

Пройшли століття… Слово і сьогодні в пошані, і звеличувати його належить нам.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Учитель.

  1. Працюючи над «влучними висловами», ми водночас постараємось засвідчити мудрість, дотепність їх носіїв. Для цього нам потрібно пригадати біблійні оповіді, міфи.
  2. Прийом «Вилови помилку».

    Відтворити первісну форму, виправивши допущені помилки.

     

  3. Прокустова нитка, Сізіфові стайні, Авгієва праця, троянські сади, Аріадни ложе, кінь Семіраміди.

    (Проскутове ложе, Сізіфова праця, Авгієві стайні, троянський кінь, нитка Аріадни, сади Семіраміди)

 

 

ІІІ. Вивчення матеріалу.

  1. Встановити відповідність.

Вавилонське земля

Єгипетська та Гоморра

За часів печать

Каїнова Адама

Обітована неволя

Поцілунок зла

Випити гірку пожне бурю

Нести свій чашу

Зійти руки

Кесарю кесареве стовпотворіння

Хто сіє вітер – а Богу – Богове

Умивати Іуди

Корінь хрест

Содом на Голгофу

 

  1. Робота в групах.

Перша група. Творче конструювання.

Підібрати до даних виразів відповідні з української фразеології, крилаті вислови відомих людей.

За часів Адама – За часів царя Гороха.

Вавилонське стовпотворіння – Все вверх ногами.

Випити гірку чашу – Пізнати кіш лиха.

Нести свій хрест – Важка ноша

Хто сіє вітер – пожне бурю. – Що посієш те пожнеш

Умивати руки – Моя хата скраю.

Поцілунок Іуди – Вовк в овечій шкурі.

Обітована земля – Земля з кисіль ними берегами.

Друга група.

Пояснити значення біблійних висловів. Назвати їх джерела.

За часів Адама, Вавилонське стовпотворіння, земля обітована, поцілунок Іуди, випити гірку чашу, нести свій хрест, зійти на Голгофу, Содом та Гоморра, єгипетська неволя.

Третя група.

Прочитати слова В. Стуса.

Життя яких міфологічних, біблійних, літературних героїв можна охарактеризувати цими словами? Аргументуйте свою думку.

Як добре те, що смерті не боюсь я

І не питаю, чи тяжкий мій хрест

Що перед вами, судді, не клонюся

В передчутті невідомих верст.

Що жив, любив і не набрався скверни,

Ненависті, прокльону, каяття.

Народе мій, до тебе я ще верну,

Як в смерті обернуся до життя …

IV. Підсумок уроку.

  1. Коментування роботи груп.

    Вчитель вказує на сильні і слабкі сторони роботи учнів, дає поради.

  2. Вправа «хвилинка».

    Учень за бажанням починає говорити протягом однієї хвилини на тему сьогоднішнього уроку. Промова учня, якому вдалося говорити одну хвилину без перерви, є переможною.

V. Домашнє завдання.

Підготувати повідомлення про творчість художників, композиторів, скульпторів, які зверталися до біблійних сюжетів. Презентація їх робіт.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Афористичні біблійні вислови (388.0 KiB, Завантажень: 1)

завантаження...
WordPress: 22.82MB | MySQL:26 | 0,326sec