1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом (лінійка)

У всьому світі цього дня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія. Можна згадувати і оплакувати тих, хто вже помер або смертельно хворий, можна говорити про масштаби трагедії і про те, що лише чума XX, а тепер вже і XXI століття загрожує існуванню людства…

«Всесвітній день боротьби зі СНІДом» вперше проголосили 1-го грудня 1988 року Всесвітньою організацією охорони здоров’я після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширенню обміну інформацією по ВІЧ/СНІДу. Що щорік відзначається 1-го грудня Всесвітній день служить справі зміцнення організованих зусиль по боротьбі з пандемією Віл-інфекції і СНІДу, що поширюється по всіх регіонах світу] Організовані зусилля направлені на зміцнення суспільної підтримки програм профілактики поширення, ВГЧ/СНІД, на організацію навчання і надання інформації по всіх аспектах ВІЧ/СШД.

Символом боротьби зі СНІДОМ є червона стрічка, жодна акція в вдй області не обходиться зараз без неї. Ця стрічка як символ розуміння СНІДУ була задумана весною 1991 року. її ідея належить художникові Франку Муру. Він жив в провінційному містечку плату Нью-Йорк, де сусідня сім’я носила жовті стрічки, сподіваючись на благополучне повернення своєї доньки-солдата з Персидської затоки.

Стрічки як символ з’явилися вперше під час Війни в Затоці. Зелені стрічки, схожі на перевернену букву «V», стали символом переживань, пов’язаних з вбивствами дітей в Атланті. Художник вирішив, що стрічка могла бути метафорою і для СНІДУ теж.

Ідея була прийнята групою «Уізиаі Лісів». Оскільки організація складалася з професійних художників і менеджерів від мистецтва, реклама видимого символу боротьби зі СШДОМ була зроблена вельми вдало. Все почалося дуже просто. Ось уривок з ранньої рекламної листівки «Уізиаі Аісіз»: «Відріжте червону стрічку 6 сантиметрів завдовжки, потім скрутіть у верхній частині у формі переверненої «V». Використовуйте англійську шпильку, щоб прикріпити її до одягу»

Проект «Червона стрічечка» був офіційно розпочатий на 45-ій щорічній церемонії врученню винагород «гопу Ашагсіз» 2 червня 2000 року. Всім номінантам і учасникам було запропоновано (і досить успішно) надіти такі стрічки. Згідно прес-релізу що анонсує проект «Червона стрічечка»: «Червона стрічка (пере-вернене «V») стане символом нашого співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДУ. Найбільша надія, пов’язана з цим проектом, – це те, що 1 -ото грудня, у Всесвітній день боротьби з СНІДОМ, ці стрічки носитимуть у всьому світі».

І червона стрічка завоювала величезну популярність. Вони все частіше з’являлися на одворотах піджаків, полях капелюхів – скрізь, де лише можна приколоти англійську шпильку. За наступних декілька років, стрічки стали частиною дресс-кода для вибраних не лише на церемоніях Тоні, але і на Оскарі і Еммі також.

Україна займає одне з перших місць в Європі по темпах поширення Віл-інфекції. Кількість українців, які живуть з ВІЧ/СНІДом сягає більше 100 тисяч чоловік, серед них понад 10 тисяч – діти. Щодня Віл-інфекція вражає близько 40 громадян країни, 8 – вмирає від СНІДу.

Всесвітня організація охорони здоров’я визнала Україну лідером у виконанні заходів впровадження в інших регіонах Європи.

Реалізація програми боротьби з ВІЧ/СНІДом знаходиться під особистим контролери! Президента України

завантаження...
WordPress: 23MB | MySQL:26 | 1,420sec