АДАПТАЦІЯ ДОШКІЛЬНИКІВ ДО УМОВ ДНЗ

КОРЕКЦІЙНО-РОЗВИВАЛЬНЕ ЗАНЯТТЯ

Мета: створення позитивного настрою; розвиток емоційної сфери та чутливості до емоційного стану інших; вправляння в передаванні емоцій за допомогою міміки; тренування психомоторних функцій; розвиток комунікативних здібностей; навички співпраці в парі; подолання замкнутості й пасивності; спонукання до рухової розкутості; зниження емоційного напруження; виховання доброзичливості та бажання дружити.

Обладнання: кольоровий папір, піктограми, касета з повільною музикою, кошик, серветка, яблука, хустка.

Хід заняття

Сьогодні ми з вами краще познайомимося. Поговоримо про наш настрій, про дружбу, про увагу одне до одного.

Гра «Луна»

(Діти сидять півколом на стільчиках.)

Той, хто сидить справа від мене, каже: «Добрий день, я … (називає своє ім’я)». А ми всі дружно, як луна, повторюємо це ім’я. Так усі по черзі вітаються й називають свої імена.

Бесіда про імена

Чи подобаються вам ваші імена? (Відповіді дітей.) А чи знаєте ви, діти, що означають ваші імена? Всі імена мають давнє походження й кожне має своє значення. Наприклад:

Юля — з роду Юлія;

Мар’яна — утворилося від двох імен (вперта + Божа благодать);

Вікторія — перемога;

Настя — воскресла;

Антон — борець;

Артем — витривалий, здоровий;

Денис — освячений Богом.

Але чи поводитеся ви згідно з характеристиками ваших імен? (Відповіді дітей.)

Вправа «Кольорова квітка »

Я маю різні кольорові пелюстки (з кольорового паперу). Оберіть собі пелюстку такого кольору, який, на вашу думку, відповідає вашому імені. З обраних пелюсток ми складемо квітку. Яка вийшла квітка — весела чи сумна? (Відповіді дітей.) У нашої гарної квіточки немає серединки. Ми потім придумаємо, що гут буде…

Вправа «Заспокійливі слова»

Який настрій у вас переважає: сумний чи веселий? Чи буває вам іноді сумно,

чи буває у когось із вас поганий настрій? (Відповіді.) Уявіть собі, що в групу прийшла новенька дитина, або в когось із дітей такий поганий настрій, що аж сльози на очах. Що ми будемо робити? Як заспокоїмо засмученого?

«Хто плаче, той страждає, бідний,

Крізь сльози сонечка не видно».

(Дитина в середині кола вдає, ніби плаче, інші намагаються її заспокоїти.)

Діти, як ви гадаєте, якого кольору сумний настрій? А веселий? Давайте виберемо. (Діти вибирають кольорові пелюстки.)

А зараз уявіть собі, що ви йдете в дитячий садок. Що ви бачите на вулиці? Який у вас настрій? А який у вас вираз обличчя?

Етюди «На прогулянці»

Діти імітують рухи:

• дерева ростуть;

• пташки літають;

• равлики повзають;

• жабки стрибають.

Окрім того, на вулиці ви зустрічаєте багато різних людей, а в садочку — багато різних дітей. Людину чи дитину з яким настроєм вам було би приємно зустріти? А який би ви хотіли побачити у них вираз обличчя? Виберіть із цих малюнків. (Діти вибирають із кількох піктограм бажаний вираз обличчя.)

Ось ми вибрали гарний вираз обличчя, тож давайте зробимо його серединкою нашої квіточки. Сядемо й послухаємо віршик.

Приємна зустріч

Зустрілися Бяка, і Бука,

Ніхто не промовив ні звуку,

Не виказав жодного знака,

Мовчали і Бука, і Бяка.

І думав Бука із мукою:

«Чому ж він так дивиться букою?»

А Бяка гадав: «Задавака!

Який він усе ж таки бяка!»

Як ви думаєте, чи справді відбулася приємна зустріч?

А яке обличчя було в Буки й Бяки, як ви гадаєте? (Діти мають вибрати піктограму.) А давайте, ми самі спробуємо зробити такий вираз обличчя.

Гра «Страшилка»

Ми зараз пограємося. Хтось із злим, недобрим виразом обличчя буде лякати нас, а ми втікатимемо. Але насправді, нам зовсім не страшно, тож скажімо: «Не боюся!»

Вправа «Дзеркало» (попарно)

Діти, погляньте одне на одного, як вороги; а тепер — як друзі. Як вам більше сподобалося? Посміхніться одне одному. Поміняйтеся парами й так само спочатку погляньте одне на одного, як вороги, а потім — як друзі.

Вправа «Усмішка по колу»

Візьмемося за руки й утворимо коло. Посміхнемося по черзі одне одному, і так передамо усмішку по колу.

«Відгадай, хто це?»

Діти стоять у колі, в центрі — ведучий із зав’язаними очима. Усі мовчать. Хтось один підходить до ведучого й тисне йому руку. Потім ведучий обертається й починає тиснути руки всім по порядку, доки не знайде ту руку, яка була першою.

Релаксація. Аутотренінг «Я — квітка»

Давайте послухаємо музику, заплющимо очі й уявимо, що ми перетворилися на квіти. Заплющіть очі.

Я — красива квітка, росту на галявині серед інших квітів. У мене гнучке стебельце — це моє тіло, мої руки — ніжні листочки, мої губки — гарні пелюсточки. Я приємно пахну на всю галявину. І тому до мене прилітають бджілки. Я напою їх солодким нектаром. Ось бджілка сіла на мою голівку, на квітку. Ось вона повзе по моєму носику (зморщили носики). Тепер сіла на око — покліпайте оком. Розплющили око, злякали бджілку.

Соціометрична гра «Яблука»

Яка зараз пора року? Осінь. Уже не так тепло, як літом, але осінь щедра на врожай з городів і садів. Щось і нам вона принесла в кошичку… Яблучок вистачить всім. Підійдіть хтось до мене. Візьміть собі яблуко. Візьми з кошика ще одне яблуко й дай комусь із дітей. Хто отримав яблуко, нехай підійде до мене, візьме з кошика яблуко і дасть комусь наступному, в кого ще немає.

Прощання

Кожен погляд, кожне слово Має значення. Попрощаємося з вами: — До побачення!

завантаження...
WordPress: 22.94MB | MySQL:26 | 0,554sec