Тема. Краєвиди фантастичного міста

Мета:дати поняття про роль уяви та фантазії у творчості архітекторів; ознайомити з творчістю деяких архітекторів-новаторів, розвивати образне мислення, творче мислення; виховувати акуратність, наполегливість.

Тип уроку: комбінований.

Техніка виконання: на вибір.

Обладнання: для вчителя – фоторепродукції споруд, створених архітекторами А. Гауді, Й. Уотцоном, Е. Медельсоном, І. Леонідовим, ЛеКорбюзьє, Ф. Райтом, О. Німейєром, Е. Саариненом, В. Городецьким, К. Танге; учнівські роботи з методичного фонду; для учнів – альбом, кольорові олівці, фломастери, акварельні або гуашеві фарби, пензлі, склянка з водою.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

    Перевірка готовності учнів до уроку.

    Створення позитивного емоційного настрою учнів.

    Вже продзвенів шкільний дзвінок й зібрав дітей всіх на урок,

    І знову з вами ми зустрілись, тож зразу візьмемось за діло.

    Будемо плідно працювати, знання і вміння здобувати,

    Бо здавна
    всім відомо, діти : знань за плечима не носити !

  2. Актуалізація опорних знань і вмінь

    Рефлексія. Запитальний ряд.

    Пояснити значення поняття « абстрактна композиція », « динаміка ».

    Що таке контрастний колорит ?

    Які засоби використовують художники, щоб передати настрій

    в картині ?

    Який основний принцип архітектури?

    Назвіть основні архітектурні стилі.

    Що таке план, фасад, розріз?

  3. Вивчення нового матеріалу

    Слово вчителя.

    Космічні мандрівники звикли до зоряних краєвидів в ілюмінаторах корабля. І ось нарешті – зустріч із космічною цивілізацією. Землян радо зустрічають мешканці фантастичного міста. Тож як передати цю надзвичайну красу в міському пейзажі?

    У міському пейзажі художники зображають міські будівлі, вулиці, площі, сквери та застосовують для цього лінійну та повітряну перспективу.

    Закони повітряної перспективи передбачають яскравість і насиченість кольорів, чіткість і контрастність у зображенні форм на передньому плані. З віддаленням кольори тьмяніють, чіткість предметів втрачається. Вдалині горизонт виглядає голубим, синім, фіолетовим.

    Погляньте, як тло картин посилює виразність переднього плану.

    Зверніть увагу на побудову лінійної перспективи.

    Роздивіться пейзажі стародавніх і сучасних міст. Що в них спільного й у чому полягає відмінність?

    Погляньте на різноманітні форми будинків фантастичних міст.

    Проаналізуйте, як художники передали простір у картинах.

  4. Практична робота

    Слово вчителя.

    Створіть композицію «Фантастичне місто», «Зоряний причал» (гуаш).

    Під час побудови міського краєвиду скористайтеся законами лінійної перспективи: проведіть лінію горизонту, оберіть на ній точку, до якої будуть сходитися всі лінії перспективної побудови. Спочатку намітьте дороги, великі будинки, потім деталізуйте зображення.

    Під час виконання композиції в кольорі, перейшовши до кольору, застосуйте закони повітряної перспективи.

  5. Закріплення нових знань і вмінь

    Бесіда.

    Яку роль у творчості архітекторів відіграють уява та фантазія?

    В яких архітектурних спорудах світу, на вашу думку, найяскравіше виявилися уява та фантазія архітекторів?

  6. Підсумок уроку

    Учитель демонструє й аналізує найкращі роботи учнів.

  7. Домашнє завдання

    Опрацювати відповідний параграф підручника.

    Самостійна пошукова робота. Знайди і переглянь картини або репродукції із зображенням краєвидів рідного краю.

завантаження...
WordPress: 22.77MB | MySQL:26 | 0,327sec